ילד בן 3.5 עם בעיית זיכרון....

LeeLoo1

New member
ילד בן 3.5 עם בעיית זיכרון....

הבן שלי מתקשה בלזכור צבעים ושמות, הוא לא יודע מה שם הגננת שלו והוא בגן כבר 3 שנים. הוא יודע לשייך ולזהות צבעים אבל לא לנקוב בשמם.... אני לא יודע... זאת התשובה שלו. יש לו גם קשיי דיבור והתנהגות והוא מטופל ע"י מרפאה בעיסוק ועכשיו גם קלינאית תקשורת. האם מישהו שמע על בעייה כזו?

נאוה ר

New member
לילו שלום

אני בטוחה שהקלינאית תקשורת תוכל להסביר לך ביתר פרוט וביתר דיוק. ממה שאת אומרת זה נשמע כמו בעיית שליפה. כלומר המידע קיים בראש אבל הוא לא מצליח לשלוף אותו בזמן הנכון. תדמי לעצמך ארון מלא מגירות ובתוכן יש מידע. ואת צריכה לשלוף אותו החוצה. עכשיו באיזה מגירה לעזזל הנחת אותו...
עכשיו אם הוא נמצא בהרבה מגירות יש יותר סיכוי למצוא אותו. למשל אם אני שמה את המילה זברה במגירת "חיות" במגירת "הולכי 4" ובמגירת "שחור לבן" הגדלתי את הסיכוי למצוא אותה פי ארבע. צבעים ושמות הם הכי קשים לאחסון ולכן כשיש בעיית שליפה תמיד יותר קשה. כמובן שבבנים צריך לשלול בעייה של עיוורון צבעים. מקווה שעזרתי. נאוה רמון

הסבר המגרות מקסים, תודה

רוצה להוסיף שבשיטת ורדי עבודה על מערכת שנקראת תפיסה מרחבית עובדת על נושא השליפה מהספריה שבראש. מאד יפה לראות איך מידע מתחומים שונים של טיפול מסתדר ביחד כמו פאזל.

שיטת ורדי

מצרפת קישור לאתר של שיטת ורדי . אם יהיו עוד שאלות על השיטה אשמח לענות. דרך אגב שימי לב בלוח המודעות להזמנה ששמתי לסדנה ללא תשלום בשיטת ורדי לתינוקות זוחלים במסגרת קורס מטפלים בשיטה.

שוקוקוס

New member
מי זאת שירלי ורדי?

מה ההכשרה שלה? עד כמה השיטה מוכרת? ניסיתי לחפש באתר רקע ולא מצאתי. כל אחד עם כריזמה יכול לפתח שיטה... (ואני לא מזלזלת בכריזמה) מה היא באמת שווה? ריפוי של אוטיזם...ok?!

לשוקוקוס

לשירלי ורדי היו לקויות למידה רבות ולכן מעולם לא למדה לימודים אקדמיים. היא כן למדה לימודים אלטרנטיביים שונים אך את שיטתה פיתחה מתוך רצון להבין את הקשיים שלה ואת הדרך לפתור אותם. היא אישה מבריקה ומאבחנת ומטפלת בחסד עם תוצאות מוכחות. השיטה פשוטה מאד ,בנויה על אנטומיה ופיסיולוגיה ועל היגיון פשוט ובריא . תלמידות רבות של שירלי באות ממקצועות טיפוליים כמו הוראה מתקנת, פסיותרפיה ועכד' ומוצאות ששילוב העקרונות הפשוטים של שיטתה בעבודתן השוטפת מקפיצה את העבודה ומביאה תוצאות טובות ומהירות יותר. חרשתי את האתר לחפש איפה מדובר על ריפוי מאוטיזם ולא מצאתי. כן כתוב על טיפול באוטיזם והשיטה בהחלט יכולה להוות פן נוסף בטיפול בילד אוטיסט בנוסף לטיפולים אחרים כמו ריפוי באיסוק, קלינאית תקשורת פיסיותרפיה ABA ורבים אחרים. אינני יכולה להוסיף עוד בנושא אוטיזם מפני שאין לי נסיון בטיפול כזה. אני מתרכזת בטיפול בתינוקות ושם אני והורים שביקרו אצלי יכולים לעיד השיטה מעולה ופעמים רבות טיפלה בהצלחה בתינוקות שהטיפול בשיטות אחרות נכשל אצלהם.

שוקוקוס

New member
לגבי אוטיזם...

ב"אני מאמין" כתוב ואני מצטטת: "דיסלקציה PDD ואפילו אוטיזם ניתנים לטיפול ואף למניעה. עוד לא שמעתי על אוטיזם על רקע אורגני שניתן למניעה. כן ניתן לטיפול, לשיפור. ולדעתי הדבר דורש דיוק, כי הורה שקורא את זה וזקוק לעזרה יקנה הכל. מעבר לכך אני בהחלט מאמינה שעל ידי טיפול בדברים הכי קטנים ופשוטים בגיל צעיר כגון: מעבר קו אמצע, זחילה וכו... ניתן למנוע לקויות למידה שונות ולא רק דיסלקציה. אגב לא מפליא אותי כלל שבחורה כל כך לקויית למידה כמו שתארת פיתחה שיטה מבלי ללמוד לימודים אקדמאים, כמו שכתבתי קודם קריזמה....

LeeLoo1

New member
אהבתי את התיאור ורציתי לשאול...

למה לשלול עיוורון צבעים אצל בנים? איך אפשר לעזור לו לשלוף מהמגירה?

נאוה ר

New member
קצת תשובות

עיוורון צבעים - מצוי כמעטט רק אצל בנים. יש כמה דרגות חומרה. כאילו שלא מבדילים בין אדום וירוק או בין כחול וצהוב וכאילו שרואים בגווני אפור. מן הסתם ילד כזה לא יבדיל בין הצבעים ולא יוכל להגיד את שמותיהם. לפני שעוזרים לו לשלוף מהמגירה אז הקלינאית תקשורת צריכה לאבחן את הבעיה. עד כמה שהבנתי מהן מה שהן עושות זה מלמדות אותו בשלב ראשון לאחסן בכמה שיותר מקומות. ואחר כך שיטות של תיאור למקרה שלא מצאת את המילה. אם נחזור לזברה אז אם לא זכרתי אני יכולה להגיד "נו זאת החיה היונקת, עם ארבע רגליים ופסים שחור לבן. נו היא מתחילה בצליל ז...". עד אז איש שיחי כבר ידע שאני מתכוונת לזברה. ואם אני לא אזכר אז סביר להניח שהוא יגאל אותי מיסוריי ויגיד "את מתכוונת לזברה?". אני בטוחה שהקלינאית תקשורת תשמח לענות לך. אני מרפאה בעיסוק אז זה לא ממש התחום שלי.... בהצלחה נאוה רמון

למעלה