יחס לגדולים

sombol1

New member
יחס לגדולים

מקרה שקרה לי בחופש הבנים שלי בני 5 ו3 די חופשיים איתי עד כדי חוסר משמעת לפעמים ללכת איתם לקנות משהו או לטייל באיזה קניון עם משחקים זה דבר קשה. כשאני מבקש מהם משהו הם לפעמים לא מקשיבים בכלל....! ואילו באחד מהימים הלכתי איתם ועם הילדים של אחותי יש לה בת 11 ובן 8 חשבתי שזה יהיה עוד יותר קשה אבל דווקא היה יותר קל מתמיד הילדה בת ה11 מקשיבה לכל מה שאני אומר אחיה בן ה8 מעריץ אותה ומייד מקשיב לכל מה שהיא אומרת הילד שלי בן ה5 מעריץ אותו ומייד מקשיב לכל מה שהוא אומר והקטן בן ה3 שכבר רואה שכולם מסכימים מייד מסכים ומושפע מהם....! מה תגידו ?! :)

keren kr

New member
נפלא- מוטיבציה על בסיס התפעלות

גם אנחנו פועלים ככה, בין אם שמים לב ובין אם לא. נורא קל לנו לציית למישהו שאנחנו מתפעלים/ מעריצים אותו , כל בקשה שלו הופכת למתנה.

sombol1

New member
אז למה הם מתפעלים מבני דודים ולא מאבא ואמא ?!

איך זה שהילדים שלי מתפעלים/מעריצים את הבני דודים שלהם ולא אותי ? בקשה מהם זה באמת מתנה בשבילם והם מלאי מוטיבציה לכל מה שירצו לעומת בקשה ממני שזה כמו עונש בשבילם....

דרגה אחת מעליהם

ילדים לומדים יותר טוב מילדים יותר גדולים כי זה מאד קרוב אליהם, הדרך היחידה של ההורה היא לרדת למדרגה שלו להיות כמוהו לשחק כמוהו ומשם להעלות אותו לאן שאתה רוצה שיגיע

keren kr

New member
אפשר לנתח את זה ככה

לדעתי בן אדם יותר מתפעל ממי שנמצא מדרגה אחת שתיים מאיפה שהוא נמצא עכשיו, לעומת מי שנמצא ברמת התפתחות הרבה יותר גבוהה. ככה בעצם נוצרת התפתחות הדרגתית. יחד עם זה הם אמורים גם להתפעל מאבא ואמא , אם ההורים לא מורגשים להם כברורים מאליו באהבתם אליהם. ודבר נוסף אנחנו ההורים תמיד זמינים להם , כך שזו שגרה מסויימת ובני דודים אלו אורחים- שזה מצב משתנה ולא שגרתי ... מה אתה חושב?

למעלה