טופ 100 השחקנים בדראפט: אבדיה רביעי

דיברגנט חדש

Well-known member

"יכול להפוך לשחקן הטוב במחזור": אבדיה ייבחר רביעי בדראפט?

באתר הרשמי של ה-NBA הימרו שהישראלי יגיע לשיקגו והשוו אותו להידו טורקוגלו וגורדון הייוורד: "מרגיש בטוח עם כדור, פוינט-פורוורד אמיתי"​

"שיקגו צפויה לבחור באבדיה, גם סן אנטוניו מתעניינת"

"דה רינגר" העריך כי הפורוורד הישראלי ייבחר במקום הרביעי בדראפט הקרוב. דיווח: "אבדיה ערך אימון אישי לעיני מספר נציגים של הספרס"​

ynet ספורט
פורסם: 03.11.20 , 18:47

דראפט 2020 ייערך עוד 15 יום ובארה"ב ממשיכים בתחזיות, שכוללות כמובן את דני אבדיה. העיתונאי קווין אוקונור מאתר "דה רינגר" העריך כי הפורוורד הישראלי ייבחר במקום הרביעי על ידי שיקגו בולס.

דיברגנט חדש

Well-known member

"שיקגו צפויה לבחור באבדיה, גם סן אנטוניו מתעניינת"

"דה רינגר" העריך כי הפורוורד הישראלי ייבחר במקום הרביעי בדראפט הקרוב. דיווח: "אבדיה ערך אימון אישי לעיני מספר נציגים של הספרס"​

ynet ספורט
פורסם: 03.11.20 , 18:47

דראפט 2020 ייערך עוד 15 יום ובארה"ב ממשיכים בתחזיות, שכוללות כמובן את דני אבדיה. העיתונאי קווין אוקונור מאתר "דה רינגר" העריך כי הפורוורד הישראלי ייבחר במקום הרביעי על ידי שיקגו בולס.

באיזה מקום דני אבדיה ייבחר בדראפט? המומחים קובעים

המון מילים נכתבו ועשרות ניתוחי וידאו נעשו על הישראלי בן ה-20 ע"י הסקאוטים והתקשורת האמריקאית, ושנייה לפני הרגע הגדול שלו אפשר כבר להעריך מי הן שתי המועמדות המובילות לקחת אותו​

ynet ספורט
פורסם: 16.11.20 , 08:58

"גולדן סטייט צריכה לשקול את הבחירה בדני אבדיה לאור הרב-גוניות, הניסיון, הגוף והאינסטינקטים שלו למשחק. חמישיית סמול-בול עם סטף קרי, קליי תומפסון, אנדרו וויגינס, אבדיה ודריימונד גרין, יכולה להיות אחת הקטלניות והוורסטיליות ב-NBA". על הציטוט הזה חתום אולי המעריץ הכי גדול של הפרוספקט הישראלי מבין הסקאוטים ואנשי התקשורת בארצות הברית, מייק שמיץ מ-ESPN.

דיברגנט חדש

Well-known member

הבחירה באבדיה ומדר עולה על כל דמיון / מליניאק

שני ישראלים באותו דראפט? כבוד לכדורסל הישראלי ולקבוצות שגידלו אותם. הדרך של הפורוורד סלולה יותר, אבל גם הרכז יכול להצליח בעתיד בסיטואציה הנכונה. הכי חשוב זה שיישארו צנועים וימשיכו לעבוד קשה כי הקריירות שלהם עוד ארוכות​

על ג'יילן סמית כנראה שלא שמעתם, אבל הוא נבחר הלילה (בין רביעי לחמישי) בבחירה ה-10 בדראפט ע"י פניקס סאנס, ומבחינתנו, פרובינציאליים שכמונו, אחרי שדני אבדיה נבחר תשיעי ע"י וושינגטון וויזארדס, שיירד המבול. בהמשך המבול התברר כגשם ברכה בבחירה של ים מדר במקום ה-47 על ידי בוסטון סלטיקס.
דאבל ישראלי בדראפט

סלים וארזה

New member
מנהל
היו כבר שני ישראלים באותו דראפט: הלפרין ואליהו.
כל עוד ים מדר לא נפגש עם בוסטון ומשחק מחוץ ל-NBA, הזכויות עליו עדיין של הקבוצה. ברגע שירצה להגיע ל-NBA, אז בוסטון תצטרך להחליט אם הם רוצים אותו או מוותרים עליו. במקרה השני הוא הופך לשחקן חופשי.
אבדיה זה סיפור אחר. וושינגטון מחוייבת לתת לו חוזה לשנתיים עם אופציה שלהם לשנתיים נוספות.

