יאיר לפיד

והמבצע- קלפי יצוקה

"צריך למוטט את שלטון החמאס"

אמר ביבי לפני ארבע שנים, אחרי עופרת יצוקה.

אחרי ארבע שנות שלטון של ביבי, החמאס חזק יותר, חמוש יותר, מעיז יותר. ויש עוד מי שמאמין לקשקשן הזה?
אתם לא מבינים איך הוא מורח אותנו מכל הכיוונים?

"כל הכבוד לו, הוא נהג באחריות כשהגיע להפסקת אש, אנחנו הרי לא רוצים להיכנס לעזה."
וואלה?
על מה כל הכבוד בדיוק?
על זה שהוא הצליח להפסיק את הבגאן שהוא יצר?
על זה אני צריך לתת לו קרדיט?
למה זה היה טוב?

במבצע הזה שנועד "להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום" נהרגו 5 ישראלים מרקטות. שזה חמישה ישראלים יותר ממספר ההרוגים מרקטות בכל השנה שקדמה למבצע.
אני אשקלוני, אני לא מרגיש בטוח יותר. אני מרגיש מרומה.
למה זה היה טוב?
הצלחנו לחסל את מאגר הרקטות של החמאס? בטח חיסלנו. נתנו לו הזדמנות לזרוק את כולן עלינו.
שמונה ימים במקלטים, בחרדה, בפיצוצים, אלפי טילים, מליארדי שקלים (שאנחנו האזרחים הולכים לממן כמובן), 140 הרוגים בשני הצדדים וכל זה בשביל מה?
ההצעה להפסקת האש ישבה על השולחן של ביבי כבר לפני המבצע. החמאס כבר קיבל אותה. היינו צריכים את כל זה בשביל לחתום על אותו הסכם בדיוק שבוע של פחד אחר כך?

ולא לדבר על ההישגים של החמאס!
טילים על תל אביב וירושלים. מאז 1970 לא היה טיל על ירושלים, מאז 1991 לא היה טיל על תל אביב, וכבר 7 שנים שלא היה אוטובוס מפוצץ בתל אביב.
הוא גרם לכל העולם ואחותו לחזר אחריו, למצרים, לאמריקאים ולישראלים לחזר על הפתחים להתחנן להפסקת אש.
הוא השיג הסכמה של ישראל להקלות במצור.
הוא הצליח לחשוף את הבלוף של ביבי, שגייס 50,000 מילואימניקים (פי חמישה משגוייסו בעופרת יצוקה), ולא עשה איתם כלום, רק בשביל להפחיד את החמאס ולגרום לו לחשוב שהפעם אנחנו הולכים להיכנס. החמאס לא ויתר וחשף את הבלוף עד שישראל הכריזה חד צדדית (!!!) על הפסקת אש, והוא עוד המשיך לירות שלוש שעות אחר כך.
איך זה עוזר לנו מול איראן הגילוי הזה שביבי הוא שחקן הפוקר הגרוע בעולם.

ויש עוד מי שמאמין לו...
האדם החזק בפוליטיקה הישראלית...
ראש הממשלה.
שאלוהים יעזור לנו...

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...

אני לא מבינה- זו בערך האופציה הימנית ביותר

שקיימת, ובכל זאת - הם הגיעו למסקנה שיש לנהוג בדרך מסוימת שלא תואמת את הצהרותיהם מהעבר.
אם הם שינו את דעתם ופעלו בפרגמטיזם - אולי אין ברירה אחרת מול מערכת המחירים שצפויה להיות משולמת?
אולי עדיף למצות את כל הדרכים לפני שפעולה קרקעית יוצאת לדרך?
נראה לך שמישהו מנסה "לדפוק בכוונה" את תושבי המדינה?

כן ולא.

נראה לי שהפוליטיקאים שלנו עושים הכל כדי לרכב על גלי הפופולריות ולא משנה להם ההשלכות של זה.
לפני ארבע שנים ביבי הסתובב ודיבר כמה שיותר על כמה אולמרט חלש, וכמה צריך למחוק את החמאס, ולהפיל את השלטון שלו. הוא עשה את זה פשוט לזרום על הזעם הציבורי ולקבל את אהדת הציבור שאכן בחר בו כמה חודשים מאוחר יותר.
הבעיה היא שיש השלכות לדיבורים חסרי שחר כאלה, וכשפוליטיקאי כמו ביבי מדבר שטויות כאלה, על למחוק את החמאס, הציבור, מה לעשות, מאמין לו שהאופציה קיימת. הציבור מושפע מזה, ומאמין בלב תמים שאפשר לעשות דבר כזה, ושזאת באמת אופציה טובה.
עכשיו ביבי משלם על זה, אבל לא עשירית ממה שהוא צריך לשלם. עכשיו כל הציבור התמים שקנה את השטויות שלו, לא מבין איך ביבי לא מוחק את החמאס! ומי שירויח מזה זה בנט.
זאת חכמה קטנה מאוד לאגף מימין, לדבר בכוחניות ולזכות באהדה בצורה הזאת. אבל יש לזה השלכות נוראיות לטווח הארוך.

