יום לימודים ארוך ותנועות נוער...

יום לימודים ארוך ותנועות נוער...

אני לומדת בכיתה י"א והשנה התיכון שלי עבר ל5 ימי לימוד בשבוע (יום שישי לא לומדים), ועברנו ליום לימודים ארוך- כמעט כל יום אנחנו לומדים עד 3 ורבע. הבעיה היא, שיש אצלנו קבוצה גדולה של מדריכים בצופים. אנחנו לא גרים בבאר שבע (העיר שבה התיכון), אלא במרחק של חצי שעה משם, ויש לנו הסעה מבית הספר רק ב3 וחצי, ככה שאנחנו מגיעים הביתה רק ב4. ביום שלישי, כמובן, יש לנו פעולה בצופים. החניכים מגיעים ב5, ואנחנו המדריכים בדר"כ מגיעים שעתיים לפחות לפניהם, כדי לעשות את כל ההכנות לפעולה. שנת הפעילות נפתחת בשבוע הבא ואנחנו מאוד לחוצים כי אנחנו יודעים שלא נצליח לעמוד על הרגליים בכל יום שלישי מ8 בבוקר עד 8 בערב אחרי הפעולה, ובטח שלא נספיק להשקיע ולהכין את הפעולות כראוי. השאלה שלי היא אם יש חוק כלשהו לגבי יום לימודים ארוך ביום כזה - שלישי - שידוע בתור יום פעילות של תנועות נוער (לא רק הצופים!)? המון תודה

זהבה נ

New member
תנועת הנוער- זמן הנסיעה ושעות לימוד

שאלה מצויינת המתאימה לדעתי למי שאחראי על תנועות הנוער שחייב לקחת בחשבון את מערכת הלימודים שלכם וזמן ההגעה שלכם אל היישוב בו נערכות הפעולות. מצד אחד יש את נושא הצלחתכם בבית הספר ומנגד את הפעילות הברוכה של התנועה, כמובן שבאמצע נמצאים אתם ומבחני הבגרות שלא אמורים להפגע כי אתם בכיתה י"א... לפעמים צריך לתפור חליפה שתתאים לכל הנוגעים בדבר ותוכל לךהיות גם נוחה וגם אפקטיבית, כך אני רואה את הפתרון במקרה הזה.

אז מה התשובה בעצם?

שאין לנו מה לעשות? אם בית הספר לא מוכן לשנות את המערכת - זו בעיה שלנו?

מיכל שב

New member
האם בית הספר אמור להתחשב בכם?

לבית הספר יש מערכת מסויימת בשעות מסויימות. אבל אני חושבת שאם תשבו עם הנהלת תנועת הנוער ותנסו למצוא פתרון שיהיה טוב לשני הצדדים, גם בית הספר יתחשב בכם. בהצלחה

תנועות נוער- יש לקיים הסכמות בביה"ס

יש לקיים ולקדם הליך של בניית הסכמות עם בית הספר כדי שאלו יבנו מערכת שעות כזו שתתאים למדריכי הצופים. האם פניתם להנהלה?.... מה השיבו?....... במידה וההנהלה לא יכלה לעזור לכם , פנו לגב' גילה נגר- מפקחת מחוז דרום- היא בוודאי תעזור לכם לקדם מהלכים כאלו שיסייעו לכם בהמשך תפקידכם החברתי רב המשמעות הזה. במידה ולא תקבלו עזרה, פנו אלי ישירות ואשתדל לגשר בין השותפים- עד להסכמות המתאימות ביותר http://www.education.gov.il/zchuyot/chukim.htm בברכה טובה

אורזיגל

New member
אפשר לפנות להנהלת בית הספר ולבקש

שהיום בו אתם לא לומדים עד שלוש ורבע (כתבת שכמעט כל יום לומדים עד שלוש ורבע) יהיה היום בו אתם מדריכים בתנועה.

למעלה