יאיר לפיד הוא ראש הממשלה הבא

Jolleen

New member
מכירה מספר אנשים שמצביעים לו -רק- בגלל שלבני איתו...

לא יודעת כמה זה מייצג, אבל הסקרים גם תומכים בכך

הוא היה שווה לפחות דבר אחד, שאנשים שוכחים

וזה, לראות את האמת של הבנאדם.

בניגוד לכל פוליטיקאי אחר, ציפי ליבני הראתה באותה הסיטואציה שהעקרונות חשובים לה יותר מהכיסא.

אנחנו כולנו מדברים כל הזמן על זה שאי אפשר להאמין להבטחות בחירות (למרות שזה לא מונע מאיתנו להסתמך על ההבטחות ברגע האמת מאחורי הפרגוד),
והקונצנזוס הוא שאי אפשר להאמין לפוליטיקאים, כי הם רודפים אחרי האינטרס האישי ולא באמת אכפת להם מאיתנו.

והנה הגיעה אישה
פוליטיקאית
מנוסה
וטרפה את הקלפים.
היא לא הסכימה לשחק את המשחק,
היא עשתה את מה שתכלס כולנו רצינו שיקרה:
שפעם אחת מישהו יקיים את ההבטחות שלו, שמישהו יגיד "סליחה, זה הקו האדום שלי. על זה אני לא מוכן לעבור- גם במחיר הכיסא, הסטטוס וכו'".

אז איך זה שכל כך מהר נופלים כאן בשטיפת המוח, בסיסמאות שמטפטפים לנו ואנחנו חוזרים עליהם בדקלום יפה יפה?

ואתה יודע מה?
היא עשתה את זה שוב.
מהסיבות שלה, שאני לא מתיימרת לדעת כצופה מהצד רק מנחשת לפי מה שמספרים לנו, היא שוב ושוב קמה והולכת,
לא מפחדת לצאת לדרך, לא נותנת לדקלומים הריקים לבלבל אותה.
היא והעקרונות, מוצאת שוב ושוב מקום לתת להם ולעצמה ביטוי.

עקרונות.
מישהו עוד זוכר בכלל מה זה אומר?

avi5199

New member
ציפי ליבני היא כשלון כרוני, והסטיגמה הזאת תלווה אותה לתמיד

היא נכשלת בכל מה שהיא עושה , תמיד גורמת יותר נזק מתועלת
היא דחפה וניסחה את חוק ההתנתקות מה שגרם לחמסתאן בעזה.
היתה שרת החוץ הגרועה והכושלת ביותר שהיתה למדינה ונכשלה במשא המתן עם הפלסטינים בממשלת אולמרט ( כזכור הוצע לפלסטינים כמעט הכל )
נכשלה בהקמת ממשלה למרות שהיו לה רוב של קולות, היחידה בתולדות המדינה שהצליחה להכשל במשימה זאת .
ועכשיו נכשלה במשא ומתן עם הפלסטינים .

עם סיכום ממצה, שקול ומנומק שכזה קשה להתווכח.

אז עזוב ויכוח, הנה כמה נקודות למחשבה, אחרי שתיקח קצת אוויר:

"כשלון כרוני"
"נכשלת בכל מה שהיא עושה"
"תמיד גורמת יותר נזק מתועלת"
"שרת החוץ הגרועה והכושלת ביותר שהיתה למדינה"

אתה בטח מבין שאלו משפטים לא רציניים, על גבול הדיבה, שאתה לא מבסס על עובדות אלא על הרגשה, נכון?

"נכשלה במו"מ עם הפלסטינים"-
1. אני לא יודעת למה אתה מתכוון, נראה לי שאתה מסתכל מאוד שחור או לבן. אנחנו מדברים כאן על תהליכים, הצלחה וכישלון אינם נמדדים רק רגעית אלא גם בתרומה המתמשכת שלהם. ואנחנו לא יודעים מה באמת קרה שם מאחורי הקלעים ובאיזה אופן התפקוד שלה השפיע על היחסים בהמשך.
2. גם אם נצא מנקודת הנחה שהיא נכשלה במו"מ הזה- מה זה אומר ובאיזה אופן זה עושה אותה שונה או גרועה מאחרים שניסו? היה מישהו שהצליח במו"מ עם הפלסטינים?

"נכשלה בהקמת ממשלה"- טוב, כבר כתבתי על זה.. מבאס שלא קראת ורק הגבת אוטומטית :(

מה???

