יוון - דיווח מניסיון

moshavnikit

New member
יוון - דיווח מניסיון

אני יודעת שכבר נחתם הסכם, אבל בכל זאת אני רוצה להבהיר מכיוון שחבל לי שאנשים על סמך התקשורת ממליצים פה לאנשים לבטל חופשות. זאת ארץ מהממת וחבל לפספס אותה.

הכל בסדר ביוון (עבור תיירים). היינו עשרה ימים, יצאנו מסלוניקי דרך פיליון וטסנו חזרה לארץ מאתונה.
אין בעיה של דלק, אין בעיה של כסף, אפשר לשלם באשראי בכל מקום שקיבל כרטיסי אשראי עוד לפני הבלגן שלהם. הכל באמת בסדר. הדבר היחיד שלא בסדר (מבחינתם) הוא שהם סובלים מהמון ביטולים בגלל שאנשים מפחדים להגיע ואין לזה סיבה בפועל, "קצת" נדפקה להם העונה.

אז אני מקווה שאנשים שלא באמת יודעים יפסיקו להמליץ לשואלים על יוון לבטל את החופשה או לשנות יעד. אני אשתדל להעלות דיווח מפורט עם תמונות על הטיול שלי.

המשך שבוע טוב לכולם

לאונידס

Active member
הבעיה עם נסיון שהוא טוב לנקודת זמן ספציפית

לנסיון יש גם יתרונות אבל לעניין יוון זהו לדעתי החיסרון העיקרי שלו.
למשל הנה את נמצאת עכשיו ביוון ומדווחת שהכל באמת סבבה, אולי אפילו כתיירת אוהבים אותך יותר והכסף שלך שווה יותר.
אבל אם היינו שואלים ישראלי לפני כחצי שנה הוא היה מאוד מאוכזב. לפני כחצי שנה היתה שביתה של פקחי התעופה שלא קיבלו את שכרם וכל הטיסות הושבתו. ישראלים במקרה הטוב לא יכלו להמריא לחופשה שלהם ובמקרה הרע נתקעו ביוון כשהם היו צריכים לדאוג לעצמם לסידורי לינה וטיסה חזרה (ובמחיר גבוה...).
אז נסיון של אחד לא זהה לנסיון של אחר ולא ניתן לדעת מתי יתעכבו המשכורות הבאות ואילו שביתות יתרחשו.
&nbsp
אני כמובן לא ממליץ לאנשים לבטל חופשה אלא רק לנסות להתכונן לתנאים.
&nbsp
מאחל ליוונים יציאה קלה מהמשבר ולך חופשה נעימה וללא הפתעות.

שביתות פקחים יש כל כמה שנים, כמו בנתב"ג

לכן, אם הכיוון הוא לטיול , אז אין שום בעיה, כי גם מי שרוצה להגיע לאיים, או שיתאזר בסבלנות או שיקח שייט במקום (כ-35 יורו "און-דק" או 78 יורו לסוויטה).
השביתות הן לרוב משעה 1000 עד 1600.

המלצה שניה, לטוס בחברות זרות.
אל על טוענים על פורס מג'ור (כח עליון) ומשביתים את הטיסות לכל זמן השביתה, בעוד בחברות אחרות פשוט מזיזות את הטיסות קדימה או אחורה, והכל בסדר.
(אחת הסיבות שאני לא טס באל על).

במקרה של שביתה, מי שנתקע בשדה, מקבל כרטיס טיסה חליפי למחרת.

אגב סידורי לינה. ישנם מלונות טובים וזולים סביב ככר סינטגמה, או למשל רחוק יותר מלון "סטנלי" בככר קרייסקאקי (יש תחנה של התחתית שם) מלון מצויין במחירים נוחים בהחלט.

לאונידס

Active member
השביתה האחרונה של הפקחים ביוון (נובמבר 2014) היתה ל 24 שעות

לא חושב שמישהו יכול להבטיח משך וזמן שביתה, יכול להיות שהשביטה הבאה (אם בכלל תהיה) תארוך שעתיים ויכול להיות ש 48 שעות.
להערכתי בשביתה ממושכת בהחלט יכולה להיות בעיה, מי שהתכוון להמריא מישראל עוד יש לו בית לחזור אליו (גם אם הבית במקרה בצפת...) אבל מה יעשה מי שנתקע באיזה אי בלי סידורי לינה וטיסה שבוטלה?
כמובן שתמיד ניתן להסתדר ולכן אני לא ממליץ למי שמתכנן חופשה לבטל, אני רק ממליץ שתהיה לו תוכנית מגירה או לפחות מודעות.
&nbsp
אגב גם במקרה של "רק" כמה שעות דחיה, זו יכולה להיות חוויה מאוד בעייתית למשפחה עם ילדים צעירים או פעוטות ("רק" 6 שעות בטרמינל כשלא יודעים מתי השביתה תסתיים יכול להיות סיוט) ויוון כולל האיים היא יעד פופולרי למשפחות.
&nbsp
אין הרבה חברות זרות שטסות ליוון ובטח לא לאיים, המבחר מאוד מצומצם. אין לי מושג לגבי ההבדל ביחס לנוסעים במקרה של ביטול טיסות בין אל על, חברות זרות וטיסות צ'ארטר שמאורגנות ע"י סיטונאים/סוכנים ישראלים.
מי שמתכנן את חופשתו ביוון שיעשה מחקר לגבי העבר ושיחליט אם מהעבר אפשר להשליך לעתיד.
&nbsp
ואפשר כמובן לנהוג בשיטת הקונה מטטה, יהיה בסדר, ומכסימום לחזור לפורום לקטר. יש לנו גם הרבה כאלה.

למעלה