ילד בן 4 שמכים אותו

amazone

New member
אל תהיה כל כך בטוח

אחרי השביתה האחרונה ובמיוחד מאחר ורשויות הרווחה נמצאות במחסור חמור של עוסים, לא רק שיש להם עומס לאחר כמה חודשים שהם לא עבדו, לכל עו"ס ופק"ס בזמן רגיל, גם ללא השביתה, יש בדיוק 3 דקות להקדיש לכל תיק. תאר לך עם איזה עומס הם צריכים עכשיו להתמודד אחרי כל כך הרבה זמן שהם לא עבדו. וכמו שהאח רוצה אבל לא עושה בגלוי, גם לסבתא יש את הסיבות שלה

ricky18

New member
כשמכים את הילד הסבתא אומרת לילד "מגיע לך כי

אתה לא ממושמע" - כי ככה היא גידלה גם את הילדים שלה כשבעלה היה מכה אותם - היא לא מבינה כמה זה חמור. היא מעלימה עין - זה נראה שהיא בעצמה מפחדת מהחבר של הבת.

נקודה זה אומר שם זמני

כלומר אין לה/לו שם משתמש קבוע בתפוז (או שלפחות כרגע הוא לא בשימוש)

ricky18

New member
ילד בן 4 שמכים אותו

אני כותבת בשם ידיד שלי שנמצא לידי וטוען שמכים את האחיין שלו בצורה אכזרית. ויש עליו סימנים. ומספרים לאנשים שהוא נופל. הילד בן 4 וכבר יודע מה זה בנגים חשיש ואקסטזי - כי בן הזוג של האמא (שהוא לא האבא הביולוגי) מעשן חשיש לידו. הילד מקלל ועצבני ולא כך צריך להתנהג ילד - הוא ממש מתנהג כמו עבריין שישב לפחות 8 שנים. הסבתא היא האפוטרופוסית - היא יודעת ולא מתערבת. ועוד דבר בזמן שידיד שלי התארח שם הוא שמע שהחבר של אחותו מכה אותה והיא בהריון ממנו. הוא שמע אותה צועקת "איי מה אתה עוסה לי, איך אתה לא מתבייש להכות אותי שאני בהריון ממך" הידיד שלי רוצה להגיש תלונה אבל בעילום שם. כדי שלא יתנקלו לו. כי אותו בן זוג של אחותו הוא עבריין משוחרר. ויש לו קשרים עם הרבה עבריינים. אשמח למענה ואם זה לא המקום הנכון לפניה שלי אשמח אם תפנו אותי לגורם המתאים.

אפשר וחייבים לעשות

קשה לשמוע ולדעת שיש ילדים שחיים מגיל צעיר ברמת סיכון כל כך גבוהה ולהבין איזה משמעויות יש לדבר לגבי התפתחותו כאדם. אני מברכת על הפנייה שלך ושל ידידך, כי אסור לנו כמבוגרים להשאר אדישים מול הסבל של הזולת, בעיקר כשמדובר בילדים שאינם יכולים להגן על עצמם או לבחור את דרכם בחיים. מעבר לאיכפתיות שלכם, החוק מחייב דיווח כאשר קיימת ידיעה או אפילו חשש סביר שנעברה עבירה בקטין/חסר ישע (החוק מגדיר את החובה וגם את העונש אם הדבר לא נעשה) - דיווח למשטרה או לפקידת סעד לחוק הנוער (שהיא עו"ס) במחלקת הרווחה המקומית. כדי לדווח בעילום שם קיימות שתי אפשרויות: 1. לפקידת הסעד בטלפון - בבקשה להשאר בעילום שם 2. להתקשר לקו החירום 1-800-220-000 , למסור את הפרטים של המשפחה ואנחנו מדווחים לפקידת סעד במחלקת הרווחה וגם עוקבים אחרי טיפול בעניין. אני מבקשת ממך/מכם, לעשות זאת בהקדם. טיפול נכון, בשלבים מוקדמים של החיים, יכול להציל חיים. זכותו הבסיסית של כל ילד לחיות חיים סבירים של רווחה. את כותבת גם שהאישה סובלת מאלימות מבן זוגה. נשים בוחרות להמצא ולהשאר במערכות יחסים אלימות מסיבות רבות, אך הדבר אינו גזרה משמיים.אישה יכולה לבחור לקבל עזרה כדי להחלץ ממערכת יחסים הרסנית. ידידך יכול להציע לאחותו לפנות לעזרה במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה באזור המגורים שלה (נתן למצוא את המרכז בקישור שמופיע בפורום או בקו החירום שמספו מופיע מעלה). מרכזים אלה, באמצעות אנשי מקצוע, מתמחים בטיפול בנושא. תממשו את האיכפתיות שלכם ותצליחו במשימה.

