טיול שנתי

טיול שנתי

ילד בכתה י' שלא רוצה ללכת לטיול שנתי,איך צריך להגיב מה יהיה בצבא עם הקושי שלהיות מחוץ לבית

בגרות

את יודעת למה הוא לא רוצה ללכת לטיול? האם הוא לא רוצה להיות רחוק מהבית או שיש לו קשיים חברתיים. בכל מקרה הוא ילד גדול, הגיע הזמן שלו לעשות לבד את ההחלטות. עד כמה שאני יודעת אף גבר לא התחמק מהצבא בגלל שלא היה לו חשק לצאת מהבית. כשהצבא יבוא הוא יתגייס, ויתמודד... אולי יהיה לו קצת קשה.... אבל זה כל הקטע לא???

טיול

אוקיי הבנתי רק לומר שתמיד היה לו קושי בלצאת לטיולים זה כמו להגיד שאם הוא לא רוצה ללמוד אז שלא ילמד, הוא ישאר בבית ילך לישון מאוחר כי הוא על המחשב יקום מאוחר מתי שבא לו,הרי זה רוב הילדים רוצים זאת,האם זה נכון?

יחי ההבדל הקטן

קודם כל, ילד שבאמת לא רוצה ללמוד, את תוכלי לעמוד על הראש ולקשקש בזנב ולא תוכלי לגרום לו ללמוד... את זה אני יוגעת מנסיוני בעבודה עם הורים. הרבה ילדים לא לומדים ומנסים כך לקבל תשומת לב, לא בגלל שהם לא רוצים ללמוד. יש הבדל גדול מאוד בין ילד שלא לומד לילד שלא יצא לטיולים. הרי בסך הכל מדובר בטיול של כמה ימים שלא ישפיע עליו ויחרוץ את גורלו למשך חייו, כמו לימודים. חוץ מזה, כמה ילדים את מכירה שלא למדו בבית הספר ולאחר הצבא הלכו והשלימו בגרויות... זה רק מראה שהזמן עושה את שלו... אני מכירה בחור שאף פעם לא היה יותר מידי חברותי... לא יצא, לא היו לו חבר'ה והיום הוא בן 27, נשוי, ומצפה לתינוק... תני לו לגדול איך שהוא בוחר... להכריח אותו לצאת, רק משמעו שהוא יכעס עלייך, ואת תהיי אשמה בכל מה שלא יתרחש כשורה בטיול....

טיול

אוקיי מקבלת את דעתך בימים שהוא בבית צריך להיות במחשב, טלויזיה הכל כרגיל? אם נותנים לילד עדיפות אם ללמוד לצאת לטיול או לישון עד מאוחר ולהיות כל היום במחשב,ברור מה הוא יעדיף האם כשהוא בבית הוא צריך להיות במחשב ובטלויזיה כרגיל?

:../images/Emo24.gifתלכי קצת אחורה

תנסי להזכר בעצמך בכיתה י'. הולכת לבית הספר כי זה חשוב, אבל באמת בא לך להסתובב עם החברות, לרכל, להכיר בחורים... אז הנוער של היום אוהבים את המחשב והטלוויזיה, ואולי גם קצת לראות בחורות... לא קורה לך שבא לך איזה יום חופש אחד או שניים מהעבודה סתם בשביל להשאר בבית להינות עם עצמך... אם את לא עושה את זה זה כבר סיפור אחר ושווה לבדוק את זה... אז הכיתה יוצאת לשלושה ימים של טיול... והוא יישב בבית ויהנה מה"פנאן" שלו... ולאחר שלשה ימים הוא יחזור לספסל הלימודים, יישמע רשמים מהטיול ויחליט לבד אם לקח את ההחלטה הנכונה או לא... תודי שאת קצת מקנאה שהוא יכול להרשות לעצמו ככה כמה ימים של סתלבט שבא לך נרא גם לקחת כמה ימים כאלה...

לדעתי קודם כל לברר למה הוא לא רוצה

ואם זה משהו שאפשר לפתור - אז לפתור. אם עדיין הוא מביע את רצונו לא לצאת - שלא יצא. ממש לא להכריח. טיול אמור להיות חוויה מהנה.

deja vu 23

New member
מניסיון שלי

אני גם לא רציתי לצאת לטיולים שנתיים, בחטיבה יצאתי לטיול אחד ובתיכון יצאתי לטיול בי"ב. זה נבע מקשיים חברתיים.

zizi היחידה

אולי לא אחדש כבר, אך ילד בכתה י' אם לא בא לו לצאת לטיול, שלא יצא... ואיך היום את חושבת שצריך לדאוג , מה יהיה בצבא ? כל דבר בעיתו ... בשביל זה בולכים לצבא, ללמוד ולהתחשל. שם אין אמא שעושים לה דווקא, או שואלים אותה. היי רגועה ,הבת שלי בכתה י' לא רצתה נשארה בבית, לא היו לה חברות שנסעו... בי"א, ו ב- י"ב, היא ביקשה לבד שהיא רוצה טיול שנתי. היום בצבא, לומדת להסתדר בעצמה, והקטנה יותר - מדריכת ילדים, לא מפספסת אף טיול , לא שלה ולא של הילדים שהיא מדריכה, והכל בהתנדבות. כל ילד והאופי שלו. אמר מישהו חכם- נדמה לי הרבי מלובביץ' " ילדינו הם הילדים שלנו , אך לא רכשנו " קשה נכון, אבל צריך לנסות להכיל את זה. בהצלחה תלכי איתו ,עם בנך תראי איך הוא רוכש בטחון מיום ליום. בהצלחה אריאלה

ש י י ל ה

New member
במיקרה האישי שלי

הבן שלי אף פעם לא אהב לצאת לטיולים וימי הולדת. תמיד הייתי בדילמה ללחוץ או לוותר. שמתי לב שכשאני מחייבת אותו לצאת ,בחזרה הוא מרוצה ומספר חוויות. הבנתי שבעצם המעבר הראשוני בין מצב א' למצב ב' מהווה לו קושי. אז הקפדתי להכין אותו נפשית לטיול כמה ימים מראש. כמובן שכל מצב הוא אינדוידואלי. שיהיה לך בהצלחה

schlomitsmile

Member
מנהל
../images/Emo45.gif נכון, לפעמים הסירוב לא נובע מבחירה חופשית, אלא מחרדה או מצוקה כלשהי. אם האמא מספיק מוטרדת כדי לשאול כאן, נראה לי שלא כדאי לפתור את העניין ב"לא לדאוג, שיעשה מה שהוא רוצה". ברור שאין מה לדבר על להכריח, אבל יש מקום לברר מה הסיבה לחוסר הרצון לצאת, ולבדוק יחד איך אפשר לעזור. יתכן שלטיול הזה לא ייצא, אבל השיחה תחשוף קשיים שחשוב לטפל בהם.

למעלה