ילד בן שנה וארבעה חודשים

• פותח הנושא pnbs
  • פורסם בתאריך

pnbs

New member
ילד בן שנה וארבעה חודשים

בני נולד במשקל 3.4 ק"ג,ניזון בעבר מסימילאק,עד גיל 7 חודשים שמר על אחוזון 50 במשקל ובגובה,בגיל 11 חודשים בעקבות שלשולים שנמשכו כשבועיים וחצי (מלווים בריר רב) ,התאשפז למשך כשלושה ימים בעיקר בשל התייבשות (התלוותה הקאה חד פעמית גדולה).הריר בצואה נמשך מספר חודשים ,כיום אין ריר,אבל הילד שבר עקומות מאחוזון 50 לאחוזון 10 במשקל ו-25 בגובה,עושה רושם שהירידה היתה הדרגתית החל מגיל 7 חודשים.בדיקות דם לצליאק היו שליליות,העניין המטריד מאוד הוא שאין לי ספק שהילד סובל מהפרעת אכילה,הוא פותח את הפה רק מול טלויזיה או ע"י הסחת דעת מאסיבית במשחקים,אוכל יחסית לא מגוון,ובימים האחרונים מסרב לשתף פעולה עם אוכל,ובכדי להשלים ארוחות אני נותנת לו סימילאק,אציין שמאז שחזר מבה"ח לא מוכן לגעת בעוף בשום ורסיה וגם לא בירקות דוגמת מרק ירקות שאכל לפני כן.(גם מול הטלויזיה בעיקר). מאחר ואני נמצאת איתו בבית,כל היום שלי סובב סביב הארוחות שלו,במתח רב ,האם יאכל?? שיטת הטלויזיה כבר לא כ"כ עובדת,הוא גדל והוא עקשן. אני חייבת עזרה , האם אתם יכולים לעזור לי???

תשובה

אין ספק שאת מתארת כאן מצוקה גדולה שלך ושלו. אנחנו נשמח לראותכם במרפאתנו על מנת לעשות אבחון כולל. בכל מקרה כרגע נסי לתת לו לאכול במקום קבוע (לא מול טלויזיה ) , הקצי זמן ארוחה של לא יותר מ30 דקות, הניחי את המזון לפניו ותני לו לאכול לפי יכולתו. אם הוא לא רוצה חכי לזמן הארוחה הבאה ללא מתן השלמות סימילאק וכדומה וללא חטיפים , בארוחה הבאה הקפידי על אותם כללים . לאחר מס ארוחות כשהוא ירגיש שחזרה לו העצמאות והשליטה על האוכל שלו הענינים ישתפרו. והיה ולא נשמח לעזור הלאה. בהצלחה

למעלה