טריגר פינגר

טריגר פינגר

אשמח לקבל אינפורמציה לגבי טיפול בטריגר פינגר ע"י עיסוי או טיפול אחר של רפואה משלימה. אשמח גם לקבל המלצות כיצד ניתן לטפל ביתית בבעיה באופו עצמאי. ברצוני לציין שהאורטופד המליץ על זריקה או כדורים, אך אין לי רצון לטיפול מסוג זה. תודה.

עוז46

New member
טיפול באופן עצמאי

זה החלום הרטוב שלי. למצוא את הבעיה, להבין את מרכיביה, להתחיל טיפול, ועם הדרכה למטופל כיצד לטפל בעצמו, להשגיח בזמן קצוב עד לשיקום מלא. לכל מטפל יש את דרך הטיפול שלו, ולכל מטופל מתאימה שיטה משלה. צריך להבין את הבעיה, ולא רק את התוצאה, דרכי טיפול ( שחרור או חיזוק, מתיחה או הרפיה, קירור או חימום) ואין ספק שלך כמטופלת יש הרבה מה לעשות לזירוז ההחלמה, אם בעבודה קשה ואם בלא לעשות כלום. אבל ישנם מיקרים בהם אנו יכולים רק להקל ולא תמיד לרפא.כאן יש קישור להסבר קצר על טריגר פינגר ודרכי טיפול.

עוז46

New member
טריגר פינגר

כמובן שההפניה היא לטובת ההסבר המדויק מה זה טריגר פינגר. אך איני מכיר את שיטת הטיפול CRT ויעילותה . כמובן שבמקרים בהם הגיד דלקתי ומסתדר מעצמו לאחר תקופה , כל שיטה יכולה לקחת לעצמה את הקרדיט. יש לקחת בחשבון שיתכן גם התחברות המפרק ואז הניתוח ופתיחת המעטפת לא תעזור, והאצבע נשארת במצבה המקובע.

עוז46

New member
וקצת מתרופת סבתא

איך שכחתי מכיוון שמדובר בדלקת בגיד, משחת טייגר הסינית עובדת נהדר. מורחים על היד באדיקות יום יום. אם מקל על הכאב, ומשפר תנועתיות אז להמשיך עד החלמה. לא יודע, אבל אצל אמא שלי ,עובד נהדר.

תודה, בהחלט עוזרת..

לדעתי קור גם עוזר. עיסוי בקרח, ואחריו מריחת במשחה הסינית(אתה מתכוון לזאת בקופסא האדומה, נכון?)מרגיעים לזמן מה את האצבע. עכשיו, כבר 3 שבועות אחרי, ועדיין סובלת אולי אפילו יותר. נמצאת בחול באתר סקי, ושמתי לב, שכשהיד שלי קופאת מהקור, פתאום האצבע נהיית משוחררת וחופשית בתנועתה. ואילו כשמתחממת שוב נתקעת. אולי שבוע בקור יעזור לבעיה, מקווה מאד מאד.

עוז46

New member
טריגר פינגר

תודה על התשובה. כמו שצנתי זת מין דלקת שמסתבכת מאוד. אחד מהטיפולים השמרניים דווקא, לדלקת גידים, הוא טיפול בקור ,לאחר מאמץ השריר ולאחר שמעייפים אותו (לא להגיע לכאב) מקררים ככל הניתן ואז מעייפים את השריר שוב, ושוב מקררים. אמא שלי פשוט לא מוכנה לשמוע את המילה קרח! אז מנסה בשמנים אנטי דלקתיים שונים, משחות, שמני סגולה עובדם מצויין. ושנה אזרחית טובה לכולנו.

למעלה