ילדה מציקה

orit19771

New member
ילדה מציקה

בוקר טוב, ביתי כמעט בת 5 בגן טרום חובה. היא הגיעה לגן זה מגן פרטי יחד עם עוד 3 ילדים. אחת מהם היא לכאורה החברה הכי טובה שלה. החברה הטובה שלה יעל, ילדה חמודה אבל קצת "קלפטה" אפשר לקרוא לזה ומאוד מפונקת. הבת שלי שחר מאוד אוהבת אותה או בכל מקרה מאוד אהבה אותה והן היו צמודות במיוחד בתחילת השנה לא היתה לי כל בעיה כל עוד הן מרוצות אני מרוצה. בחודשיים האחרונים, שחר ביתי מתלוננת כי יעל מאוד מציקה לה, לא נותנת לה לשחק עם ילדים אחרים אם היא ניגשת לילד אחר היא מיד באה למשוך אותה ואם שחר מתנגדת אז היא מתחילה לבכות וצועקת ואומרת שהיא תספר לכל הילדים שהיא חברה מגעילה ושאף אחד לא יהיה חבר שלה במילים האלה. ביתי מטוב ליבה מוותרת והולכת לשחק איתה. ואז יש גם בעיה יעל החברה רוצה להחליט במה לשחק ואחר כך שמגיע המשחק ששחר בחרה היא לא רוצה לשחק בזה. או שהיא "מסנג'רת" אותה להרים משהו או להביא משהו. אם שחר לא עושה כרצונה היא מתחילה להקניט ואף לבכות. הבעיה ששחר ביתי מנסה להתחמק ממנה אך ללא הצלחה היא הולכת לשירותים ויעל באה אחריה,היא מנסה לשחק עם אחרים והיא באה אחריה ומציקה לה. ליעל כנראה אין יותר מידי בטחון עצמי והיא לא מעוניינת לשחק עם אחרים. מזה זמן מה אמרתי לה שתנסה למצוא חברים אחרים ותתרחק ממנה, פשוט תתעלם ממנה, ותשחק עם חברים אחרים. עד שיום אחד היא חלמה בלילה עליה (ממש כמו סיוט) ולמחרת חזרה בוכה מהגן. הגיעו מים עד נפש. דיברתי עוד באותו הערב עם הגננת היא אמרה שהיא תטפל זה היה כבר לפני חודש. אני עדיין לא רואה שינוי. במקרה השבוע החברה נמצאת בחופש עם המשפחה שלה וביתי שחר נהנית כל כך בגן אי אפשר להאמין. יש לציין ששנה הבאה הן עולות ליחד לגן חובה. מה אני עושה? אני כבר במחשבות להעביר אותה לגן חובה אחר... מה עושים?

sombol1

New member
לדבר עם הורי הילדה ושוב עם הגננת

ניסית לדבר עם הורי הילדה ? אולי אפילו להיפגש תזמיני את הילדה אלייך הביתה תראי איך הם יחד לבד בבית...? הצקות הם לרוב מחוסר בטחון או חולשה כלשהי.... ולדבר שוב עם הגננת... בהצלחה.

orit19771

New member
לא יודעת איך לפנות אילהם....

תודה על התגובה המהירה! לא לא ניסיתי לדבר איתם. אנחנו ביחסים טובים, האח שלה בגן עם ביתי הקטנה (שנה וחצי) וניהיה עוד ביחד הרבה זמן ולכן אני חוששת שלא יווצר מזה איזה תחושה לא נעימה ואף סיכסוך.... לא יודעת אפילו איך לפנות אליה "מה הבת שלך נדבקת לבת שלי?!?!". היו מספר פעמים שהאמא באה וסיפרה לי על הנאמנות שיש בינהן וכמה הבת שלה אוהבת את שחר. וכשהיינו אנחנו בחופש היא שאלה אותה מה עשית בלעדיי שחר אז היא אמרה לה שהיא לא שיחקה עם אף אחת ורק ישבה ליד הגננות. אז אמרתי לה שאני כל הזמן מעודדת את שחר לשחק גם עם ילדים אחרים ולהזמין הביתה ילדים אחרים. הזמנתי אותה הביתה דיי הרבה פעמים, בבית שלנו היא גם מנסה לשלוט אבל לשחר יש "גב" - אז היא ממש לא מוותרת וקוראת לי להתערב וקרה מקרה שגם יעל אמרה שהיא יותר לא רוצה לשחק על שחר בגלל שלא התפשרה על משחק אז אמרתי אין בעיה אני אתקשר לאמא שלך ושתבוא אין טעם שתשבי ותצפי בטלויזיה אם אתן לא משחקות ביחד, ממש עד בכי. אז בסוף הן הסכימו לצייר.... אפילו בציורים היא מנסה להגיד לשחר תציירי כמוני, ממש נודניקית.... כן אני אדבר שוב עם הגננת לבקש הסברים מה היא עושה בנידון .... סליחה על האורך.....

