טיפול נפשי

טיפול נפשי

שלום
האם מוכרת לכם התופעה של אדם הסובל מבעיות גיבוש העצמי ממושכות, דיכאון זמני, ועוד כל מיני הפרעות אישיות גבוליות ותופעות של אי יציבות נפשית - האם זה הגיוני ונפוץ שאדם כזה ישאף בעתיד להיות מטפל מהתחום של בריאות הנפש??? או שאין קשר בין הדברים...? וזה מצב דינאמי שיכול להיות שרק נדמה לי שזה הכיוון שלי בגלל לחץ וצורך של עזרה עצמית -אז נראה כאילו המפלט הוא עיסוק בתחום התרפיה.. הגיוני???

באופן אישי

אני מאוד לא אוהבת ששמים תוויות על אנשים. המלים "סובל מבעיות גיבוש העצמי" או "אי יציבות נפשית" - לא אומרות לי כלום. אולי כי אני לא פסיכולוגית ואני לא מבינה במונחים כאלו, אם כי גם אם הייתי מבינה בז'רגון הזה, אני מניחה שלא הייתי רוצה שמישהו ישים עליי תווית כזאת. למיטב הבנתי, כששמים על אדם תווית כלשהו, בין אם היא חיצונית ובין אם היא תווית שהוא שם על עצמו - הוא מתחיל להתנהג כאילו הוא התווית שלו. וכמישהי שעסוקה מאוד מאוד באפשרויות לשינוי פנימי, הן של עצמי והן בעזרה לאנשים אחרים בתחום הזה, אני מעדיפה להעיף כל דבר שעשוי לתקוע אותי בצמיחה שלי ולעודד את הבחירה, החלום והשאיפה בחיים שלי. ולכן, לדעתי - לכל אדם באשר הוא אדם, יכולה להיות שאיפה להיות מטפל. זאת ועוד, דווקא קיומו של החזון (להיות מטפל'/ת) הוא זה שהרבה פעמים עשוי להוביל את אותו אדם להגשים את עצמו על אף כל המכשולים שבדרך. ומחפשת, אם את היא האדם הזה, מה את אומרת על הדברים שכתבתי לך?

למעלה