ייעוץ בנושא בחירת מקצוע בתחום העיצוב

hilaoli3

New member
ייעוץ בנושא בחירת מקצוע בתחום העיצוב

היי,
אני יודעת בוודאות שארצ לעשות תואר ראשון בתחום העיצוב, אבל אינני יודעת איזה.
קראתי קצת על כמה והכי מעניינים ומתאימים לי נראו עיצוב תעשייתי, עיצוב פנים ואדריכלות.
איך אפשר לדעת מבין כולם מה הכי מתאים לי? האם כדאי ללכת לייעוץ במוסדות שמיועדים לכך (כגון הכוונה לחיילים משוחררים), האם ללכת לפגישת ייעוץ באוניברסיטאות/מכללות? או האם לעשות מכינה לשם הכנת תיק עבודות ובה יכוונו אותי למקצוע שיתאים לי?
תודה רבה לעונים :)

בחירת מקצוע בתחום העיצוב

ההתלבטות שלך בין שלושה תחומים : 1. אדריכלות, 2.עיצוב פנים, 3.עיצוב תעשייתי
היות וההתלבטות שלך בין שלושת אלה , תחום האדריכלות משלב את שלושתם ומאפשר לך להתעסק בשלושתם.
תחום האדריכלות דורש הסמכה של לימודים 5 שנים (רישיון חתימה-אדריכלות ובינוי ערים) ,לעומת השאר - 4שנים (שלא צריך רישיון להתעסק בתחומים אלו).אבל יש יותר העמקה והתנסויות בפרוייקטים שונים ומגוונים.
אני מציע לך לקרוא על אדריכלים ומעצבי פנים ותעשייתי - תתרשמי מהפרוייקטים שעיצבו ותכננו, דברי עם מעצבים ואדריכלים ותכנסי לסטודיו שלהם- חשוב! וגם תשתתפי בהגשות פרוייקטים סיום סמסטר א' ב'- ההגשות בד"כ פתוחות לקהל הרחב.
לגבי מכינה - הייתי ממליץ לך לבחור במכינה שההתמחות שלה בעיצוב תעשייתי / אדריכלות/ עיצוב פנים לא פחות מ-15 מפגשים ( רצוי אפילו יותר!)-5-14 מפגשים לא ישאירו טעם אמיתי לגבי בחירת המקצוע. דבר נוסף , אני מציע לך לגשת לבחינות כניסה של שלושת התחומים - זה יאפשר לך זמן התלבטות ארוך יותר ולהיות יותר שלמה.
בהצלחה

למעלה