יו, כמה התגעגעתי...

Tנקר בל

New member
יו, כמה התגעגעתי...

היו לי בעיות במחשב (יותר נכון - יש לי עדיין...
), והצלחתי לקרוא את כל מה שכתבתן, אבל לא הצלחתי לכתוב כלום, ולא להיכנס למסרים. זה היה כל כך מתסכל!!! אני לא יכולה לתאר כמה שנקשרתי למקום הזה, ולמשתתפים כאן. אני עושה נסיון אם ההודעה מצליחה, ואם כן - אכתוב הלאה בהודעה נוספת...

happy

New member
איזה כיף ששבת

ההית מאוד חסרה לי תמשיכי לכתוב

Tנקר בל

New member
איזה כיף! אני מצליחה!

אני חושבת שאני מבינה איך מרגיש אילם שמתחיל פתאום לדבר.... יש לי כל כך המון מה לכתוב. חשבתי להגיב על ההודעות שהיו פה השבוע, אבל יש לי יותר מדי מה לכתוב, ואני לא מצליחה (עדיין) לכתוב בעברית באינטרנט, כך שכל משפט אני צריכה לכתוב בכתבן (גם הוורד הלך לי...
), ולהעתיק להודעה, אז נראה לי שאני אוותר על זה. דיברתי עם הבן שלי השבוע ופתאום קלטתי שעוד שבועיים שלושה אני אמורה ללדת בזירוז. זה כל כך קרוב, ואני עוד לא הכנתי כלום. זה די מלחיץ אותי כי למרות כל המחשבות של "העיקר שיהיה בסדר בלידה", כשזה כל כך קרוב, פתאום אני מודעת לכך שזה לא נכון, ואני צריכה להתכונן. כשאני אחזור אחרי הלידה ללילות נטולי שינה, אני רוצה שיהיה לי אוכל במקפיא, שלפחות הבישול יחסך ממני. עוד לא החלטתי באיזה בי"ח אני יולדת (!), ואני לא רואה את עצמי מחליטה בזמן הקרוב, כי את הנתונים שאני צריכה לאסוף לצורך ההחלטה - אין לי ואני גם לא עושה שום דבר כדי לאסוף אותם (זה חלק מן ההדחקה וההגנות הפסיכולוגיות). לא התאמנתי באפי נו ולא בעיסוי פירינאום, ואני כבר יודעת שגם לא אעשה את זה - מקסימום יהיו תפרים. פתאום נזכרתי כמה חשוב לרענן את הידיעות על ההנקה. אמנם הנקתי בסך הכל יותר משלוש שנים, אבל שוכחים... כמובן שלא הכנתי שום בגדים בשידה והמיטה עדיין לא מורכבת. בניגוד לכל ההחלטות המוקדמות שלי, דווקא רציתי לעשות את זה עכשיו כשאני כל כך קרובה ללידה, אבל האיש שלי מתנגד בכל תוקף (אפשר להבין אותו - הוא זה שהיה צריך להעיף את כל הדברים בפעם הקודמת, והוא זה שיצטרך לעשות את זה עכשיו אם משהו ישתבש (למרות שברור ששום דבר לא ישתבש
) וזה מאוד הכאיב לו), אז כבר נסתדר איכשהו. עוד לא קניתי מתנות לילדים "מהתינוקת", ופתאום תהיתי מה הם מרגישים כלפי המתנות שנתנו להם בפעם הקודמת (אז בדיעבד זה לא היה מהתינוקת, אלא בגלל שהם היו ילדים טובים - כך המליצה לנו העבודת הסוציאלית שהתייעצנו איתה בבי"ח, ופתאום אני תוהה למה בכלל נתנו להם אותן, והעצה לא נראית לי כל כך נכונה, כי כל פעם שהם רואים את המתנות הן בטח מזכירות את האירוע ההוא). ומעל הכל - וזה מתקשר לשרשור של קשת לגבי הרגשות ללידה, אני מרגישה שלא התכוננו בכלל נפשית, לא אני כפרט, ולא המשפחה ככלל, להצטרפות החברה החדשה. אני חושבת שמאוד חשוב לעשות את ההכנה הזו, ומפחדת שהכל ייפול בבום אחרי הלידה, דווקא בגלל שהציפיות והתקוות מהתינוקת הזו כל כך גבוהות. מצד אחד כל הנ"ל מלחיץ, ומצד שני - אני עדיין לא עושה כלום, למרות כל הלחץ
. אפילו תיק ללידה ולבי"ח עוד לא הכנתי. לא כיבסתי את הריפוד לסלקל - שניהם חובה לעשות אם ארצה ואם לא לפני הלידה... אוף ככל שאני כותבת אני נזכרת בעוד דברים שלא עשיתי ואין לי כוח לעשות.