דיברגנט חדש

Well-known member
היו כבר שני ישראלים באותו דראפט: הלפרין ואליהו.
כל עוד ים מדר לא נפגש עם בוסטון ומשחק מחוץ ל-NBA, הזכויות עליו עדיין של הקבוצה. ברגע שירצה להגיע ל-NBA, אז בוסטון תצטרך להחליט אם הם רוצים אותו או מוותרים עליו. במקרה השני הוא הופך לשחקן חופשי.
אבדיה זה סיפור אחר. וושינגטון מחוייבת לתת לו חוזה לשנתיים עם אופציה שלהם לשנתיים נוספות.

הישראלים קיבלו תאבון מבחירת אבדיה ומדר בדראפט :)

דיברגנט חדש

Well-known member

ריאיון בלעדי | נועם דוברת: "דני אבדיה פתח את הדלת גם בשבילי"

בגיל 4 קפץ לכיתה א', בגיל 14 עשה בגרות במתמטיקה, בגיל 15 החל ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטת ת"א, בגיל 19 חתם בהפועל ירושלים. רגע לפני המשחק מול פרמיטיי, נועם דוברת, הדבר הכי חם בכדורסל הישראלי, מדבר על הפיטורים של גודס ("כאב לי שככה היינו צריכים לקטוע את הדרך שעברנו ביחד"), הציפיות ("ברור שיש לחץ, אבל כל שחקן רוצה להיות בסיטואציה הזאת"), וכבר מסמן את המטרה הבאה – NBA​

אפרת עמורבן|10:55

נועם דוברת בן ה-19 סומן בשנים האחרונות כדבר הבא של הכדורסל הישראלי. לא סתם ניסתה הפועל ירושלים למשוך אותו ממכבי ראשל"צ בקיץ האחרון והציעה עבורו פיצוי של שני מיליון שקל, אך המהלך לא יצא לפועל - עד שהמועדון הכתום נקלע לאחרונה לסיטואציה לא פשוטה עם פיטורי המאמן גיא גודס והרצון להתחזק בזר חמישי, והיו"ר יצחק פרי הסכים למחיר נמוך בהרבה, כמעט 50 אחוז פחות מהסכום שהוצע בקיץ.
דוברת חתם לשלוש שנים וחצי, עם סעיפי יציאה ל-NBA ולקבוצת יורוליג שאינה מכבי ת"א. "לעבור למועדון שמשחק באירופה ויש לו שני משחקים בשבוע זה משהו שהיה מאוד חשוב עבורי", מספר הרכז בראיון ראשון מאז המעבר. "לחוות כדורסל אירופי ברמה גבוהה, בעיקר בשביל ההתפתחות שלי כשחקן".

נועם דוברת

נועם דוברת. "הכל קרה מאוד מהר"
(צילום: יואב דודקביץ')

היה לך מוזר שמכבי ת"א לא הייתה בתמונה?
"לא. הכל היה דיסקרטי וקרה מאוד מהר. מכבי ת"א גם הייתה בתקופה קצת פחות טובה והיו לה את הבעיות שלה. אני גם לא יודע אם הם הגישו הצעה או לא, כי ברגע שהייתה הסכמה בין המועדונים אני ידעתי על זה".

היו לך חששות מהמעבר?
"כן, חשבתי על זה לעומק, והשורה התחתונה הייתה שזה מקום שאני יכול להתקדם בו. כשפרי אמר לי שהמהלך הזה יכול לעזור גם לי וגם לראשל"צ, זה עזר לי להחליט".

לא התאכזבת מכך שהעסקה לא הושלמה כבר בקיץ?
"זה לא היה מולי, אלא רק בין המועדונים. ברור שהרצתי ספקולציות מה היה קורה אילו הייתי עובר, אבל זה מה שיש, ולהישאר בראשל"צ לא היה אכזבה מבחינתי".

זה כמו לשים לך רגל בהתפתחות שלך.
"אבל הייתה סיטואציה שבונים קבוצה שאני אמור להוביל, סיטואציה שעוד לא חוויתי".

נועם דוברת

"יכול להתקדם בירושלים"
(צילום: עוז מועלם)

"מנהיגות? יש לי את זה"​

דוברת נבחר לתגלית העונה לפני שנתיים ובעונה שעברה לשחקן המשתפר, אך בתחילת העונה הנוכחית חלה ירידה ניכרת ביכולתו כשלא חזר לעצמו מפציעה. "בקיץ לא הצלחתי לעשות את ההכנה כמו שרציתי והיו לי כמה משחקים פחות טובים בתחילת העונה", הוא אומר. "הקבוצה בנתה עליי שארים אותה וזה יצר מצב מאוד מאתגר. זה לא הטריד אותי יותר מדי, המשכתי לעבוד קשה וידעתי שאצא מזה".

