ילדתי מתייחסת לא יפה לסבא וסבתא

daniela56

New member
ילדתי מתייחסת לא יפה לסבא וסבתא

שלום לכולם, אני ממש מתוסכלת ואשמח לשמוע את דעתכם ולקבל עצות. ביתי בת שנתיים וחצי, ילדה מקסימה, מלאת שמחת חיים, אנרגטית, חברותית וכ"ו. קצת רקע לבעיה: אנחנו גרים מאד קרוב להורים שלי והאחים שלי שעוזרים לנו המון, בדרך כלל מתראים איתם כמעט בכל יום. חשוב לציין שהפגישות עם המשפחה שלי הן לרוב בנוכחותי. בזמן האחרון לגברת לא בא על סבא וסבתא, היא מתעלמת מהם, לא אומרת שלום, לא משתפת פעולה פשוט כלום. בשבוע האחרון כמעט ולא הלכנו אליהם, גם כי הרגשתי שכנראה זה היה יותר מידי וגם כי היא פשוט אמרה לי במילים ברורות: אני לא רוצה ללכת לסבא ולסבתא. אני לא מצליחה להבין ממנה למה. אתמול ניפגשנו איתם אחרי כמה ימים טובים שלא התראינו ושוב היא היתה ממש רעה אליהם. כמובן שאני מודעת לכך שהיא נהנית מהרדיפה שלהם אז ביקשתי מהם להפסיק עם זה וזה עדיין לא עבר. אני יודעת שמשהו בהתנהגות שלהם מעצבן אותה, אולי היא גם רואה שאותי זה מאד מרגיז והיא נהנית להרגיז אותי. אין לי מושג כיצד להתקדם, במיוחד לאור העובדה שאני יודעת שההורים שלי נעלבים ומשום מה אנחנו לא מדברים על זה למרות היחסים הפתוחים ביניננו. הייתי מפתחת שיחה אבל אני לא יודעת מה לומר. מה דעתכן? מה אני מפספסת? תודה רבה וסליחה על אורך ההודעה...

Rinat 789

New member
אולי פשוט היא רוצה סביבה אחרת

מה שכן , חשוב לנסות במקביל לברר מה מפריע לבתך שם .... ציינת שבתך רק בת 2.5 שנים אולי דווקא אחד האחים יוכל לומר או בן משפחה אחר שמודע למה שיכול להפריע לה

sombol1

New member
ניסית להזמין אותם אליכם במקום ללכת אליהם ?

תנסי כבדיקה מה מפריעה לה לחלק את זה לכמה שפחות הבדלים שונים האם רק הסבא מפריע ? או רק הסבתא ? או שילוב של כולם יחד ? האם הבית שלהם מפריע ? אולי תזמיני אותם לבית שלך במקום ללכת אליהם ? בלי לחץ שלב שלב שתבין שלא כועסים עליה ולא מאשימים אותה אלה רוצים לעזור לה להרגיש שמחה ומאושרת.

Rinat 789

New member
נשמע אח'לה רעיון ההצעה של סומבול

כדאי באמת להזמין ואז ניתן לבדוק את מערכת היחסים ביניהם

limorsf

New member
אכן לא נעים, אם אין משהו שבולט לך בהתנהגותם

ילדים בגיל הזה מאד כנים בהתנהגותם, אין בכך רוע ואת אומרת שמשהו מעצבן אותה, כך שכדאי לנסות להבין מדוע לדוגמא, בגיל שנתיים וחצי ילדים לא אוהבים שמכריחים אותם..ויש גם ענין של קצב, לפעמים הם זקוקים ליותר זמן למרות שאתם גרים קרוב וכו'... יתכן וקשה לה עם הרבה בני משפחה מסביב...מה שחשוב, לעזור להם להבין אותה, לתווך ביניהם, וכך להציג דוגמא של פתרון בעיות בתוך המשפחה את גם יודעת מה היא אוהבת, ואפשר לתת להם טיפ. לדוגמא: אם היא אוהבת אוכל מסוים, או משחק, שיביאו לה אם זה משהו בהתנהגותם - כדאי להעיר להם בעדינות ולהסביר להם מה היא צריכה... אם זה קינאה - לעזור להם לתת תחושה שהם אוהבים את כולם...לפעמים נעים להם דווקא להיות על אמא כשבאים לאחרים, כי אז אמא רק שלהם... מה דעתך? בהצלחה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

מסכימה עם כולם וגם...

חושבת שכדאי להרפות מעט, להרפות מבפנים, אצלך, כי גם שלא מתראים כמה ימים עדיין זה אצלך נמצא שם ועובר אליה, זה גיל של מרד שמקביל לגיל ההתבגרות ולעיתים ללא מודע הם עושים הפוך ממה שאמא רוצה כדי להגדיר את האני שלהם, תנסי להניח לזה גם במחשבה במיוחד שאין לך סיבה לדאגה ונראה שהכל יסתדר.

keren kr

New member
להתייחס גם להורים

לדעתי כדאי לך לדבר איתם על זה שלא יעלבו , תשתפי אותם שאת לא יודעת מה הסיבה להתנהגות , ותנסו לברר את זה ביחד. תנסי להתבונן מה בהתנהלות שלהם גורם לחוסר שביעות רצון אצלה, ולפעמים זה גם דברים שאי אפשר לשנות . תנסי אולי גם להסביר לה, שסבא וסבתא אוהבים ומתגעגעים אליה, אם היא רוצה לבקר אותם? ואם לא הולך אז קצת לשחרר , דברים יתבררו..

פלגיה

New member
להיעלב מילדה בת שנתים זה מאוד בוגר

בגיל הזה יש לילדים הרבה גחמות, ובסך הכל הם ילדים קטנים, כך שכדאי לסבא וסבתא להסתכל על העניין בעין בוגרת, ולא קחת ללב כל מה שפעוטה עושה. מעבר לכך ככל שהם ידחפו יותר חזק לקשר מצידה (שתחבק ותנשק, למשל, גם אם היא לא רוצה) - זה יעצבן אותה יותר, וידחוף אותה לדחות אותם יותר, אז בשביל מה זה טוב. תמשיכו להיות שם בשבילה, ברוגע, בלי הידחפות, הקשר עוד יבוא, כאשר היא תתבגר יותר.

למעלה