העקרונות חשובים לה? איזה עקרונות? של הליכוד? או קדימה? או של התנועה? או של העבודה?
ואולי גם אתה לא שמתה לב, אבל היא שרה בממשלה של אותו אחד שהיא לא הסכימה לשחק איתו את המשחק.
מצטער, אבל אם היא יו"ר האופוזיציה רגע אחד ושרה בממשלה רגע אחר, זה ממש לא משדר שהעקרונות חשובים לה יותר מהכיסא.

תראה.

1. לוותר על ראשות ממשלה כי אתה לא מעוניין להיכנע לתכתיבים שלא מתאימים לך- במיוחד כשאתה בסיטואציה כל כך קיצוניות וחזקה כמו שלבני היתה- זה בהחלט מראה שהעיקרון חשוב לך יותר מהכיסא.
גם ללכת הביתה במקום להישאר ולעבוד עם אנשים שאתה לא מעוניין לעבוד איתם מכל מיני סיבות (לא מכבד אותם, לא מוצא שפה משותפת, אין כימיה ועוד ועוד), זה לא לתת לכיסא לסנוור אותך.

2. לעבור מפלגה לא בהכרח אומר שאתה השתנית, יכול להיות שהשתנו דברים במפלגה (אופי המפלגה, ההחלטות שמקבלים שם), ככה שאתה כבר לא מרגיש שייך כי אתה נשארת עם אותה תפיסה שהיתה במפלגה פעם.
אגב- לא שמעתי מעולם מישהו סופר לאריק שרון מפלגות ו/או משתמש בזה נגדו. הטיעון של "היא עוברת מפלגות" נגד לבני הוא פופוליסטי, סתם משהו שאנשים עם אינטרסים טפטפו לנו וחלקנו חוזרים ומשננים אותו במרץ.
זה פשוט טיעון לא רלוונטי.

3. מה זה בדיוק "העקרונות של הליכוד" או "של קדימה"? זה די נוח לחשוב שהעובדה שמפלגה קוראת לעצמה באותו שם, משמעותה שגם התפיסה של המפלגה נשארת זהה.
אבל אם תבדוק טוב, תראה שלמעט (אולי) מפלגות כמו מרצ (אגב- עוד מפלגה שמורכבת מאיחוד של כמה מפלגות שעשו הסכמים) והערביות, כל המפלגות שינו לאורך השנים את התפיסה שלהן ואת העמדות בנשאים שונים.
אז ללבני- ממש לכל אחד אחר, ממש כמו למפלגות כקולקטיב- יש את העקרונות שלה והתפיסות.
והיא לא מחפשת גב מפלגתי כדי להוציא לפועל את מה שהיא רואה כנכון, אלא הולכת למקומות שיאפשרו לה לבצע.
ככה לפחות אני רואה את זה. ובעיני זה מאוד מוערך.

זה קצת כמו להיות פרילאנסר לעומת שכיר.
האם פרילאנסר הוא אדם פחות רציני או פחות מקצועי משכיר?
האם היית בודק את מספר המעסיקים של הפרילאנסר, או את ההישגים שלו, המקצועיות, היכולת שלו לעשות את העבודה עליה אתה משלם לו?

...

1. מה "לוותר"? אתה רומז שמישהו הציע לה בכלל להיות ראש ממשלה? בדיחה טובה. אפילו העבודה לא רצו אותה כראש ממשלה.
2. הטיעון הזה אולי היה קביל עבור מישהו שעבר ממרצ לעבודה או מהליכוד לישראל ביתנו וכד., אבל מהליכוד לנדוד לעבודה? זה באמת לא נראה לך כמו שינוי מהותי בתפיסה? מי יודע, אולי בסוף היא גם תתגלגל לעלה ירוק או משהו כזה...
לא יודע מה שרון קשור לסיפור, אבל לגנותו אפשר למצוא דברים הרבה יותר חמורים, כמו למשל זה שהוא ירק לבוחרים שלו בפנים כשהוא רץ על מצע של "דין נצרים כדין תל אביב" ואז החליט ש...לא, נצרים לא כזאת חשובה. אם אתה רוצה להמשיך לדבר על זה אין לי בעיה, אבל שרון מת ואני לא רואה איך זה קשור לבחירות 2015.
3. המפלגות הגדולות אכן לא עקביות. הייתי אומר שזאת בעיקר בעיה של העבודה והליכוד (למשל, אני לא חושב שמישהו מהבוחרים של ש"ס, ישראל ביתנו, מרצ,הערביות וכו. מקבל הפתעות לא נעימות מהנציגים שלו) אז יוצא שאין באמת מפלגה שגם יכולה להיות מפלגת שלטון וגם אפשר לסמוך עליה. לא רואה איך זה קשור לליבני, ששוב, עם כמעט רבע מהכנסת לא הצליחה לעשות כלום (וזה בהשוואה למשל למרצ, שבאותה כנסת עם 3 מנדטים מסכנים עשו עבודה מכובדת מאוד).
&nbsp
יודע מה ההבדל בין פרילאנסר לשכיר? פרילאנסר בא, עושה את העבדה שלו, ואולך. שכיר נשאר. אז לא, אני לא רוצה שיהיו "פרילאנסרים" בכנסת שלי.

