ידידה שלי במצוקה, עדכון - חשוב!

SweetyGirl18

New member
ידידה שלי במצוקה, עדכון - חשוב!

אם אתם זוכרים שסיפרתי לכם על הידידה שאני יוצא איתה כרגע, יש עדכונים, היא ממש במצב על הפנים, היא הפסיקה גם את הטיפול אצל הפסיכיאטר. אבא שלה התחתן ביום חמישי שעבר שנה וחצי לאחר שהתאלמן, ועכשיו הם בירח דבש והיא נשארה לבד בבית. אתמול הגעתי אליה כרגיל לביקור ככה בערב, בחצות רציתי ללכת הביתה מכיוון שלמחרת יש לי בסיס ואני צריך לקום מוקדם, היא ממש הייתה לחוצה ואמרה לי שכדאי לי ללכת מהר כי אחרת היא תכנס להתקף חרדה והיא לא תתן לי ללכת הביתה. ואכן כך היה, באתי ללכת והיא נכנסה להתקף חרדה קשה, היא רעדה, בכתה ונכנסה להיסטריה, הדבר היחיד שהרגיע אותה זה שאמרתי לה שאני נשאר לישון איתה ושאני בחיים לא אשאיר אותה ככה. היא מספרת לי שהיא בדיכאון כל הזמן, והיא ככה כבר המון שנים, ושהיא ממש בדיכאון ומרגישה חסרת משמעות. עוד כמה דברים שמאפיינים אותה- היא נכנסת ללחץ כשאנחנו במקומות עם הרבה אנשים. היא תמיד סוגרת את הדלת בחדר שלה ואת התריס והחלון כי היא אומרת שככה היא יותר רגועה, מרגישה יותר בטוחה שהיא בשטח קטן וסגור. מה שיותר מפחיד אותי זה שהיא מזכירה לי את עצמי כשהייתי ביסודי, גם אני בזמנו לא נרדמתי בלילה והייתי נכנס להתקפי חרדה, והייתי בדיכאון כל היום בגלל זה, ואני ממש מזדהה איתה, רק שלי אף אחד לא עזר, סבלתי במשך כ-שנה לבד, אבל אני רוצה לעזור לה, מה אני יכול לעשות? מה להגיד לה? אני נותן את עצמי בשבילה אני איתה כשהיא בהתקפי חרדה ואני עוזר לה, אבל זה לא פתרון, היא חייבת עזרה מקצועית, מה אתם ממליצים? אני לא מסוגל לראות אותה סובלת ככה, בבקשה....

SweetyGirl18

New member
שחכתי להוסיף

היא אמרה לי היום שהיא תמיד חייבת שיהיה איתה מישהו, כי רק ככה היא יוצאת מהידכאון, רק שיש איתה מישהו, וכאן עולה החשש שלי לגבי הקשר שלנו, שהיא איתי רק כי אני מוציא אותה מהחרדה, והיא לא באמת אוהבת אותי, למרות שזה נראה שכן, אבל עדיין המחשבה הזאת לא יוצאת לי מהראש, שהיא איתי רק כי אני בעצם מוציא אותה מהחרדות ובגלל שאני מבין אותה ועוזר לה, ולא בגלל שיש כאן באמת אהבה וקשר רציתי שיתפתח בעתיד הקרוב.

אמא11

New member
היי סוויטי ../images/Emo140.gif

אתה יכול רק לתמוך עד כמה שאפשר, אבל לעזור יכול רק טיפול מקצועי, ולפי מה שאתה כותב - היא חייבת טיפול דחוף! כך שנראה לי שהעזרה שלך יכולה להיות בשיכנוע לפנות לטיפול. לגבי המחשבה אם היא איתך בגלל אהבה או בגלל שאתה עוזר לה - תוציא את זה מהר מהראש. זה האוסידי שלך. שיהיה לך סוף שבוע נחמד. תמי

SweetyGirl18

New member
קשה להוציא מהראש

יש בי את הפחד שאולי היא איתי רק בגלל שהיא במצוקה ממש קשה והיא חייבת מישהו שיישן איתה, ולכן היא הכירה אותי וראתה שאני טיפוס כזה שיעשה בשבילה הכל אם אני יאהב אותה והיא תראה לי אהבה, וכך היא מנצלת אותי על מנת שאני אשן איתה. אני יודע שזה לא נכון אבל כל פעם המחשבה הזאת נשארת בראש, וגם יש לה בסיס מסויים.

למעלה