ילדים מציקים

ילדים מציקים

איך מתמודדים כאשר יש בכיתה ילדים שמציקים כל העת ואשר לא מפסיקים לגדף לעצבן ולרדת לחיי האחר ? רציתי לשמוע לדעתכם- מה הדרך הטובה הן כהורה והן כתלמיד להתמודד עם ילדים שכאלו ???? עצות מועילות יתקבלו בברכה ... חוץ מ - לשתף את המורה כי אז הילד נחשב "שטינקר" או מלשן... או "חנון" שלא מסתדר בלי הוריו המון תודות

שיחות

מי שמציק זה אומר בדרך כלל שהוא נמצא במצוקה. כדאי להתחבר אליו, לדבר איתו בגובה העיניים, לנסות לראות מה הבעיה ואיך אפשר לעזור לו. (אגב, יש הצקות שילד מציק לילדה שהוא מחבב, ולהיפך, ילדה שמציקה לילד.) אם זה בשום פנים ואופן לא עוזר והוא ממשיך להציק, אפשר לדבר עם הילדים האחרים ולפנות אליו ולטפל בזה ביחד, כקבוצה, לבקש ממנו שיפסיק להציק. דרך נוספת, שעובדת הרבה פעמים, היא השיטה של ישו, למי שיכול/ה לעמוד בה: לתת לו לפרוק עליך כל מה שיש לו עד שיראה שזה מטופש.

מיכל שב

New member
אני מפרידה בתשובה בין

התמודדות התלמיד לבין התמודדות ההורה - אני חושבת שאם תלמיד מוטרד על ידי תלמיד אחר צריך לפנות להורים שלו. ההורים שלנו הם עוגן עבורנו. יש להם עצות מועילות והם תומכים בנו. אני בהחלט הייתי פונה למורה. אין בושה בכך. אפשר לבקש ממנה לשמור על דיסקרטיות ולסייע. לגבי ההורים - אני חושבת שקודם כל חשוב לשבת על הילד המוטרד ולהבין לדוע מטרידים אותו וכו'. הייתי בהחלט פונה למורה ו/או ליועצת על מנת להתייעץ ולטפל במצב וכמובן עומדת מאחורי הילד שלי ותומכת בו ומחזקת אותו.

זהבה נ

New member
תלוי מה זה אומר"להציק"

מאחר ולא היה פירוט מספק בנושא ההצקות לא בדיוק הבנתי עד כמה ההצקות יורדות לחיים של מי שמציקים לו. מבחינתי העיצה הכי ראויה היא "התעלמות" , ההתעלמות יכולה להפסיק באחת את כל ההצקות הקטנות כי אז כאשר קיימת התעלמות לא תמיד המצציק ממשיך כי נראה לו שלא עוזרות ההצקות. חשוב לשים לב ולערוך הפרדה בן מה זה בדיוק "הצקות" ו"ירידה לחיים", תלוי מה גבולות ההצקות וירידה לחיים זה כבר סיפור אחר... כי אז הייתי מערב את הגורמים המטפלים או את ההורים שלך כי אתה זקוק בדיוק כעת להוריפם כדי שלא יגברו ההצקות לאיומים וכדו'... כאימא וכהורה אם היו מציקים לילד שלי הייתי פונה בתחילה למורה ולאחר מיכן למנהל בית הספר להתריע בכדי שיטפלו בנושא במסגרת בית הספר(במידה וההצקות הן בתוך בית הספר).

למעלה