יחסי הורים - מורים: מה דעתכם על הרעיון

אOנת

New member
משום מה הקישורים לא נפתחים

אשמח מאוד להציץ במסמך. אולי אפשר לנסות להעלות שוב. תודה. אסנת

אOנת

New member
תודה רבה התקלה סודרה

כיצד ניתן ללמוד עוד על התוכנית המתוארת במסמך - כגון: מי היו המשתתפים, מי יזם וכו'? אשמח ללמוד על הנושא יותר. אסנת

הרעיון "ברית הורים ומורים - ברית מחנכים"

אני לא יודע על התוכנית הרבה, ולכן שאלתי עליה כאן. למעשה, נפגשתי לראשונה עם המושג "ברית חינוכית מורים-הורים" במצגת של רינה כהן, מנהלת המחלקה להורים משפחה וקהילה במש' החינוך, בשקף מס' 11 במצגת. (ראי בקובץ המצורף להודעה הזאת) אהבתי את המושג, התחלתי לחפש חומר נוסף, וכך הגעתי לדף הזה באתר של פורטל הרצליה. כאן שמתי לב לשוני במינוח: "ברית חינוכית" מול "ברית מחנכים". מעניין אותי מאוד מה דעתך (ודעתם של האחרים הקוראים כאן
) על הרעיון הזה.

אOנת

New member
בהחלט מרשים

הרעיון עצמו של הברית והתוכנית המושתתת עליו. אני יודעת שבהרצליה עושים דברים רבים יפים במערכת החינוכית, גם בהיבט של אלימות בבתי ספר וגם בהיבט של מעורבות הורים. רציתי לדעת עוד פרטים מכיוון שלא ברור האם הרעיון הוא פרי שיתוף פעולה של אנשי החינוך (שמופיעים במצגת) והורים בביה"ס או שהוא פיתוח של אנשי מערכת החינוך בלבד. אני מבינה גם שהשתתפו בתוכנית המתוארת קבוצות מעורבות של הורים ומורים ולכן זה מאוד מעניין לשמוע מה היתה החוויה שבבתי הספר האחרים מתקשים להגיע אליה (לרוב מפגשי מורים הורים מתחילים בנימוס ומסתיימים בהטחת האשמות אחד כלפי השני או במתח מאוד גדול - לפחות ממה שאני מכירה). מעבר לזה, יש מעט מאוד תוכניות התערבות להגברת מעורבותם של הורים בביה"ס על אף הידע הקיים לגבי חשיבות הנושא ועל אף שהנושא מעסיק את כלל המנהלים בבתי הספר. גם בארץ וגם בעולם כולו אין תוכניות רבות ובוודאי שלא הערכה של תוצאות התוכניות שקיימות. אשמח לשמוע רשמים ותגובות מאחרים.

מחשבות

New member
זה נראה יפה, אבל זה כמו קוד אתי שמוסד מפתח

לעצמו כשיש ממילא חוקי מדינה. למה צריך ברית מחנכים כשזו ממילא עבודתם?

למעלה