sombol1

New member
הבן שלי היה מציק לילדה בגן

הבן שלי בן ה5 כמו הבת שלך עולה עכשיו לגן חובה הוא היה מציק לילדה מסוימת והם היו דבוקים זה לזה כל הזמן והוא היה שולט עליה הגננת עזרה מאוד עכשיו הוא דבוק לילדה אחרת ודווקא היא שולטת עליו ! :) אבל כל עוד זה לא מפריע לו אז נראה איך זה יתקדם.... :)

Rinat 789

New member
הי יקירה, ממליצה שכן תפני להורים

אבל בצורה עדינה, בהצלחה

orit19771

New member
שלום,

אז אתמול דיברתי עם הגננת בערב, וציינתי בפניה כי שחר מאוד מרוצה השבוע (ולמעשה חברתה לא נמצאת, היא נמצאת בחופשה משפחתית) והולכת ברצון לגן וכל יום היא מספרת שהיא משחקת עם בנות אחרות וכיף לה פה ושם. ולמרות שהיא (הגננת) לא חזרה אלי לגבי השתלשלות העיניינים אני עדיין מתעניינת מאוד בנושא ושבוע הבא כשהיא חוזרת הייתי רוצה שתשים לב אליהן ולא תיתן לה להציק לה. נראה לי שהיא דיי עיפה מהשנה כי היא אמרה שכבר סוף שנה והם מאוד עסוקים בחזרות, אמרתי לה שמבחינתי זו לא סוף שנה כי יש עוד קייטנה וכל יום חשוב ואני רוצה שהיא תלך בכל יום בכיף, אפילו אם נשאר עוד שבועיים. אז היא אמרה שאין לי מה לדאוג כי שחר היא לא פריירית ואם היא לא רוצה משהו אז היא עומדת על שלה, אבל בהחלט היא תשים עין עליהן , בקיצור נקווה לטוב נראה שבוע הבא מה יהיה.....

מצוין המשיכי לעקוב ברמה יומיומית - גם אנחנו

יודעות להיות נודניקיות כשצריך לא?

כמובן שלא מוותרים - דוגמא אישית לא?

המצב לא פשוט מבחינת הילדה, אבל את יכולה לראות שיש כאן כמה כיווני פעולה אפשריים. הכי חשוב לא לוותר עד שזה לא יסתדר. להעביר גן זו אפשרות אחרונה לדעתי, כי גם שם יכולה להיווצר בעיית שתלטנות - אכן בדיוק התוכנית השבוע ראשית- הגננת, כדאי לפנות שוב, אפילו שמדובר בסוף שנה, לבדוק איתה מה היא עשתה, האם לדעתה עזר, האם ראתה שינוי כי את לא ראית, ולחשוב ביחד (בעדינות אך באסרטיביות) מה עוד ניתן לעשות. הגננת גם יכולה להזמין את אימה של "המשתלטת" הרי גם לה יש בעיה... שנית - לחזק את שחר, על כך שרוצים לשחק איתה, אבל היא צריכה לאמר מה היא רוצה. ניתן לתרגל בבית מולך, אולי אפילו לשים לב אם מצליחה לעשות זאת מול אחים/אחיות ולחזק אותה על כך, ליצור הרגל חדש שבו היא מבטאת אסרטיביות! ניתן אפילו "לשחק" את המצב בבית - את תציקי לה בצחוק והיא תענה לך..... במידה ונראה לך מתאים, אפשר להזמין את יעל הביתה לשחק עם שחר ולהתערב ביניהן כאשר יעל משתלטת כך ששחר תוכל לבטא אסרטיביות מולה. כל קומבינציה נוספת של הנ"ל - שתאפשר הבנה ותירגול - תעשה את העבודה מבחינת הילדה, ואת כבר תדאגי לגיבוי מבחינת המבוגרים (לפעמים גם אנחנו צריכים לתרגל אסרטיביות לא?
בהצלחה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

לא לתת לגננת לטאטא מתחת לשטיח

כמו שכולם אמרו אני גם חושבת שאת צריכה לא לוותר, ולבקש ממנה לתאר סיטואצות שהיא ראתה וטיפלה בהם, כך היא תהיה חייבת לזכור, אין כמו תחושות של אמא! אני בהחלט סומכת על מה שאת אומרת. תזמיני אולי ביחד עם הילדה עוד חברות ותלמדי אותן דרך משחקים על שיתוף פעולה,(יש קובץ משחקים למעלה בראש הדף) דרך הבנת השיתוף פעולה והבנה של הביחד היחס יכול להשתנות. מצרפת תוכנית מערוץ 66 על שיתוף פעולה, אם ימצא חן בעיניה אני אגיד לך איפה להראות לה heb_o_norav_2008-11-19_program-bb_meira-ve-haverim_kulanu-guf-ahad

למעלה