טיפ חשוב לסטודנטים...

Gold191

New member
טיפ חשוב לסטודנטים...

כידוע, בתהליך האבולוציה, הברירה הטבעית פועלת בהתאם לצרכים, המותאמים לאורח החיים המשתנה.
על פי ההנחה החדשה(אולי זו בעצם אחת ההוכחות להנחה זו): תכונות פיזיולוגיות מצטרפות לDNA במהלך החיים, ניתן לומר אם כן, שהספורט מעכב ואף עוצר את התהליך האבולוציוני של העוסקים בו, תלוי כמובן בתדירות.
אל תוותרו לעצמכם, עשו גם ספורט, גם למען ילדיכם שלכם בעתיד.
כבדי המשקל רוצים כולם לעסוק בספורט, וכמו כולנו, כשהתדירות בשליטתם. הם רק זקוקים לסיבה, אני מקווה שסיפקתי להם אותה.
הערה חשובה: מדובר במחשבה, זו לא הצהרה או קביעת עובדה, זו מחשבה בלבד.

FPNH

New member
טוב לעשות ספורט

וחוץ מזה, כל מה שכתבת על אבולוציה ופיזיולוגיה, לא קשור למציאות.

Gold191

New member
קופרניקוס קיבל בדיוק את אותה התשובה...

בנוגע לארץ ולכוכבים.
בסוף תשובתך חסרה המילה: עדיין.
תגליות והקשרים מדעיים מפתיעים הפכו לדבר שבשגרה.
תשובתך ההחלטית בהחלט משאירה פתח.

FPNH

New member
טוב, אז אני אתקן...

הדעה הרווחת, עדיין, היא שטוב לעשות ספורט.

לא, קופרניקוס לא קיבל את התשובה הזו.

כי הספר שלו פורסם רק אחרי מותו.
הנה, למדת משהו חדש ומפתיע.
&nbsp

בוא נראה אם הבנתי נכון:

אתה כותב "בתהליך האבולוציה, הברירה הטבעית פועלת בהתאם לצרכים, המותאמים לאורח החיים המשתנה"
&nbsp
ואז אתה כותב: "ספורט מעכב ואף עוצר את התהליך האבולוציוני של העוסקים בו"
&nbsp
כלומר, לשיטתך, הספורט עוצר את התגובה לצרכים בהתאם לאורח החיים המשתנה.
כלומר, ספורט תוקע את האדם העוסק בו באותו מקום, בלי יכולת להגיב לצרכים ולאורח החיים שלו.
&nbsp
זה לא נשמע לי טוב בכלל. אני אימנע מלעשות ספורט בעתיד.

Gold191

New member
היפתעת אותי כהוגן...

היגעת למסקנה מדבריי, שהתעסקות בספורט הינה שלילית.
אז אסביר:
אורח החיים הנינוח, "בטטות כורסא" אינו דורש יכולות פיזיות כבעבר.
במידה ואדם אשר אינו עוסק בעבודה פיזית לא יעסוק בספורט כלל, שיגרת חייו תשפיע על מבנה גופו.
הספורט "שומר" על מבנה גופנו הנוכחי.
כעת, קרא בבקשה שוב את דבריי(המחשבה)שם למעלה...במלואם.

כל זה ידוע מזמן לכל אדם,

אבל זה לא מה שאתה כתבת למעלה. אתה, משום מה, כתבת את ההיפך.
קראתי את דברייך במלואם וציטטתי אותך במדוייק. אני חושב, לפי מה שכתבת, שהבעיה היא שהכנסת את המושג "אבולוציה" בלי להבין באמת מה הקשר בין אבולוציה לבין בריאות ופעילות גופנית..
&nbsp
אם אתה מאמין שאני טועה אתה מוזמן להסביר, אבל מה שכתבת בהודעה המקורית הוא שהספורט מעכב את האבולוציה. זה כמו לכתוב שספורט עוצר את הגרביטציה בגלל שלפעמים כשאנשים עושים ספורט אז הם קופצים למעלה.

Gold191

New member
ההיגיון הפשוט מוביל אותי לשתי שאלות...

1. מעבר החי מהים ליבשה הצריך שינוי פיזיולגי. איך זה ייתכן שאין קשר בין פיזיולוגיה לאבולוציה?
2. מה ימנע מהחברה המודרית באלפי השנים הבאות, ניוון גפיים ושינוי מבנה גוף, עקב אורח החיים השונה?
ותוך כדי, הרשה לי להודות לך על ההתייחסות.

Gold191

New member
בזמנו דובר, שבעתיד האדם המודרני ייראה כאגס עם גפיים קצרות.