מבינה אותך כל כך.

רציתי לספר לך משהו לגבי המתנות מהתינוקת. כשהתינוק שלי מת בשבוע 39, הילדה שלי היתה כבר בת 3 והיא ממש חיכתה לו. כשהסברתי לה שאחיה לא יוכל להגיע היא מאד כעסה והתעצבה ואמרה לי שהוא הלך לשמים ואפילו לא הביא לה מתנה!! אז נתתי לה איזה בובה רכה בצורת פרפר סגול שאחותי תכננה לתת לה, ואמרתי לה שזה מאחיה כמתנת פרידה כי הוא לא יכל להגיע. היום, 6 חודשים אחרי האבדן, הילדה שלי מאד מחוברת לפרפר הזה ותמיד מזכירה שהיא קיבלה אותו מאחיה שבשמים עם המלאכים!! לפעמים אני ממש נפעמת מיכולת ההבנה שלה: לאחרונה היא אמרה לי שהיא מתגעגעת לאח שלה ושהיא רוצה שהוא יחזור אלינו. אמרתי לה שזה בלתי אפשרי אבל שאולי יבוא לה אח או אחות אחרת. הילדה שלי פרצה בבכי ואמרה שהיא לא רוצה אח או אחות אחרת, היא קודם כל רוצה את האח שבשמים ואחר כך עוד אח או אחות!!! כנראה שכמו שעבורנו ילד לא בא במקום ילד אחר אלא רק נוסף, גם לילדים אח(/ות) לא בא במקום אח(/ות)
סיפרתי לך כי אני חושבת שכמה שננסה להגן על הילדים שלנו, הם מבינים וחשים הכל; אמנם לא לכל ילד יש אולי יכולת ביטוי כמו לילדה שלי בגיל כה צעיר אבל מבחינת ההבנה הרגשית, אני מאמינה שהיא זהה לכל ילד. מאמינה שכשתהיי ממש קרובה ללידה עד תבצעי את עיקר הדברים שצריכים להכין מראש לקראת הלידה. אל תדאגי ממה שחשתי אותך בפורום, את אשה חכמה עם לב רחב וחושים טובים ואני מאמינה שתנהלי את כל השינוי על הצד הטוב ביותר; תסמכי על האינסטינקטים שלך הם יובילו אותך נכון. מאחלת לך לידה קלה ותינוקת בריאה ושמחה. חיבוק גדול.

ariane

New member
../images/Emo14.gif

כל כך ריגשת אותי עם הסיפור של הפרפר מהאח שבשמיים והתגובה של הבת הקטנה והכל כך רגישה שלך. לי אין ילדים אז לא היינו צריכים להתמודד עם זה. רק האחיינים של בעלי והילדים של בת דודה שלי כל כך חיכו לילדים שלנו ופעמיים היו צריכים להסביר שבסוף לא יבואו. אבל זה ההורים שלהם שהסבירו ולא אנחנו. יש לך ממש בת מקסימה וחכמה. מגיע לה שתקבל אח/ות בנוסף לאח שבשמיים.

