יום עצוב עובר עליי

יום עצוב עובר עליי

לא יודעת למה. מין מחשבות שחורות כאלה. היום פגשתי אמא אחת בגן שאמרה לי שהבן שלה אמר לה שטל משחק רק עם בנות מאז שהוא עם הגבס. היא שאלה אותו למה והוא אמר לה שהוא לא יכול לשחק ולרוץ עם הבנים כשהם משחקים בבאטמן וחיילים וכל המשחקים האלה של הבנים אז לכן קשה להם לשתף אותו ורק הבנות משחקות ליד טל כי הן יושבות לידו ומשחקות בכל מיני משחקי קופסא ויצירות בעבודות יד. חשבתי לעצמי איך מגיל קטן יש את האבחנה ה"טיפולית" הזו בין בנות לבנים. איך בנות יודעות יותר להיות מלאות חמלה כלפי הזולת, שלא כמו בנים. ופתאום היה לי נורא עצוב בשביל טל. למרות שהביתה באים הרבה חברים בנים וכולם אוהבים ומשחקים איתו, עדיין, בגן אולי הוא מרגיש את השוני.ואולי הוא בודד. אתמול הוא כל כך בכה שנוריד כבר את הגבס. הוא בכה ואמר שהוא פוחד שלעולם הוא לא יוכל ללכת על שתי הרגליים. הוא נורא עצוב.מובן שניחמתי אותו והרגעתי אותו והבטחתי לו שהוא יילך אחרי פורים, כי אז נוריד כבר הגבס. האמא שדיברה איתי, הסבירה לבן שלה שהוא חייב לשחק עם טל כי זו תקופה לא קלה בשבילו, היא הייתה נהדרת. ובאמת כשדיברתי איתו היום, עם טל, הוא אמר שבאמת יובל שיחק איתו ביחד עם אורי. (יובל זה הבן של אותה אמא שדיברה איתי). עדיין, צובט לי בלב ואני פוחדת. אני רוצה שתעבור התקופה הזו ושאני אראה אותו הולך ורץ כבר. אני מתה מפחד שלא ישתבש כלום ושהניתוח יהיה מוצלח. מצטערת שקצת פרקתי פה.

../images/Emo24.gif אין דבר קשה יותר מקושי של

הילד שלנו
אבל תשנני לך ולו בלי הפסקה : זה זמני, זה זמני, זה זמני... להרבה ילדים יש בעיות השתלבות בגן שקשה לפתור. את שלכם קל. ב-23/2 זה יגמר. אולי תעשו טבלת יאוש וכל יום הוא ידביק מדבקה יפה אחרת? עשיתי את זה בחופש הגדול וזה מאוד עזר לגדול שלי, להמחיש לו עוד כמה זמן יהיה סוף סוף גן. ותתכננו תוכניות של כל הדברים הנפלאים שתעשו אח"כ. שיהיה למה לחכות... ותפרקי הכל פה. בשביל זה אנחנו כאן

../images/Emo42.gif

התקופה באמת תעבור, גם בשבילו וגם בשבילך. בלי קשר לגבס אבל קשור לביטחון של ילדים. מאז שנכנסתי להריון אני יותר ויותר שמה לב איך אנשים שגדלו בבתים עם תחושת אהבה אין סופית ושיתוף חיים בגיל מבוגר יותר עם בטחון עצמי. אפילו דוגמא קטנה של ילדים חנונים שנגיד אין להם הרבה חברים, אם יש להם תמיכה בבית הם כגדולים הרבה יותר מצליחים ומוצלחים מילדים שהיו מובלים אבל היו להם בעיות בבית- שלא נתנו להם ביטחון שם. האהבה שלכם תפצה על הכל. כל ילד מתמודד עם קשיים, טל כבר גדול ולפחות הוא יכול לדבר ולתקשר ולפרוק מה שיש לו בדיוק כמו שאת , ומבחינתו גם אם הוא לא הכי מבין למה הוא חייב גבס הוא סומך עליכם ויודע שאתם אוהבים ועושים הכל שיהיה לו טוב. נראה לי שזה טוב שאת אומרת לו מתי הוא יוכל ללכת, ככה הוא בטוח שזה זמני, ואולי הוא ימשיך להתלונן, אבל זה יעבור. זה גם נראה לי מצויין להביא חברים בנים הביתה, שיתרגלו לשחק איתו אח"כ גם בגן. וכמובן ל תשכחי איזה כייף היה לך שאמרו לך איך הוא כבר מוכן לכיתה א'
! את כולך מלאת אהבה וזה הכי הכי הכי חשוב. כמו בסיפור של קוקימן שכתב שאמא שלו חיפשה טיפולים אחרים... ועוד דבר קטן, אם יש לך כח, י יש שם תמונות של הניתוח, תקראי בספר של פונזטי, שמתי לו מזמן קישור, מעמ' 26 כתוב על הניתוח הזה. לא כתוב כלום על אחוזי הצלחה, ממש כמו בניתוח להארכת הגיד- כמו שפורת אמר לנו, "זה לא יכול לא להצליח", וגם כתוב שם לשים גבס ארוך שישה שבועות ואח"כ כלום, לא קצר ולא נעליים (תרתי משמע -:) רק לבוא לביקורת אחרי חצי שנה... אהבה עידית

תודה על מה שכתבתן, למרות שחנוק לי

בגרון. לא יודעת. כואב לי עליו. עשינו טבלת ייאוש כבר בבית חולים, אבל זנחנו אותה ותליתי אותה על המקרר כי ידעתי שיבוא יום שהוא יתחיל שוב לקטר ואני חושבת שהיום באמת הגיע. תכף הולכת להוריד את זה משם ולהביא לו. עכשיו הוא מצייר בסלון ציור של עץ לכבוד ט"ו בשבט. הוא רוצה לשלוח לערוץ "הופ קטנטנים" כי יש להם תערוכת ט"ו בשבט באתר והם יראו את כל העצים שהילדים ישלחו להם, אז הוא מאוד רוצה להצליח. עידית, הולכת היום להיכנס לספר של פונזטי, מעמ' 26. תודה גדולה.

אולי עם כוס הקפה של הבוקר

תצרפי גם את התמונה שלו?
ועידית כתבה דברים מאוד חכמים. ילד עם אמא שכל כך אוהבת וכל כך תומכת יצליח בחיים ויהיה מאושר. כי יש לו את היסודות הנכונים.

../images/Emo24.gif, זה קודם כל

יעלי היי קודם כל מבינה לליבך וכואבת את הכאב איתך ביחד, דבר אחד אני אגיד בנושא, אני במקצועי מורה וכל הזמן, אבל כל הזמן שיננו ואמרו לנו: "תצאו מהמקום שהילד חזק בו ולא מחולשה" ז"א טל שבאופן זמני משחק עם בנות צריך להבין שבגלל שהוא כזה חמוד, מקסים ומיוחד, הבנות רוצות לשחק איתו וזה שהוא משחק במשחקי קופסא יכול להעשיר את הידע שלו ובכך לעלות עם כמות הידע שירכש על פני הילדים האחרים _זה כאמור כדי לנפח לו קצת את האגו. וכמו שכתבה אמא של תותוש, בשבילך, תשנני בלי הרף זה זמני ורעיון המדבקות וטבלת היאוש, היו גם מעולים מקווה שמחר יהיה יום יותר טוב, ואת תראי שזה מה שיהיה, מבטיחה!!!

למעלה