טיול בשוויץ בחורף - זקוק להמלצה!

traveller0036

New member
טיול בשוויץ בחורף - זקוק להמלצה!

היי אנחנו נוסעים בינואר לשוויץ שלא למטרות סקי. סתם להסתובב ברחובות, לראות שלג ( חובה ) לאכול טוב. הזמנת י שלושה לילות בלויקרבאד שזאת עיירת ספא באלפים ועוד שני לילות בצרמט. אתמול ראיתי ב weather. com שבערב יש שם מי וס 15 שמרגיש כמו מינוס 26 ולפני יומיים באמצע היום היה כתוב שמרגיש כמו מינוס 19. רוחות חזקתשל שמונים קמש. השאלה האם אנחנו לא קופצים מעל הפופיק ובכזה מזג אויר לא נצליח להנות מצרמט ואולי כדאי להחליף ללוצרן או ציריך. מה דעתכם? 09:04דיווח למנהל הפורום

דניאלה1311

Active member
מנהל
השאלה היא אחרת לגמרי
הייתם כבר במזג אוויר קר כל כך? אתם מצוידים מבחינת לבוש למזג אוויר כזה?
אם אין לכם בעית קור (מנסיון שלכם) אין בעיה לנסוע אבל איפה תסתובבו בדיוק בלויקרבאד?
כאשר הכל מושלג וקפוא זו לא אופציה בכלל לדעתי לטייל ברחובות תהיה העיירה יפה ככל שתהיה.
בצרמט בטח לא הייתי מבלה אם זו התחזית. זה טירוף להיות במקום עם רוחות קפואות, אף אחד
לא מוציא את האף מהבית אם לא ממש צריך.

michaleng

New member
המלצה קצת גורפת, לא? תערוכות טובות, הסיילים של החורף...

michaleng

New member
אם אפשר להרחיב קצת את ההגדרה של "להסתובב" - -

הנה אפשרות אחת, ואפילו בציריך (כיוון שנשאלנו). לא הייתי מתנגדת לנסות אותה, או את זה, אולי מחייב תיאום ציפיות מסוים עם מנהל הבנק שלי.

אספרסו2

New member
לא מבין מה הם מוצאים בזה

הפונדו גבינה מותכת בשווייץ לא ערב לחיכנו

בדרום טירול פונדו שוקולד היה הרבה יותר טעים.

michaleng

New member
למרבה הצער (1) אני מאוהבת ב
ברוב צורותיה ו-% שומניה

למרבה הצער (2) לא הייתי עדיין בדרום טירול (בקרוב, עם קצת מזל), אבל יצא לי לפגוש גרסאות מלהיבות של פונדו
במקומות אחרים. פלורליזם, אה?

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני בכלל אומר דברי כפירה נוראיים
האוכל בשוויץ פחות טעים לי מאשר בגרמניה ואני מדברת על מסעדות טובות ואפילו מצויינות שאכלתי בהן בשתי המדינות.
הפונדו גם לא עושה לי כלום. לעומת זאת אין תחרות לדעתי, השוקולד השוויצרי אכן פנטסטי. אבל אמרו לי פעם ששוקולד זה לא אוכל, אז לכן לא נחשב.
&nbsp

לאונידס

Active member
במזג אויר לא טו יש יתרון גדול לערים גדולות בכלל

ולערים בהן אפשר לבקר במקומות סגורים בפרט.

urilei

New member
נשמע שאני לא הייתי מוציא את האף מהבקתה במזג-אוויר כזה

אבל זה מאוד אישי...
לגבי לוצרן וציריך - לא הייתי שם בחורף כזה אלא בתחילת אוקטובר, אבל בגדול, אלו ערים שאני לא בטוח שיש מה לעשות יותר מיום-יום וחצי בכל אחת מהן, במיוחד כשאתם מוגבלים בעיקר לדברים עירוניים ולא לטיול בטבע שמסביב.
אם אתם מחפשים סתם חוויית חורף שווייצרית אולי כדאי לקחת בקתה באזור פחות גבוה. אבל אני לא יודע להבטיח איפה יהיה שלג, ובכל מקרה זו חופשה שמתרכזת בעיקר בהשתבללות בבקתה... אולי כדאי שלא תזמינו עכשיו מקומות לינה אלא רק כמה ימים לפני הנסיעה, כשתדעו מה מזג האוויר ותבחרו לכם מקום עם שלג אבל לא מינוס 15.

traveller0036

New member
אסביר קצת

לויקרבאד זו עיירת ספא. שם נהיה שלושה לילות. יש שם מרחצאות בטמפרטורות של 36 מעלות מקורות אובחוץ, מגוון גקוזי...המטרה היא להיות במים החמים, להנות מהנוף המושלג, לאכול במסעדות שוויצריות ואולי לעלות גם ברכבלים..ולהסתובב קצת בעיירה. נשארנו עם שני לילות, בימים בערך יום וחצי. מה מתאים?