Tנקר בל

New member
יש לך ילדה חכמה ורגישה

הסיפור שלך לגבי בתך מאוד נוגע ללב. גם אצלי הילדים היו שותפים מלאים לכל התהליך - גם בהריון - הם ממש חיכו כבר לתינוקת, וגם בלידה - שיתפתי אותם בכל מה שקרה בלי להסתיר כלום, עניתי על כל השאלות בכנות ולא הסתרתי מהם את הכאב שהרגשתי. אני מסכימה איתך שילדים מבינים הכל. זה קשה יותר עם ילדים שאינם ורבליים (הבן שלי היה אז בן שנתיים, והוא עבר טראומה).

לגבי תגובות הילדים

אתן כל כך צודקות. הילדים שבבית חווים את האובדן כמעט כמונו ולא משנה בני כמה הם. אפילו היום, כמעט שנתיים אחרי הנושא עדין עולה. לפני כשבוע במסגרת פרויקט בבית הספר (כתה ג') התבקשה ביתי הגדולה לציין את עשרת הארועים שהשפיעו בצורה משמעותית על חייה. שניים מהארועים שהיא בחרה לציין היו: היום שנו נולדה אחותי (היום בת חמש) והיום שבו אחותי מתה (דניאל). מאוחר יותר כשנתבקשה לכתוב חבור על אחר מהנושאים היא כתבה חיבור בן כמה עמודים בשם "היום שבוא מתה דניאל" בו היא מתארת בפרטי פרטים את השתלשלות העניינים מנקודת המבט שלה החל מהרגע שאבא אסף אותה מבית הספר. הדהים אותנו לגלות איך אחרי כמעט שנתיים היא זוכרת כמעט כל מילה שנאמרה לה האותו יום נוראי. אצל הקטנה התקופה הראשונה היתה קשה יותר, כנראה בעיקר מכוון שהיה לה קשה להתבטא במילים ולהבין את המושג מוות. היום הנושא כמעט ואינו עולה. אנו מאמינים בצורך להסביר לבנות את מה שקרה ולעודד אותן להתבטא ולשאול שאלות (למרות הקושי הרב מצידנו). נקר בל - פשוט תמשיכי לסמוך על האינסטינקטים שלך כמו שאמרה תקוה זהירה. מאחלת לך לידה קלה עם תינוקת בריאה בסופה

כל כך צודקת=הזדהות מלאה

בואי נשאר אופטימיים והנה כמו שהצליח לך עם המחשב, את על הגל הנכון ומעכשיו הכול הולך טוב. אמנם אצלי קצת שונה כי ההפלות היו בשבועות צעירים והילדים לא יודעים עליהן. ואמנם הייתי חייבת להביא איתי דברים מהארץ, כי יש לי שם המון וחבל לקנות לשלישי. אך, הכול סגור במחסן- מחכה ומצפה למי למי למי???? כמו כן, סירבתי בנימוס ל2 הצעות של מסיבות BABY SHAWER והחברות מתקשות להבין. אמנם לא בחרתי בי"ח ואפילו לא רופא (אין אפשרות ללדת בלי רופא נשים צמוד ובלי רופא ילדים צמוד). אין לי כוונות להכין תיק. השבועות מתקדמים, ההתרגשות עולה והצפייה והמתח בהתאם. בהצלחה לך ולכולנו

Tנקר בל

New member
מתי תורי

המחשב עדיין מקולקל - מקווה שהלידה תצליח לי יותר טוב
טוב לי לראות שאני לא היחידה שדוחה את כל ההכנות החשובות. מה את חושבת לעשות עם הציוד? תקני למרות שיש לך כבר ציוד חדש?