תשובות:

כתבתי "הכנסת את המושג "אבולוציה" בלי להבין באמת מה הקשר בין אבולוציה לבין בריאות ופעילות גופנית."
אני לא אומר שאין קשר. בוודאי שיש קשר. אני אומר שאתה לא הבנת מהו.
&nbsp
לשאלותיך:
&nbsp
1. כל שינוי אבולוציוני גורר שינוי פיזיולוגי. זה ברור. אבל אם אדם אחד עושה או לא עושה ספורט, זה לא יגרור שום שינוי אבולוציוני. אבולוציה לא מתבטאת במהלך חייו של אדם בודד. אבולוציה היא תהליך שקורה בין הדורות. מה שמשנה הוא כמה צאצאים מותיר אחריו אדם, ומה המאפיינים של הצאצאים האלה. אדם שלא עושה שום ספורט עדיין יכול להביא לעולם הרבה צאצאים בריאים וחזקים.
&nbsp
2. שום דבר לא ימנע את זה. זה בדיוק מה שיקרה, וזה תהליך אבולוציוני נורמלי. האמת שזה כבר קורה מזמן. למשל: אנשים כמוני, עם ליקוי ראיה מילדות שדורש משקפיים, היה להם סיכוי די מנוך להתרבות אם היו חיים לפני אלפי שנים. כיום, בגלל המצאת המשקפיים, הם (אנחנו) יכולים להביא לעולם צאצאים ביולוגיים (שישה במקרה שלי), שואלי נושאים את אותם הפגמים. שינוי בתנאי הסביבה (נוכחות של טכנולוגיה לתיקון ראייה) הביאה לשינוי ביכולת להתרבות ובתפוצת הגנים.
בדיוק באותה צורה, שינוי בתנאי הסביבה שלנו לפני מאות מיליוני שנה הביא לכך שאנחנו כולנו, גם אתה,"מנוונים" וכבר לא יכולים לנשום בתוך מים. או לכך שלאנשים שנדדו מאיזור אפריקה לאירופה הצפונית "התנוון" העור לאורך הדורות (לא במהלך חייו של אדם בודד!) כך שנהיו בו פחות פיגמנטים והם כבר לא בצבע החום כהה המקורי, אלא במין גוון ורדרד-לבנבן מגוחך (כמו שלי). כל זה כתגובה לתנאי הסביבה (פחות שמש = יותר צורך לקלוט אור שמש ביעיליות לצרכי יצירת ויטמין D בגוף)
&nbsp
אתה יכול לקרוא לזה "ניוון" אם אתה חושב שבני אדם כיום הם מושלמים ובנויים בצורה אופטימלית בכל הנסיבות. לדעתי מוטב לקרוא לזה פשוט "שינוי והתאמה לסביבה לאורך הדורות", ובאנגלית descent with modification - שזו ההגדרה המקורית של דארווין לתהליך שכיום אנחנו קוראים לו "אבולוציה".
&nbsp
&nbsp

Gold191

New member
ההגיון הפשוט מוביל אותי לניסוי מחשבתי...

קבוצה אחת המונה 10,000,000 גברים ונשים משכילים ומודרנים, אשר אורח חייהם מותאם לקידמה והם אינם עוסקים בספורט כלל, וכך גם צאצאיהם בדורות הבאים. וקבוצה שניה הזהה בכל המרכיבים, כשהשוני הוא, שקבוצה זו עוסקת בספורט, ומעבירה הלאה לדורותיה הבאים את מורשת הספורט, משמע, קבוצה זו לדורותיה תקפיד שהדור הבא אחרי כל משתתף, וכך גם דורותיו הבאים, יעסוק בספורט עד לסיום מעשי של הליך ההיתרבות(הבאת ילד לעולם) של כל משתתף.
האם לאורך השנים(אינני יכול כמובן לנקוב במספר שנים מדוייק) לא יהיה שוני פיזיולוגי בין שתי הקבוצות הללו? הבדל פיזיולוגי משמעו, התהליך האבולוציוני קירב את אחת הקבוצות, לצורת האגס בעל שתי הגפיים הקצרות.
אגב, פנייתי לסטודנטים אינה מתייחסת לדור הנוכחי בלבד, אלא אף לילדיהם, ובטוחני בהבנתם שהעברתה של מורשת הספורט תתקיים גם בדורות הבאים של צאצאיהם.
שוב, ההתייחסות שלי לאדם הבודד היא, בכדי להסביר את מחשבתי לדור הנוכחי, כשברקע נמצא המובן-מאליו שיש להמשיך ולהעביר הלאה לצאצאיו וכן הלאה לדורות הבאים של צאצאיו, את מורשת הספורט.

יופי של ניסוי, עם בעיה אחת:

תוכל כך למדוד הבדל פיזיולוגי, ואני מניח שגם נמצא (כיוון שקיימים מחקרים כאלה, ואני אפילו עובד במחלקה שעוסקת במחקרים כאלה).
&nbsp
אבל, וזאת הנקודה שאני מנסה להעביר לך בהודעות האחרונות, אין כאן שום תהליך אבולוציוני. האנשים שלא יעסקו בספורט מן הסתם יהפכו לשמנמנים יותר (בממוצע, לא כולם ולא באותה מידה), אבל בוודאי לא יתקצרו להם שום גפיים והגנים שלהם - שזה מה שמשתנה באבולוציה - לא ישתנו.
&nbsp
אין לי בעיה עם העברה של מורשת ספורט, אבל גם זה לא קשור לאבולוציה אלא לתרבות.

Gold191

New member
נרגעתי, כי חשבתי שצדקתי....אני מודה לך ממש.

לך ולשאר אנשי המחלקה העוסקים במחקרים אלה, איחולי הצלחה.

היה כיף
תבוא כל יום

למעלה