ובשורה התחתונה- ביבי שקרן.
הוא דיבר שנים על החולשה של הממשלה שלנו שנותנת לחמאס להתעצם במקום להכניע אותו, ועכשיו השקר צריך להיות ברור לכולם, כי הנה, ביבי ראש ממשלה, ובארבע שנות שלטונו החמאס רק התעצם והתחזק ויש לו יכולות שלא היו לו לפני כן. ביבי לא אשם בכך, אבל הוא כן אשם בזה שהוא גורם לציבור לחשוב שהצבא יפתור לנו את כל הצרות.

haemek11

New member
אני חולק עליך.

האשם היחידי בפארסה הזו זה ברק, איש מסובך ומתוסבך, שיזם את המבצע הריק הזה, כמו גם את "עופרת יצוקה", כדי לחצות את אחוז החסימה. כדי "להביא מנדטים".

ביבי לא היה צריך את המבצע הזה, הוא היה נבחר ראש הממשלה בלי זה ועכשיו יש אנשים כמוך שמאשימים את ביבי במבצע, וזה לא המצב.

וכמו לשאולמרט לא היתה שליטה על הדגנרט, גם ביבי לא שולט על הדגנרט ברגע שהדגנרט משתולל, זה למה לאולמרט יש דם רע עם האדיוט (כי הוא לא יכול להודות שאין לו שליטה), גם לביבי יש דם רע איתו. למעשה, אין מישהו שיש לו משהו אחר מאשר דם רע עם הדגנרט.

ביבי ראש הממשלה

ואין אדם בעולם שיותר אחראי ממנו ליציאה למבצע המיותר הזה ולתוצאות העלובות שלו.
זה עד כדי כך פשוט.

aaa123

Member
אני מסכים עם החלק הראשון של דבריך

ואכן אין אדם בעולם שיותר אחראי מביבי ליציאה למבצע.

אני לא בטוח אם המבצע באמת היה מיותר.
לדעתי בלי המבצע חמאס היה חזק יותר ומשמעות הדבר יכלה להיות נזק כבד יותר לישראל במלחמה הבאה.
כמו כן המבצע עזר לבחון את מערכת כיפת ברזל.

כמובן שהיו כמה הישגים במבצע.

מן הסתם חוסלו מאגרי נשק וכו'.
השאלה היא האם בסך הכל המבצע עשה יותר טוב מרע.
אני חושב שבטווח הרחוק, המדיניות שהובילה למבצע הזה, למבצע הקודם, ולכל הדיכוי שישראל עושה בעזה מאז שיצאה מהרצועה. שאותו הזכרתי בפרטים בבלוג שלי
http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?EntryId=2432649

בטווח הרחוק, המדיניות של השפלת אבו מאזן והמתונים בגדה, סירוב להתיישב איתם למשא ומתן רציני, בריחה טוטאלית והתרחקות מפיתרון שתי המדינות כשבמקביל הנציג היחידי שאנו מדברים איתו, מחזקים אותו, ונותנים לו הישגים הינו חמאס, המדיניות הזאת הרסנית בצורה טוטאלית, והיא הסכנה הגדולה ביותר לכל הרעיון הציוני.
אני חושב גם שזה די ברור, שאותה המדיניות תימשך בקדנציה הבאה של ביבי, יאיר לפיד כבר הבהיר שמטרתו לשבת בקואליציה, ולכן כל קול ליאיר לפיד הולך לתרום לחורבן הרעיון הציוני.

זה עד כדי כך פשוט.

mr dish

New member
כן, נכון...זה עד כדי כך פשוט...ממש כמו הפשטות

של הסכמי אוסלו, למשל...מאז ירדה השכינה על האזור, וגר זאב עם כבש...(שמוחלף בחדש, כל שבוע)

aaa123

Member
אהוד ברק מוכיח לך שאתה טועה לחלוטין

אהוד ברק פורש מהחיים הפוליטים.

למעלה