ייעוץ בבחירת נייד מהעבודה

ייעוץ בבחירת נייד מהעבודה

שלום, אשמח לייעוץ מחברי הפורום. אני יכול לקבל נייד מהעבודה, אבל המבחר מוגבל:

דל 6230E , מסך 12.5, משקל 1.38, כונן 320 ג"ב, זכרון 2 ג"ב ניתנים להרחבה ל-4
לנובו X230, מסך 12.5, משקל 1.35, כונן 500 ג"ב, זכרון 4 ג"ב ניתנים להרחבה ל-8
HP פרובוק 4340, מסך 13.3 משקל 1.84, זכרון 4 ג"ב, כונן 500 ג"ב
סמסונג53U3C מסך 13.3 משקל 1.52, זכרון 4 ג"ב, כונן 500 ג"ב
HP ספקטרה XT-PRO מסך 13.3, משקל 1.42, זכרון 4 ג"ב כונן SSD128
סמסונג 900X מסך 13.3 , משקל 1.16, זכרון 4 ג"ב, כונן SSD256

בתאוריה את כל הנ"ל ניתן לקבל עם מעבדי i3, i5 או i7, אבל בפועל יתכן שמעבדים מסויימים לא יהיו זמינים לדגמים מסויימים, כך שכדאי לחשוב על עדיפות שנייה ושלישית. יש עוד דגמים עם מסכי 14 או 15 אבל אותם כבר פסלתי מהסיבות המפורטות בהמשך.

הצרכים הכי חשובים שלי הם ניידות ונוחות תפעול בחוץ (בבית קפה, ברכבת וכדומה). יש לי כבר נייחים חזקים בעבודה ובבית, ובנייד אני מתכונן להשתמש רק כשאני ממש מוכרח להתנייד. לכן הדרישות שלי הן סוללה שמחזיקה הרבה זמן, משקל קל, מקלדת/עכבר סבירים, מסך שאפשר לעבוד איתו בשמש, ואמינות באופן כללי. האם יש עוד משהו חשוב לניידות שאני מפספס?

שימושים עיקריים - אופיס, גלישה וכדומה. לכל היותר תיכנות קל עם תוכנות מתמטיות כמו מתמטיקה ו-R אך באופן כללי אשתדל לעשות דברים כאלו על הנייחים. לא משחקים, לא סרטים ולא גרפיקה - בשביל כל אלה המציאו את הנייח.

שאלה: האם מעבד i5 במקום i7 ייתן לי יותר זמן סוללה על חשבון ביצועים?

מבין המועמדים למעלה ה- 900X נראה לי הכי מושך אבל אני לא ממש מכיר אף אחד מהם. האם יש מקום שניתן לראות את רובם ולנסות את המקלדת והעכבר?

בתודה!

בעל10

New member
900X

אלא אם כן אתה מתכוון להקליד הרבה מאוד ואז הייתי הולך על הX230

בהחלט, אנחנו נחטוף אותך

אם אתה מוכן ויכול לעשות תואר שני בסטטיסטיקה. אם אתה יכול אז מן הסתם תמצא משכורת יותר טובה בהייטק. אבל אנחנו נסדר לך איזה נייד שתבחר

אני מבין שהבחירה ב-X900 אכן קלה כמו שהיא נראית. אז רק לשאלה הקודמת שלי - האם למעבד i5 יש יתרון על i7 מבחינת זמן סוללה? כי כאמור ביצועים זה לאו דווקא מה שאני מחפש כאן.

בעל10

New member
אין כמעט הבדל מבחינת זמן סוללה

הI5 טיפה פחןץ חסכוני.
ההסתברות לתואר שני בסטטיסטיקה שואפת לאפס אצלי.

amir_aikido

New member
ניסיתי לעבוד עם מסך 13.3

המלצה - עזוב את המפרט, נסה לקחת מחשב מחברים לעבודה ותבדוק את נוחות העבודה באותן תוכנות שאתה רוצה, על מסך 13.3

אישית, אני ממש לא נהנה מזה, ואפילו מיילים לא כ"כ נוח לי לקרוא עליו. כשאני צריך ממש לעבוד, אני מקלל את עצמי על שלא לקחתי מסך קצת גדול יותר (15.6 זו חתיכת משקל, אבל בפעם הבאה אני אקח 14).
מצד שני, לאישתי קניתי מחשב נייד עם מסך 13.3, אחרי שנתתי לה לכתוב מסמך קצר במחשב שלי והיא דווקא טענה שלה זה נוח.

עם כל הכבוד לכל המפרטים, יש דברים שמוכרחים לבדוק בעיניים / עם הידיים.

אמיר

Y. Welis

New member
לדעתי ניתן להתרגל, אם אלה לא רזולוציות FHD

והייתי יורד ל-12.5 מה-13.3, אילו היה לי תקציב...

ההבדל של 2.3 האינצ'ים (5.8 ס"מ) מהותי כשזה נוגע למשקל, גודל תיק וכן זמן סוללה (יותר שטח מסך להאיר). הניידות חשובה לי יותר מהנוחות של הגודל.

אבל בגילנו (אני שנה אחת מעליך), יש בלאי מסויים בעיניים - מתחילים להרגיש כבר - וזה אכן עשוי להקשות. אני מכל מקום עדיין מצליח (קשור גם להחלפת משקפיים).

amir_aikido

New member
לכן כתבתי - שינסה

זה מאוד משנה מה עושים עם המחשב,
האם יש / אין משקפיים,
וכו'

וזה נכון שבעתיים למי שמסתכל על מחשבים חדשים מהשורה הראשונה, עם רזולוציות ה-QHD (הרבה יותר מ FHD). יש הגדלת פונטים, אבל מראה עיניים הוא מהותי, ובמקרה של מחשב עבודה, רצוי לנסות ולעשות את אותן פעולות (למשל matlab על המסך הקטן זה עינוי עבורי)

אמיר

חמנמן

New member
אז מדוע אינך מתחבר למסך גדול חיצוני בזמן

רצינית? ניתן לתלות אותו על הקיר עם מדף קטנטן למקלדת, ובא לציון גואל

שבת שלום

amir_aikido

New member
המדובר על עבודה במוד נייד - לא במקום קבוע

במקום קבוע, ניתו לשים מסך (או שניים), מקלדת טובה, חיבור קווי וכו

כשמדובר במחשב נייד, רוצים לעבוד איתו גם לא מהמקום הקבוע, רכבת, המתנה בתור, פגישה / הרצאה ... כשאין את האפשרויות הללו

לטעמי לפחות, מאוד העבודה הזה חשוב גם

ושוב, זה בהחלט עניין של התאמה אישית

אמיר

למעלה