טיפולי פריון

בטיפול1

New member
טיפולי פריון

שלום לכם, אני בת 32,נשואה,ללא ילדים. נמצאת בטיפולים כבר למעלה מ-4 שנים ללא הצלחה (היו 2 הריונות שהסתיימו בגרידה בשבועות ראשונים). אני מאמינה ששתי השורות שכבר רשמתי אמורות להמחיש לכם מה מצבי (הנפשי). אני לא אופטימית בכלל, כל פעם שרק מזכירים לי את המילה הריון או שואלים אותי: נו, מה קורה? (אלה שלא יודעים..) אני פשוט פורצת בבכי בלתי נשלט. כל בשורה של חברה על הריון פשוט אוכלת אותי מבפנים, אני מרגישה מועקה גדולה,כאילו שתקועה לי אבן במרכז החזה. אני פשוט אכולת קנאה כשאני רואה מסביבי אישה עם בטן הריונית (וזה קורה המון-משום מה נדמה לי שכל הנשים בהריון חץ ממני). חשבתי ללכת ליעוץ,אבל אני לא מסוגלת אולי מבושה או לא יודעת מה..(סטיגמות). אני חוששת שהמצב הנפשי שלי הוא זה שמכשיל אותי בכניסה להריון. רציתי לשמוע את דעתכם לגבי המצב שלי, איך אני יכולה לעזור לעצמי להתגבר על זה?חשבתי לקחת "רסקיו" האם לדעתכם זה ירגיע אותי קצת? אוסיף ואומר כי היחסים שלי עם בן זוגי נפלאים- הוא תומך בי ומנסה לעזור לי כל הזמן ברגעי משבר, ממש הפסיכולוג האישי שלי. תודה מראש על העזרה, ורציתי לציין שבזמן הכתיבה כשפרקתי את "צרותיי" משום מה הרגשתי הקלה. שוב תודה, ושבת שלום.

טיפולי פריון

ההקלה שהרגשת עם הכתיבה מדגימה איך "לא להשאר לבד" עם המועקה מסייע ומקל- וייעוץ מקצועי כולל בתוכו גם את הפן הזה וגם כמובן מעבר במובן של זיהוי יותר ספציפי של "פצע קודם" שמתחדד עקב הקושי להרות, איך אפשר להוריד רמת דחק וכו'. "רסקיו" , דמיון מודרך, חשיבה חיובית- יכולים לעזור; לפנות ליעוץ מעיד על רצון להתמודד, ובעיני מהווה עילה לגאווה ו"סטיגמה חיובית".

למעלה