טראומה לאמא

0 אור 0

New member
טראומה לאמא

אני המומה מהמקרה של הילדה שמתה ביסורים לאחר שאביה שכח אותה ברכב. איך בכלל ניתן לשכוח תינוקת? איך אפשר לעזוב אותה ברכב בלי השגחה, בלי לדאוג לה ... ליבי ליבי עם האמא, שטילפנה לשאול מה שלום הילדה ורצה עם בקבוקי מים וחלב להציל אותה אך מאוחר מדי

גן חיות

New member
הסיפורים האלו תמיד מעלים סימני שאלה

איך שוכחים ילד?? איך לא שמים לב שהוא לא איתך?? זה פשוט מזעזע. לא מובן. כאשר ראינו את זה בחדשות, בתי (16) אמרה לי: הם בטח יתגרשו. איך היא תוכל לחיות איתו ולהסתכל עליו בלי לזכור שבגללו התינוקת מתה???לא היתה לי תשובה עבורה.

0 אור 0

New member
זה בדיוק מה שאני חשבתי

לא יודעת איך היא תוכל להמשיך לחיות אתו, האמת, לא יודעת איך הוא יכול לחיות עם עצמו. בדיוק עכשיו ביליתי עם הנכדה הקטנה והמתוקה שלי. שובבה קטנה ומתוקה בת שנה וחצי, וכל פעם שלא ראינו אותה שתי שניות, מיד כולם נזעקו לרוץ ולראות לאיזה מקום מסוכן היא נקלעה. בגיל כזה, שבו הילד באופן עצמאי נעלם לך מהעיניים ברגע שאתה לשניה לא שם לב, ובבית , שהוא מקום יחסית בטוח, אני עוד יכולה להבין שלא שמים לב לילד חצי דקה. אבל איך מישהו שפוי יכול להעלות בדעתו להשאיר קטנה כזו באוטו אפילו אם היא ישנה? אפילו לדקה? ואיך הוא יכול לשכוח אותה? לי אין תשובות לזה. כשהילדים שלי בזמנו או עכשיו כשהקטנה נרדמה באוטו והיה חבל להעיר אותה, אז או שמישהו נשאר אתה (עם אוטו מונע כמובן), או שבכאב לב הוצאנו אותה בזהירות בתקווה שלא תתעורר מהמעבר.

לב אם

New member
../images/Emo16.gif יהי זכרה ברוך

ככל שאני חושבת שוב ושוב על המקרה, אני לא מצליחה להבין איך זה מסוגל לקרות. הרי כשנוסעים עם תינוק כל הזמן מסתכלים עליו, בודקים שלא קרה לו כלום. כל הזמן דואגים לרווחתו,

גן חיות

New member
גם קראתי שאומרים שזה אב מסור מאד

שזה אחרון בעולם שהיה מתאים לו שיקרה לו דבר כזה. קשה להבין.

לב אם

New member
אולי זה רע מצידי ואולי לא בסדר שאני ביקורתית

במקום להיות אמפאתית, אבל באמת שאני לא מצליחה להבין את הרמה הזאת. יש מקרה שאת לא שמה לב לתינוק שניה, חמש דקות ופתאום את קופצת בבהלה (ובדרך כלל בצדק כי השובבים הקטנים תמיד עושים משהו מסוכן), אבל פה זה קולוסאלי לגמרי: אתה לא מסתכל על התינוקת לראות אם היא בסדר בזמן הנהיגה? אתה לא מוציא אותה כשאתה יוצא אפילו לדקה? איך בכלל נועלים אוטו כשהתינוקת בפנים - ונניח שכן היה מיזוג ולא היה חם, איך תשמע אותה בוכה? ואיך אפשר לשכוח שהשארת אותה? שעה וחצי?? והאמת שהעניין מציק לי כבר מאתמול, אבל היום ראיתי בחדשות בטלויזיה צילומים של האבא לאחר הארוע, והוא נראה כזה לא אכפתי ושאנן. הסתובב וסביר לשוטרים מה קורה - הייתי בהלם רק מלראות אותו מסתובב ככה כאילו כלום. אני חושבת שאם היה קורה לי משהו כזה (טוב לא כזה, אבל שיש לי איזשהו חלק באשמה) היית רואה אותי שוכבת כמו סמרטוט על הרצפה. לא נראה לי שבטווח קצר מהארוע הייתי מצליחה לתפקד ברמה של לדבר, לחייך למצלמה, להסביר לשוטרים (מעניין שאחרי שראיתי את הכתבה ולא אמרתי כלום, גיסתי שישבה לידי אמרה בדיוק מה שחשבתי - "מה , זה האבא? תראי איך הוא מסתובב כאילו כלום לא קרה"

גן חיות

New member
לא, זה לא רע מצדך

כל מי שאני מכירה שדיבר על זה, מכל הגילאים , משני המינים ומכל מיני מקצועות הגיב באופן דומה. "איך לעזעזאל שוכחים תינוקת ישנה באוטו, אבל זוכרים לנעול את האוטו? !! איך שוכחים שהיא נמצאת שם בכלל???!!!!!" כולם מגיבים כך. כולם.

גן חיות

New member
מאמר בנושא שראיתי עכשו

הפסיכולוג שכותב את הכתבה לא כל-כך מתייחס למקרה עצמו אלא לשאלה "האם גם לי זה יכול לקרות?" ואיך. שווה קריאה. המאמר http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3430916,00.html

לב אם

New member
מאמר מרתק ../images/Emo51.gif

שמתי לב שיש הפניות לעוד מאמרים שלו בתחומי ההורות, אציץ בהמשך.

למעלה