ricky18

New member
תודה על הטלפון עכשיו התקשרנו

הם לא מוכנים לעזור כי אין כתובת מדוייקת - ממש מגוחך !!! הם עברו לשם לא מזמן ואין לו את מספר הבית המדוייק. אילה את שם הרחוב והטלפון... והשמות המלאים. אנחנו ננסה דרך 144 להסיג ואז שוב הוא יתקשר. אל תדאגו אנחנו נעשה הכול שהילד הזה יקבל חיים נורמאליים יותר ללא אלימות וסמים. תודה רבה על התמיכה.

ricky18

New member
סליחה שכחתי להוסיף

הגשנו תלונה ענתה לנו מתנדבת - ואמרה שנתקשר שוב ביום שלישי נראה איך זה התקדם. היא תעביר את התלונה לפקיד רווחה.

לדווח נראה כדבר הכי פחות נכון לעשות

זה יפה בתיאוריה, ובתיאוריה - הכי נכון לדווח על אלימות במשפחה. השאלה היא מה הן התוצאות. הרי בישראל אין שיטה מפותחת של אומנה. אין גוף במשרד הרווחה העוסק באופן שגרתי בהפעלת משפחות אומנות. מה יקרה אחרי שידווחו? הרי אנחנו לא מדווחים על אלימות במשפחה שמגיעה מצידם של אנשים הגיוניים ושקולים. אותו בן זוג אלים הוא לא אדם שקול שיקח על עצמו אחריות וישנה את דרכיו בעקבות שיחה עם עובדת סוציאלית. הוא פשוט לא. מה שיקרה זה שבמקרה הטוב בו מי שיקבל את התלונה הוא שוטר צעיר וחדור מוטיבציה שעוד מאמין במערכת, או לחילופין - במשרד הרווחה, עובדת סוציאלית שהתברכה בהמון אמון במערכת והמון רצון לעזור, הם אלו שיקבלו את התלונה. במקרה של המשטרה - השוטר יגיע לביתם של בני הזוג ויקח את הבעל לחקירה. אפילו אם האישה לא תתנהג כאישה מוכה ולא תגונן עליו, הרי שלא ניתן להרחיק אותו ממנה מייד, מדובר בפרוצדורה ארוכה ומעייפת במהלכה אותו עבריין משוחרר ירגיש שהתלוננו נגדו, ובגלל אשתו ובגלל הילד עכשיו דופקים לו את החיים, והוא יתנקם בהם על כך. עד עכשיו הילד סתם היה "מעצבן", עכשיו הוא הסיבה בגללה מנהלים אחריו חקירה. אם יש לו באמת קשרים עם גורמים עבריינים הוא ישדל את אשתו להעיד לטובתו אחרת גם אם יוצא נגדו צו מניעה החברים שלו יוכלו להגיע אליה ואל הילד. במקרה שהרווחה תטפל בסיפור, אז תגיע עובדת סוציאלית, והכלי היחיד שיהיה בידיה הוא לדבר איתם. לדבר, ולדבר ולדבר. לעשות אי אפשר. אי אפשר לקחת את הילד משם, אי אפשר להתערב בתא המשפחתי שלהם. החוק הישראלי לא מכיר בדברים כאלו. אילו ביקור של העובדת הסוציאלית היה תורם או אפילו רק לא מזיק - הייתי מעודד אותו. אבל לא, הגבר האלים ירגיש שעכשיו "הוציאו את הכביסה המלוכלכת החוצה". עכשיו מישהו או מישהי התלוננו עליו בפני הרשויות, ומישהו וגם מישהי עומדים לחטוף בגלל זה. הילד - מקור כל הצרות, עכשיו בגללו הגיעה עובדת סוציאלית ופגעה לו בכבוד. אישתו - הרכלנית, הלכה וסיפרה שרע לה איתו. מכות היא תקבל על זה כדי שתלמד להתנהג. ומה יצא? רק תקופת משבר נוספת והכאות מתמשכות מצידו. לסיכומו של דבר, החוק הישראלי והרשויות הישראליות משאירות את הגנת האזרח בידיו של האזרח. צריך למצוא מישהו חזק יותר מאותו גבר אלים, שיכה אותו ויענה אותו ויגרום לו לכאלו כאלו נזקים וכאלו טראומות, עד שאותו אדם יקח את עצמו ויעזוב את זוגתו ואת הילד. כל אופציה אחרת רק תפגע באישה ובילד. במדינת ישראל, לצערנו, נלחמים באלימות רק באמצעות אלימות אגרסיבית יותר. ובאמת שורה אחרונה - אידיאולוגיות ו"מלחמה באלימות" באמצעות הסברים ומילים יפות זה לא מה שישמור על הילד ולא על אותה אישה. אתם תראו כאן תגובות שמאוד מתנגדות למה שאמרתי אם התגובה שלי כלל לא תימחק. כי אסור לעודד אלימות. תכל'ס, בסופו של יום, זה יפה להתנגד לאלימות כשאתה לא חווה אותה על בשרך. עזבו את התגובות המתייפיפות, עזבו את חובת הדיווח והאיסור על אלימות והדיבורים והבלה בלה בלה. גבר אלים מסלקים רק באמצעות אלימות קשה וחד משמעית. שיהיה בהצלחה, בכל דרך שתבחרו בה.