סינטה1

New member
טינקר יקרה ../images/Emo24.gif

גם אני מצאתי את עצמי לפני הלידה לגמרי לא מוכנה. פתאום הבנתי שאני בכלל לא חושבת על הלידה ועל החיים אחרי - אולי זה איזה שהוא מנגנון הגנה שבנינו לעצמנו. תכיני את התיק כי אין לדעת מה יקרה... לגבי בית החולים - את ירושלמית לא
(אולי סתם נדמה לי) כי אני ילדתי בעין כרם והייתי מאוד מרוצה עד שבשבוע שעבר אושפזתי כי כנראה השאירו לי קצת שליה ברחם... (לא יאמן אך אפשרי)

Tנקר בל

New member
אני מצטערת לשמוע על שאריות השלייה

מה שלומך עכשיו? הכל בסדר? אני לא ירושלמית, אבל באמת מתלבטת לגבי עין כרם ובי"ח נוסף - ליד הבית. את חושבת שהשליה שנשארה זו פאשלה רצינית או שזה יכול לקרות בכל מקום?

נוריה

New member
יקירתי

שלחתי לך עכשיו מסר... אני מתה לדבר איתך בנושא עין כרם. אני אהיה שם בשבוע הבא לסקירה מורחבת. בנוגע להכנות ללידה, אני גיליתי שיש מיליון דברים שהבעל והאמא/חמות/דודים/חברים יכולים לעשות ב- 48 שעות שאת בבית חולים! לחבר את המיטה - תוך שעה הבעל עושה את זה בערב, כשהוא חוזר הביתה נרגש מהלידה
ביחד ובעזרת שני הבנים הצוהלים והנרגשים. לכבס את הכיסוי לסלקל - גם את זה אמא שלך יכולה לעשות או חמותך בלי בעיה. באמת! תשאירי את זה במקום ידוע מראש (למי שאת מסמיכה לתפקיד החשוב) ותוך כמה שעות זה מכובס ומיובש. סלקל צריך כשיוצאים מבית חולים ולא שניה לאחר הלידה! בגדים - בדיוק כמו הכיסוי... להשאיר במקום ידוע. אפשר גם לשלוח את אמא שלך לשילב או פיפו או רבקט או כל חנות חמודה אחרת לקנות בגדים ראשוניים בכמות נסבלת וחיונית ואח"כ לבוא הביתה ולהכין את הבגדים שיש מהאחים הגדולים. בכלל, אני חושבת שאחרי הלידה המשפחה כ"כ נרגשת שמטלות מהסוג הזה מאד עוזרות להם להתמודד וליעל את הרצון שלהם לעשות משהו עם השמחה הגדולה והמתח שקצת נשבר תודה לאל... מתנות לילדים... זה קשה! אצלנו, רותם היתה קטנה מדי באותה לידה אומללה ו"סתם" קיבלה מתנות בכמויות בלתי אפשריות. היא לא יודעת שהן מתנות ששלוחות לה מאחותה שבשמים (אהבתי עד כדי התרגשות וצמרמורת את מה שכתבו לך כאן בנושא זה). ולפני הלידה של טל קניתי כלב פרווה ענקי שגם ככה ידעתי שהיא רוצה. בכל קניה לפני הלידה התפללתי שזה הפעם יגמר בטוב. אני לא יודעת למה ואיך, אבל ערב הלידה של טל נתמלאתי באופטימיות (קניתי אפילו חזיות הנקה). מאחלת גם לך קצת... במעריב של סוכות דיברו נפלאות על חדרי הלידה של עין כרם. האמת היא שאנחנו ילדנו שם את הלידה השקטה שלנו. היה צוות מאד מסור וחם. אני זוכרת אותם מאד לטובה. אח"כ עברנו לתל השומר אבל הפעם כנראה נחזור לעין כרם, גם בגלל הרופאה שלנו וגם כי יש שם ביות, ונראה לי שיהיה בסדר. חיבוקים

7נתי7

New member
התגעגעתי וגם דאגתי../images/Emo24.gif

מברכת גם כאן על חזרתך אלינו
נתי

2קשת

New member
טינקרית טוב שחזרת!

התגעגעתי ודאגתי ואני שמחה שזה היה רק המחשב שעשה בעיות. חיבוק ענקי!!!

למעלה