איך הרגשתם עם כל מה שקרה סביב גודס?
"גיא ליווה אותי מתחילת הדרך בכדורסל הבוגרים, וכשפוטר זאת הייתה סיטואציה מאוד קשה בשבילי. בכל אימון שהגעתי אליו בשלוש השנים האחרונות הוא היה שם. יש לו חלק גדול מאוד בהתפתחות שלי, וכאב לי מאוד שככה היינו צריכים לקטוע את הדרך שעברנו ביחד".

כל הדיבורים מסביב מלחיצים אותך?
"לפני שזה מלחיץ זה כיף. אפשר לקחת את זה לשני כיוונים. ברור שיש לחץ ואחריות, אבל כל שחקן רוצה להיות בסיטואציה הזאת. כולנו משחקים כדורסל בשביל להצליח, ולא צריך להתייחס לזה יותר מדי אלא פשוט ליהנות מזה".

גיא גודס

גיא גודס. "היה לי קשה עם הפיטורים שלו"
(צילום: עוז מועלם)

איך אתה מגדיר את האופי שלך כשחקן?
"אחד התפקידים של רכז הוא לחבר את הקבוצה ולקחת מנהיגות כשצריך. יש לי את זה. נכנסתי לקבוצה חדשה, אז אני קודם צריך להבין איפה אני מוצא את עצמי בכל החבילה הזאת".

מכוון לליגה הטובה בעולם?
"זאת המטרה שלי. אבל יש לי עוד הרבה עבודה לעשות, הפועל ירושלים היא חלק מהדרך שיכולה להוביל אותי ל-NBA".

לפי התקנון אתה יכול לגשת לדראפט של הקיץ, וגם של השנה הבאה.
"לקראת הקיץ אחשוב על זה יותר. אם אני מחשב באחוזים מה יותר
הגיוני לי, אז השנה הבאה יכולה להיות אופציה טובה יותר, אבל זה משהו שיכול להשתנות".

דני אבדיה נותן לך תקווה?
"זה נותן מוטיבציה. הוא חבר מאוד טוב, אני שמח בשבילו כל כך. הוא פתח את הדלת גם בשבילי".

דני אבדיה

דני אבדיה "פתח לי את הדלת"
(צילום: AP)

"תמיד הכדורסל קדם ללימודים"​

דוברת אובחן בילדותו כמחונן. כבר בגיל 4 הוא קפץ לכיתה א', ובגיל 14 עשה בגרות במתמטיקה במסלול של אוניברסיטת בר-אילן. כעבור שנה הוצע לו לעשות תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטת ת"א, אך הוא ויתר על הרעיון אחרי כמה קורסים, כשבין לבין נבחר למצטיין הבית-ספרי בבגרויות של הגימנסיה הריאלית בראשל"צ.

"מהר מאוד הבנתי שזה לוקח ממני זמן ואנרגיה ושאני רוצה להשקיע יותר בכדורסל, ובחרתי לוותר על התואר לבינתיים", מסביר דוברת. "הרגשתי מההתחלה שיש דברים שיותר קלים לי מאשר לילדים אחרים, כמו מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים. המשפחה שלי תמיד ידעה שהכדורסל מבחינתי הוא הדבר הראשון. אמא שלי בעיקר ליוותה אותי בכל התהליך ונתנה לי את התמיכה המלאה שאוכל לעשות גם את זה וגם את זה. בגלל שנהניתי כל כך הצלחתי לשלב בין שני הדברים".

נועם דוברת

"קודם כדורסל ואז הלימודים"
(צילום: יואב דודקביץ')

לא עבר לך בראש - למה אני צריך את הכדורסל אם אני יכול להצליח בלעדיו?
"מבחינה כלכלית? בחיים לא חשבתי על זה. מגיל צעיר תמיד היה קודם הכדורסל ואחרי זה הלימודים".

לא יותר מושך אותך להיות פיזיקאי?
"אולי אחרי הכדורסל. למה לא?"

בירושלים, דוברת נכנס מהר מאוד לעניינים, ובקבוצה מספרים שכבר אחרי אימון אחד הוא למד את כל התרגילים. מחר מחכה לו אתגר ענק: המשחק הראשון מול פרומיטיי האוקראינית, בסדרת הטוב משלושה בפליי-אין של ליגת האלופות. "זאת המטרה הכי חשובה שלנו כרגע", הוא אומר. "ובשבת יש לנו משחק מול הפועל ת"א ברבע גמר הגביע, שזה לנצח או ללכת הביתה. אבל כרגע אנחנו מתמקדים רק במשחק ביום רביעי, אנחנו רוצים להגיע באירופה הכי רחוק שאפשר".

פעם ראשונה שלך בליגת האלופות.
"בכל המפעלים האלה, בסוף על המגרש יהיו חמישה מול חמישה והמטרה היא לשים את הכדור בסל. ברור שאתרגש, בטח בארנה עם האוהדים שלנו, כבר חוויתי משחק אחד שם במדי ירושלים והיה מטורף".

למעלה