האמת שאתה צודק ב100% אבל איפה מוצאים

מישהו שישבור לטיפוס כזה את הידים והרגלים ויכניס אותו לאישפוז שממנו הוא יצא מגובס מכף רגל עד צוואר? קל לתת עצות.לפני כ 10 שנים אני עצמי חוויתי אלימות מצד אדם שהייתי נשואה לו והאלימות הייתה בעיקר איומים שהוא ישלח מישהו שירצח אותי. הירגשתי מאוד מאויימת ומפוחדת אבל בקושי מצאתי מישהו שירצה לישמוע מה עובר עלי. היחידה שהקשיבה לי הייתה עו"ס והעזרה היחידה שהוצעה לי הייתה לעבור למעון לנשים מוכות כדי להגן על חיי. אז נחמד להציע עצות, אבל אם אין דרך ליישם אותן מה הן שוות? אתה היית מוכן לאסוף כמה מחבריך ולרסק לעבריין הזה את הצורה כדי שלא יעיז להרים יד על אישתו? בטוח שלא. אז אל תיתן עצות שאתה עצמך לא היית מוכן לעשות משהו כדי ליישמן. בינתיים המישטרה והרווחה הם הגופים היחידים שיכולים לעזור במיקרים כאלה. לפני שפניתי למישטרה סבלתי גם מאלימות פיזית, אבל אחרי שעירבתי את המישטרה, אחרי שעצרו אותו והרחיקו אותו מהבית הוא כבר לא העיז להרים עלי יד יותר ועבר לאלימות מילולית בלבד, גם היא לא נעימה, אבל ממילים לא מתים. בסופו של דבר היתברר שהוא סובל ממחלת נפש וזאת הייתה הסיבה להיתנהגותו. חבל שאין חוק שמחייב חולי נפש לקחת תרופות ולהיות במעקב פסיכיאטרי, כי בתכל'ס הוא אדם מדהים ומוכשר, אפשר אפילו להגדירו כגאון, אבל ללא איזון נפשי הוא היה בטוח שכל העולם נגדו ואי אפשר לחיות עם חולה נפש שלא מקבל את זה שהוא חולה ולא מוכן לעזור לעצמו.

