יורשים פוטנציאליים ?

• פותח הנושא pix37
  • פורסם בתאריך

pix37

New member
יורשים פוטנציאליים ?

לאור קפאונו של הפורום בואו ננסה לעשות משהו קצת שונה. מי לדעתכם כיום הוא בעל הפוטנציאל המבטיח ביותר לתפוס את מקומו של פראצ'ט לאחר שיפסיק לכתוב ? התנאים הדרושים: א. הרבה חוכמת חיים ב. חוש הומור ג. היכולת להחביא מסרים ד. השכלה קלאסית רחבה ה. כשרון כתיבה. ו. אנגליות יתרון למרות שלא חובה

pix37

New member
המועמד שלי ג'ספר פורד JASPER FFORDE

יוצר סדרת THURSDAY NEXT. עונה על כל התנאים שנכתבו לעיל. מתמקד בעיקר בפרודיות על ספרות קלאסית בריטית אבל עושה זאת נפלא בפועל כותב מדע בדיוני על בסיס המדעים הרכים (ספרות, פסיכולוגיה פוליטיקה וכו'...) חוש הומור משובח, וכתיבה בעלת רבדים רבים. והכי חשוב לפרצ'טיסטים - משתפר מספר לספר

pix37

New member
הייתי מתחיל ב- something rotten

הרביעי בסדרה . לפניו : פרשת ג'יין אייר - תורגם לשקוע בספר טוב - תורגם באר העלילות האבודות

pix37

New member
שאלה מוזרה לפרצ'טיסט

כי שם הסגנון שלו כבר מגובש, הוא יודע מה הוא רוצה לאמר ואיך לאמר זאת. אם מישהו היה שואל אותך באיזה פרצ'ט להתחיל, אני לא חושב שצבע הכשף זו בחירה טובה. כבר שם אפשר היה להבחין שיש בו משהו אבל הוא טרם השתכלל לפרצ'ט בשיאו, וכך גם פורד. בשני הספרים הראשונים הוא בעיקר חיפש את עצמו ואת קולו, את השלישי טרם הצלחתי להשיג והרביעי היה פשוט נפלא. אני עכשיו באמצע החמישי שהוא טוב אף יותר

morashty

New member
אבל בניגוד לפראצ'ט

אין המשכיות בסדרה של ת'רסדיי נקסט? זה לפחות הרושם שקיבלתי משני הספרים הראשונים.

pix37

New member
באותה רמה של פראצ'ט

אין בעיה להתחיל באמצע הסדרה ולהתחבר אליה. לרוב פורד חוזר בשורה או בפסקה על הפרטים מהעבר שצריך לדעת על מנת להתקדם לספר החדש, ולרוב הם די זניחים.

herayon2

New member
מתערבת קצת....

אני דווקא חושבת שכדאי לקרוא את סדרת ת'רסדיי מהתחלה (פרשת ג'יין אייר), ולא להתחיל מהרביעי. לדעתי יש המשכיות בין הספרים שקיימת קצת פחות בסדרת עולם הדיסק. ומסכימה מאוד - ג'ספר פורד, ובעיקר הסדרה הזו של ספריו , מקסימה, שנונה ומעניינת.

pix37

New member
לטעמי כן - כל עוד שיהיה חכם מצחיק ומעניין

morashty

New member
טום הולט (Tom Holt) -

הסופר היחיד ששמעתי עליו (חוץ מפראצ'ט) שאפשר להגדיר את מה שהוא כותב כ"פנטזיה קומית", גם הספרים שלו אמורים להיות משעשעים ומלאי רפרנסים או פראודיות על יצירות אחרות. יש לי בבית את שתי הספרים הראשונים שלו שמתוכם קראתי אחד שהיה חביב ותו לא, אבל אם הוא משתפר מספר לספר אפילו בחצי ממה שטרי השתפר מאז הספרים הראשונים שלו, ובהתחשב בעובדה שגם הוא מוציא ספרים בקצב רצחני של ספר לשנה, אז אמורים להיות לו כבר כמה ספרים לא רעים עד עכשיו. והוא גם בריטי אז בכלל.

limilu

New member
עמדתי להציע אותו ../images/Emo45.gif

הוא מוצלח מאוד. בעיקר מומלץ: Grailblazers Only Human Nothing but blue skys. שני ספרים שלא ממש הבנתי שלו: falling sideways, שאהבתי את הכתיבה אבל היו יותר מדי טוויסטים בעלילה, ו- Snowight and the seven samurai שסתם לא הצלחתי להמשיך.

Maladict

New member
האמת,, מעולם לא נתקלתי בספר שהיה דו מימדי.

אפילו לקינדל שלי יש שלושה מימדים. (כן כן זאת דרך להתלהב שיש לי קינדל ועם כל ספרי טרי פראצ'ט עליו).

למעלה