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני הייתי בלויקרבאד
זה סוף העולם, חד משמעית. אין לאן להמשיך לנסוע משם. עיירת נופש? אולי, מסעדות וחנויות מפוארות משהו
דמוי סט.מוריץ? בשום אופן לא. אבל מרחצאות יש. אם המלון מפנק, אז שלושה ימי נופש יענו על הצורך שלכם.
אני לא הייתי בוחרת להיות שם, אבל זו אני. לצרמט משם? בשום אופן לא. מאיפה ממריאים הביתה? תתגלגל
יותר קרוב לשדה התעופה ממנו אתם חוזרים, חפשו עיר גדולה (יחסית) שיש מה לעשות שם, לטייל, לאכול, לראות
משהו גם אם יש כבישים ומדרכות מושלגות. יום וחצי? לוצרן, ציריך, או כל אחת מהערים הקטנות של שוויץ.

traveller0036

New member
אוקיי אז אשמח לעצה

חשבתי לנסוע ללויקרבאד בגלל המרחצאות והעיירת ספא בנוף אלפיני. הטיסות מוזמנות. את המלונות אני יכול לבטל עד הרגע האחרון בלי שום קנס. הזמנתי את מלון mercure בלויקרבאד עם בריכה חיצונית שמחוברת לפנימית במלון.
אנחנו כן רוצים מקום או מלון עם ספא (בריכות חמות, גקוזי וכו), נופי שלג ומסעדות טובות. אם אפשר גם להסתובב ברחובות נחמדים מה טוב. נסיעות במסלולים יפים ברכבת גם הולך. אשמח להצעות.מה שאנחנו לא אוהבים זה מוזיאונים, גלריות וכו.
היינו בדצמבר לפני כמה שנים בוינה במעלות שנעו ממינוס שבע לאפס והסתדרנו. מינוס 17 אני כבר לא בטוח שנסתדר.
אשמח לרעיונות. נוחתים בציריך

דניאלה1311

Active member
מנהל
על סמך מה בחרת בלויקרבאד?
אני לא מכירה ספא אחרים, פרט לשניים שהם מה זה יקרים, שוויתרתי.
יש לך טיסות, או שתכנס לאינטרנט וחפש באתרי תיירות כמו טריפאדוויזר, בוקינג ואחרים ספא בשוויץ ותראה מה נכתב
מה מציעים או שתתייעץ עם סוכן נסיעות, אבל תעשה שיעורי בית לא שתתקע באיזה חור נידח. אל תבטל את לויקרבאד
עד שלא תמצא משהו סביר, לא מבטלים עד שיש תחליף.

traveller0036

New member
לסוכן תיירות בטוח לא אלך

זה לא לעניין מה שאת כותבת כי חיפשתי בטריפאדוויזר ושוויצרים המליצו לי על לויקרבאד. הוא נחשב מהגדולים בשוויץ. לא יודע מה זה נקרא יקר אצלך אבל אצלי 200 יורו זה סטנדרט ללילה. סתם לשבת בגקוזי אני יכול גם ביערות הכרמל פה בארץ. הרעיון הוא מתחם גדול עם אפשרויות וגם נופים יפים וככה הגעתי ללויקרבאד. נשמע כאילו חרשת את כל שוויץ ואת כל המקומות לא אהבת. אולי יש מקומות שכן אהבת
ואת יכולה להמליץ במקום לשלוח אותי לאיזה סוכן תיירות מובטל? מיורן,גרינדלוולד, לאוטרברונן,וונגן כל אלה מדהימים והייתי בהם.
עוד הצעות?

YHS

New member
יש אנשים

שעבורם 200 יורו זה "סטנדרט לילה" ויש כאלה שיחיו מזה חודש. יש גם כאלה שישלמו 400 יורו ללילה בספא טוב באמת.
יש אנשים שיצאו לשוייץ רק בשביל לשבת במלון סגור ויש כאלה שיחשבו שאת הכסף הזה אפשר לשים בצימר בגליל.
יש גם כאלה שיבינו שאנשים כאן בפורום לא "עובדים", אלא מתנדבים ומרצון טוב מנסים לסייע לשואלים ולעיתים השאלות בהחלט תלושות מהאוויר ויביעו הערכה ויגידו תודה קטנה על המאמץ המושקע במתן התשובה, גם אם היא לא נכנסת למסגרת המצופה על ידם. כי מה לעשות, כל אחד ואחת בוחר את הדרך שלו וכבר דרווין הביע התפעלות ממגוון המינים בכדור הארץ. אפשר להצטרף אליו ולהביע התפעלות ממיגוון הדעות ולעיתים השתאות ותמיהה ממיגוון התגובות.

traveller0036

New member
אסביר קצת

לויקרבאד זו עיירת ספא. שם נהיה שלושה לילות. יש שם מרחצאות בטמפרטורות של 36 מעלות מקורות אובחוץ, מגוון גקוזי...המטרה היא להיות במים החמים, להנות מהנוף המושלג, לאכול במסעדות שוויצריות ואולי לעלות גם ברכבלים..ולהסתובב קצת בעיירה. נשארנו עם שני לילות, בימים בערך יום וחצי. מה מתאים?

למעלה