קודם כלללל אני המומההההה

תפנה לרווחה שהילד יועבר למשפחה אומנת אם הוא כל כך חשוב לך והרווחה תדאג לפנות למשטרה כי אצלהם אין דבר כזה אילום שם ןתעשה את זה מהר כי הילד יגדל ויהיה עבריין גם אני אם חד הורית יש לי ילד בגיל של האחיין שלך אני בכיתי שקראתי את חייב לפנות לרווחה שלילד יהיו חיים נורמאלים הוא יפגע הרבה ולא יצא ממנו הרבה אם הוא יחיה במשפחה הזאת

amazone

New member
מה היא רוצה לעשות?

קחו בחשבון שאם היא לא רוצה לעוף משם, להציל את עצמה ואת הילדים שלה, היא תגיד שהילד מבחינתה היפראקטיבי ושובב שנופל הרבה, לכן כל הסימנים. פנו לאל"י - הם סייעו לי בעבר מול רשויות הרווחה במקרה של פדופיליה שידעתי אצל שכנים וגרמו לכך שהפקסיות ירימו את התחת שלהם מהכיסא ויעשו ביקורי בית ובסופו של דבר, הוציאו את הילדים מהבית

BabyLove23

New member
אני מקווה מאוד שבאמת יעזרו לכם

אני חלילה לא אומרת שזה לא קשה מה שהם עוברים בבית, אבל אחרי כל המקרים ההרבה יותר חמורים שראיתי בטלויזיה- כל המשפחות הדתיות שהתעללו בילדים שלהן עד מוות , כולם ידעו- משטרה, הרווחה, עובדים סוצילאים, משפחה, שכנים, ואף אחד לא הצליח להציל את הילדים האלה. אני מקווה שתתעקשו מספיק עם הגורמים המתאימים שיטפלו במקרה, כי עליהם אני לא סומכת..

לילילום

New member
לידידה המודאגת

קודם כל צר לי לשמוע דבר כזה.. תראי מה את צריכה לעשות..היות ואני עברתי את אותו הדבר..אני אמא לילד שאנחנו עברנו התעללות נורא קשה מצד גבר שאינו אבי ילדי.. תתקשרי למשטרה..ודווחי לעובדת סוציאלית..ובקשי מהם שאת רוצה להשאר בעילום שם מפעת פחד היות והוא עבריין ידוע בעל קשרים בעולם התחתון..ראי חמודה ככול שהזמן עובר ככה הילד והאם סובלים..עשי זאת במהירות שלא יגמר ברצח או בבית חולים כמוני..ראי חמודה אני מבינה את מצבך ויודעת באיזה חוסר הונים את..אבל אתם חייבים ללכת לתחנת המשטרה והם יחתימו אותך שם שהכל נמצא בעילום שם ולא יחשף שמות המתלוננים...אני מקווה ותעשו זאת בהקדם..אל נא תחכו לרגע האחרון לעולם,לעולם אין לדעת מה יוליד הדקה הבאה.... ממני בהמון אהבה סוזי נ.ב. זה האימייל שלי אני רוצה שדעדכנו אותי בדבר אם תרצו בכך [email protected] אשמח לעזור בכל דבר שבת שלום

ricky18

New member
סוזי תודה רבה על התמיכה../images/Emo140.gif

אתמול התקשרנו ל1800 קו חרום ואמרו לנו שיתפלו בזב מקווה מאוד שזה יעזור - אני לא ידעת עם התלונה תעבור גם למשטרה. אבל ביום שלישי כשנתקשר שוב לברר - ואם הם לא טיפלו בזה כמו שצריך אנחנו נפנה למשטרה. שולחת לך המון אהבה בריאות אושר ועושר - לך ולילדיך

למעלה