אז אם אנחנו מסכימים

שהמפלגות הגדולות לא עקביות, ואני מוסיפה גם שהיום הן לא "שמאל/ימין" כמו שהיה לפני כמה עשורים,
אז גם אם זה מוזר לראות מישהו "עובר צד", זה עדיין לא בלתי נתפס. כי בעצם אין צדדים מוחלטים וכן יש הסכמה על חלק מהנושאים.

וזה גם מתקשר לעניין הפרילאנס. יש הרבה הבדלים בין פרילאנס לשכיר, ואתה בהחלט יכול לקחת את זה לכיוון שישרת את הטיעון שלך, אבל הנקודה שניסיתי להעביר היא, שלהיצמד לכיסא, להיצמד למפלגה, זה לא בהכרח דבר חיובי. כלומר, בעיקר תלוי למי.
לפוליטיקאי זה נותן ביטחון, הוא צובר ותק ויש לו את הדילים והגיבוי... וכל זה פועל לרעתנו, הציבור. כי האינטרס שלו לשמור על המקום עם כל התנאים האלו גדל, על חשבון האינטרס לעשות עבודה טובה ולשרת את האינטרס שלנו.
לעומת זאת פרילאנס, האינטרס שלו הוא לעשות עבודה טובה. נקודה.
אם הוא לא יביא תוצאות לא יקחו אותו לעבודה שוב.
ואין לו צורך לעסוק ב"פוליטיקה משרדית".

את שרון הבאתי כדוגמה למישהו שעבר כמה וכמה מפלגות, ולא ספג על זה ביקורת ברמה שלבני סופגת כרגע.
שוב- אתה לא חייב להסכים איתי, אבל אתה באמת מוכן כל כך בקלות להתעלם מהאפשרות שאולי, רק אולי, אני צודקת ומישהו גורם לך לראות דברים לפי האינטרסים שלו ולא כפי שהם באמת?

נראה לי לקחת את המטפורה

של הפרילנסר קצת רחוק מדי.
זה בדיוק הפחד הכי גדול שלי: שיבחר שרון חדש, שיגיד דבר אחד לפני הבחירות, ואז יעשה סיבוב של 180 מעלות רגע אחרי,
וזה שלעבור צד זה לא בלתי נתפס זה בדיוק שורש הבעיה -קשה למצוא על מי לסמך, וליבני בפרט כבר הוכיחה שאי אפשר לסמוך עליה.
&nbsp
גם את לא חייבת להסכים איתי, אבל את באמת מוכנה כל כך בקלות להתעלם מהאפשרות שאולי, רק אולי, אני צודק ומישהו גורם לך לראות דברים לפי האינטרסים שלו ולא כפי שהם באמת? (רואה, לכתוב משפטים חסרי תוכן זה קל, אז אולי במקום להתעסק בסופיזם נצמד לעובדות בבקשה?)

השם הציבורי שלה

יותר גדול ממספר המנדטים של מפלגתה.

והרצוג הבין את זה, ואכן הצטרפותה העלתה
את העבודה מ-13 מנדטים ל-24.

זהו המהלך הפוליטי המנצח עד לנקודת הזמן הנוכחית.

זה לא סותר את מה שאמרתי

בכל אופן שנינו לא יודעים מה יהיה בקלפי.

אבל הטענה שלי לגבי ציפי לבני, עד נקודת הזמן הנוכחית, היא תקפה.

למה, מה יש ב"נקודת הזמן הנוכחית"?

כול החישובים וההקרנות הם רק חלומות באספמיה. העובדה היחידה היא שליבני לא עשתה כלום עם הכוח הענקי שהיה לה בכנסת הקודמת, והבוחרים לא שכחו את זה.

למעלה