יהודים כנסו דחוווף!! צופית גרנט בעד עזה!!

litalgez

New member
יהודים כנסו דחוווף!! צופית גרנט בעד עזה!!

אני ליטל בת 27 נשואה ואם לשלושה ילדים המתגוררת באשדוד. במשך שנים הערצתי את האישיות שלך ואת האדם המדהים ש"חשבתי" שאת. הערב ישבתי בממ"ד כשלצידי ישנים שלושת ילדי ובעלי ומתוך הפחד להרדם פן חלילה תחל שוב האזעקה צפיתי בתוכניות השבוע של גיא פינס ולהפתעתי הרבה הבעת את תמיכתך ואפילו את כאבך על העובר על האזרחים בעזה. אולי היה כדאי, צופת יקירתי, שתבואי אלי הביתה לאיזה כמה שעות ותראי מה עובר עלי ועל תושבי עירי המודאגים בזמן כל אזעקה {אני מרשה לעצמי להזכיר שהמצב הוא קטון לעומת העובר על תושבי שדרות, "בני עמך" ועל תושבי הדרום בכלל בימים נוראים אלו}. בושי לך, גם אם אלו הן באמת דעותיך, שימרי אותן לעצמך במיוחד בימים נוראים, כבדים ואפלים אלו אשר עוברים עלינו, אחרת אל תתפלאי אם מדינה שלמה "תדרוש" לא לראותך על המסך הקטן שלנו. ממש לא בכבוד, ליטל מאשדוד, אם לשלושה תינוקות {שנה, שנתיים ושלוש} שסגורים כבר כמה ימים בממ"ד ומבקשים את חירותם בבכי.

Novartza

New member
ליטל, אני איתך, אבל צר לי גם על תושבי עזה...

ליטל, את התוכנית עם צופית לא ראיתי (אין לי טלוויזיה, ואני בכלל עובד בשעות בהן התוכניות האלה משודרות). אבל יש לי אחות נשואה שגרה באשדוד עם בעלה, עם 5 ילדים מקסימום + תחנוק מתוק וחמודדד שנולד רק לפני מספר שבועות. הייתי אצלם בשבת אחה"צ כשהושמעה האזעקה, ושמחתי איתם כשזו התבררה כאזעקת שווא. אז נכון, אני גר בירושלים ולא ממש חווה יום יום ושעה שעה את שעוברת את, ושעוברים שאר תושבי אשדוד, אשקלון, באר שבע, שדרות, נתיבות וחלק גדול משאר הנגב. אני עדיין מזדהה עם מצוקתכם, מצוקתו של חלק לא קטן מהעם היושב בציון, כפי שהזדהיתי בשעתו עם מצוקתם של תושבי חיפה והצפון לפני כשנתיים וחצי. בניגוד למה שצופית אולי אמרה, אין לי פתרונות קסם, אינני מתיימר להכתיב לממשלה שלנו, לצבא המדהים שלנו שעושה עבודת קודש, ולמומחים משירות הביטחון הכללי והמודיעין הצבאי מה, כיצד ומתי לפעול או לחדול. קטונתי. עדיין, כואב לי גם על מה שעוברים תושבי הרצועה -- לא החמאס, לא אנשי הכנופיות והארגונים למיניהם, אלא האחמד והפטמה הפשוטים, המנסים איכשהו לשרוד את המלחמה שהם לא ממש מבינים מאיפה היא נפלה עליהם. אני גם לא פוטר אותם מאחריות -- הממשלה בה הם בחרו בחרה להכריז עלינו מלחמה, שאת פירותיה הם קוטפים. אבל עדיין. צה"ל הרס ביום-יומיים האחרונים את כל איזור המנהרות התת-קרקעיות בציר פילדלפי. אמנם חיל האוויר המדוייק שלנו התמקד בעיקר באותן מנהרות ששימשו להברחת נשק, מחבלים ואמצעי לחימה לעזה. אבל כתוצא לוואי, בכוונה או שלא בכוונה, הפכו כל מאות המנהרות האחרות באיזור, שרובן שימשו להברחת מזון, סיגריות, טיטולים, מטרנה ושאר מצרכים של חיי יום-יום שנמנע מתושבי עזה לקבל דרך המעברים אותם סגרנו אנו והמצרים -- באשמת החמאס, כמובן, ואמנם פתחנו מעברים אחדים לזמן קצר כדי להכניס להם מעט אסקפת חירום חיונית ביותר. אבל לאוכלוסיה בת מליוני פליטים, שרובם חיים על סיוע הומניטרי של האו"ם, אין הקומץ משביע את הארי. לא, אני לא אומר שהסבל של אוכלוסיית האויב (וכן, מה לעשות, אחמד, פטמה והילדים שלהם הם אוכלוסיית אויב) צריך להכתיב לנו את סיומו או מניעתו של מהלך צבאי זה או אחר. עדיין, להביע כאב זה לגיטימי. ובמחשבה זו, ליטל, לילה טוב לך, נטול אזעקות, טילים וצבע אדום. ותזכרי: מי שעוסק בהסברה, ומצפה שמי שקורא אותו יגלה אמפתיה לסבל שעובר הצד "שלו", מטבע הדברים רגיש גם לסבל של הזולת.

למעלה