ילד חזר מלא שריטות מהגן - מה עושים?

ילד חזר מלא שריטות מהגן - מה עושים?

בן 3 שלי רב בגן ערייה עם ילד גדול ממנו בשנה+ ( גן טרום טרום יחד עם טרום). הגננות סיפרו לבעלי כשבא לאסוף אותו. כל הצוואר שלו מכוסה שריטות רציניות. צילמתי, ליתר ביטחון.
תוהה מה לעשות לגבי זה. הרבה פעמים הוא מספר לי שהוא רב עם הילד הזה. חוץ מלומר שהם רבו, הוא לא מסוגל לספר לי, לא מספיק ורבלי.
חשוב לציין שלא מדובר בילד עדין וחלש. הבן שלי גדול לגילו, חזק ויודע לעמוד על שלו. אבל כן ילדותי מאד, בהתאם לגילו.
אז ברור שדיברנו איתו ואמרנו שאסור להרביץ וכו'. אבל מה לעשות חוץ מזה? לדבר עם האמא השנייה? עם הגננות? הילד השני כבר שנה שנייה שם, ויש לי תחושה שהן מתייחסות אליו יותר יפה מאשר אל בני ( בתחילת השנה הוא בדק גבולות יותר מדי, אז לא נראה לי שהן מתות עליו). אז אולי הן ישר ייקחו את הצד שלו. אגב, יכול להיות שאין פה צד ושניהם אשמים באותה המידה. האם בכלל משנה ששלי בן 3.5 והילד השני כמעט בן 5?

רi תם

New member

1.מחובתה של הגננת לידע אותך והייתי שואלת אותה למה לא צלצלה אליך כשזה קרה?
2.מה היא עושה בנוגע לשניים?האם היא יודעת שזו לא הפעם הראשונה?למה היא לא מייצרת מרחק ביניהם?
3.אם מרגיש לך שהגננת מגלה סוג של "אדישות",יש מעליה מפקח/ת.לברר השם ולפנות.
4.הגננת יידעה את האמא של הילד המכה שהייתה תקרית אלימה?אני לא הייתי מצלצלת לאמא השנייה אבל חד משמעית הייתי דורשת הסברים וטיפול של הגננת.
משפחות שולחות ילדים בריאים בנפשם ובגופם למערכת החינוך וכך הם מצפים לקבל אותם בסוף היום.
קורים מקרי קצה אבל מישהו חייב לתת עליהם את הדין ובמקרה הזה זו הגננת.

הדברים האלו קורים בשנייה אבל אם זה משהו ברמה של

שריטות מרובות וזה משהו שחוזר על עצמו- הייתי מתעקשת מול הגננת לוודא שיש הפרדה כמה שיותר בין הילדים ולשים לב לדינימיקה ביניהם . אם את יודעת מי הילד- הייתי בהחלט מנסה לשוחח על כך עם ההוריםץ.

הן אמרו שהבן שלי רוצה לשחק עם הילד השני

ודי רודף אחריו. בקיצור, האשימו את הבן שלי. אני מכירה את הילד כי בן אחר שלי היה איתו בגן בשנה שעברה, הם אפילו היו חברים. הוא די שובב ודומיננטי, בטח עכשיו כשכמעט כל הילדים גם ככה קטנים ממנו ביותר משנה.
לחכות ליום הורים בעוד שבוע? מחר אראה את הסייעת, אבל גם אם אנסה לדבר איתה, אקבל תשובה שעלי לדבר עם הגננת.
הבן שלי יישאר עוד שנה בגן הזה, אין לי ברירה אחרת. אז אני גם רוצה לפעול נכון ולא להגזים עם התגובה.

אמאלה114

New member
אבל מה האמא יכולה לעשות אם הבן שלה

שרט ילד אחר בגן .
להגיד לו בדיעבד לא נשמע לי יעיל .
&nbsp

הכתובת שלך היא הגננת

פשוט מפני שהיא הסמכות בגן והיא זו שנוכחת שם.
על חבלה מהסוג שתיארת - מלא שריטות בצוואר - אני מצפה לקבל טלפון בזמן אמת מהגננת, כולל צילום של הפגיעה / או שיחה עם הילד. הבן שלי נפצע כמה פעמים בגן וכשזה היה רציני (למשל שריטה בפנים, בין קצה השפה עד ליד העין) קיבלתי ממנה עדכון שכלל תיאור של המקרה, מה חומרת הפציעה ואיזה טיפול הוא קיבל.

Noa Eisenschtat

New member
אצלנו השארנו את הטיפול לגננת

היה סופר קשה, ילדה בת 5 (שלי) חטפה קצת מילד קטן אחר.
הוא היה מרביץ גם לאחרים. אבל בסופו של דבר ילדים הם ילדים ובנים אולי שובבים יותר אז נשארנו את החינוך לצוות הגן והסתדר. ילדים מרביצים - חשוב אולי שננסה להישאר בשיח עם הגננות ולא עם ההורים.

נועה איזנשטט

למעלה