ילד בן 3.5 -שובב/בעייתי?

קסלי

New member
ילד בן 3.5 -שובב/בעייתי?

ילדי בן ה3.5 שנים חכם ומבריק,מדבר היטב , זוכר ויודע לקשר בין דברים.... מעטים הדברים עליהם אנו מסכימים, כל דבר שאני מבקשת/אומרת הוא "לא רוצה" אם בבגדים או לסדר ,לאכול, ללכת.... גם כשאני צופה מראש את תגובתו ומנסה ללכת קודם כל בדרך שנראה לי שהוא יסכים -הוא "לא". מלבד זאת הוא רוב הזמן משתולל ולא רגוע, דוחף ומרביץ לאחיותיו בלי כל סיבה. כשאנו קוראים סיפור הוא כל הזמן זז לא יושב בשקט אך מקשיב וזוכר את הנאמר. משיחה עם הרופא ילדים+המלצת הגננת קיבלנו הפניה לייעוץ אצל נריולוג ילדים כדי לבדוק הפרעות קשב וריכוז. חברה מנוסה סיפרה לי שברגע שאני אקח אותו לפגישה הוא ייתוייג מראש כילד בעייתי בכל מוסד חינוכי אליו נרצה להרשם.(ילד עם הפרעות...)ושבכלל עדיין מוקדם מה דעתכם? מוקדם?ללכת? לא ללכת?

גרא.

New member
קסלי,לפי תאור ההתנהגות של הילד,מאד יתכן שהוא

סובל מה-ADHD (הפרעת קשב וריכוז עם היפראקטיביות),אלא שאת זה,רשאי לקבוע רק נוירולוג אליו את חוששת ללכת בגלל בעייה אפשרית של סטיגמה שלילית.יחד עם זה,הרושם שנוצר מהתנהגות הילד, שוב לפי התיאור שלך שהוא מתקשה לפי שעה להתמודד עם גבולות,יתכן שזה נמשך כבר מגיל צעיר משום שמסיבה זו או אחרת, לא היתה הקפדה עקבית על גבולות.ילד שאומר כל הזמן "לא רוצה" ומתנהג בהתאם, מנסה לשלוט בכל מה שנעשה בבית הקושר לו או להתנהגותו.עקרונית, מה שהוא רוצה,לא מתאים למה שאתם רוצים. ומה שאתם רוצים לא מתאים לו, ולכן הוא מנסה לשבוע דרך התנהגותו, מי יעשה מה בבית.יתר על כן כשהוא מתוסכל, אם וכאשר הברים לא מתנהלים לפי רצונו,הוא מכה,דוחף ומרביץ למי שהוא רק יכול כנראה רק לאחיותיו,ולא לכם,הוריו.מאד חשוב לדעת האיך הוא מתנהג בגן/גנון, אם הוא בכלל נמצא שם. כי אין ספק שאם לא,זה מה שיהיה צפוי בשנת הלימודים הבאה באם יכנס לגן טרוםטרום.מה עושים? לפני הליכה לנוירולוג,שחוות דעתו אמנם תרשם בתיקו הרפואי של הילד, אבל לא תגיע למוסד חינוי זה או אחר, ללא הסכמתכם בכתב,כשאי לפנות למכון להתפתחות הילד שנמצא באזור מגוריכם, לתצפית והערכה פסיכולוגית..יתכן שיתברר שהוא באמת סובל מ-ADHD אבל יתכן מאד שלא.ילד בגיל 3.5 חייב ויפה שעה אחת קודם, לדפוס חינוכי מוגדר הרב יותר שיש בו גבולות ברורים, ובעיקר הקפדה על קיומם.מצבו הנוכחי מחייב מן הסתם,גישה מובנית מאד של "עיצוב התנהגות",היכולה להקנות לו הרגלי התנהגות,והתחשבות בגבולות הרבה יותר ברורים .ומכאן שינוי התנהגותי, שיקל על תפקודיו במציאות,ועליכם לענות על צרכיו האמיתיים,לפי ראות עיניכם. אבל על כך, רק במידה ותרצו באמת לעבוד איתו בכיוון הזה.

למעלה