ילד מאומץ שהוא בן יחיד למאמצים מתגייס לצבא

RonspotNL

New member
לא רציתי להגיב על זה כי לפי השרשור

את זו שיש לה בעיה שימי לב לזלזול שלך לצורת התגובות שלך רק מישהי שיש לה בעיה(אולי אפילו נפשית אבל את זה רק אדם מוסמך יכול להגיד לא אני ) יכולה להגיב בצורה כזו בעניין כל כך רציני ועם טענות מבוססות ...

KallaGLP

New member
ולגב "אין מצב שהורה ביולוגי יוותר על ילדיו מרצון".

עובדה שיש מצב.

ועוד מצב

ועוד חוויות של ילדים שמצאו את הוריהם הביולוגיים

RonspotNL

New member
אז ככה אני אנסה להגיב על כל לינק בנפרד

על הראשון אגיב עכשיו ( כשזה כבר בקר אבל לפחות יש לי טיפה זמן ושקט לזה לפני השינה ) מחר אנסה להגיב על השניים האחרים
אמנם זה סיפור ישן מסתבר אבל זה די מוכר אצל הרבה הורים ביולוגיים
שימי לב למה שהיא אומרת שם
" מעט מאוד אנשים יודעים על מה שקרה מעט יודעים על ההריון או האימוץ אני יודעת שאני אצטרך לספר לילדיי אבל אני זו שרוצה להחליט על זה לא היא" והיא ממשיכה עם כל מיני פחדים שיש לה היא מפחדת שאנשים ידעו שיש לה ילדה נוספת ושהיו לה חיים שמחים עד שבתה הופיעה או במילים אחרות היא מפחדת לקחת אחריות על הילדה ש ל ה כמו הרבה הורים ביולוגיים אחרים אחרי מסירת ילד/ה לאימוץ מתוך כאב (והמון הכחשה)היא מנסה לשכוח שיש לה ילדה נוספת ולמה ? כי היא יודעת שהיא תצטרך להתרפא ולקחת אחריות היא יודעת שמתישהוא היא תצטרך לקחת אחריות לא רק על הבת שלה אלא גם את האחריות מול ילדיה האחרים/רות האחים והאחיות של הילדה (והבעיה היא שהורים ביולוגיים שכאלה מעולם לא קיבלו או מקבלים שום עזרה בנושא וגם לא ילדים מאומצים לכן אני קורא לעמותות ולשרות המועדונים להורים מאמצים כי זה מה שקורה בשטח עם הארגונים האלה לעמותות ולשרות אין כל עניין בילדים המאומצים רווחתם או ההורים הביולוגיים ומצבם רק כסף וההורים המאמצים בלבד ) וזו בעיה קשה כי גם הורים ביולוגיים עוברים טראומה אבל במובן אחר מילדים מאומצים מסירת ילד זה דבר קשה ומשאיר הרבה חורבן אחרי המסירה בעיקר בגלל שהם אלה שחתמו על הניירות וויתרו על הילדים ולרוב לא מרצון כשהורים ביולוגיים הם אלה שלרוב צריכים לעשות את רוב העבודה בקשר עם הילדים שלהם וזה תהליך קשה מכל מיני סיבות אבל צריכים שני הצדדים לעבור אותו כולל האחים והאחיות והמשפחה המורחבת כשהורים ביולוגיים כמו הורים מאמצים חייבים להבין שרק המשפחה הביולוגית היא חלק מהילדים האלה באופן מוחלט ושום דבר לא ישנה את זה

RonspotNL

New member
תגובה ללינק השני

אני מצאתי את הפוסט המקורי ואני די בספק לגבי אמינות הסיפור הזה המשמעות של שבוע 21 היא שזה כבר תינוק לכל דבר היא הייתה צריכה לדעת שמשהו קורה אצלה בגוף הרבה לפני כשאפשר לבצע הפלה עד שבוע 25 ו26 אבל כמו בלינק הקודם היא גם מחפשת לעצמה תירוצים לא לקחת אחריות על הבת שלה כשהבת שלה כבר פנתה אליה בבקשה להיפגש איתה אני חושב שגם היא (אין לי מושג מה המצב כרגע עברו 3 שנים) צריכה לקחת אחריות על הילדה שלה בין אם אוהבת את הרעיון הזה או לא יש לה אחריות שהיא צריכה לקחת וגם היא כמו האם בסיפור הקודם צריכות לקבל הדרכה בנושא איך לעשות את זה בצורה נכונה כי לא פשוט לעשות את זה אבל זה תהליך הכרחי בסופו של דבר לשני הצדדים

RonspotNL

New member
ולגבי הלינק השלישי

כמו שאמרתי בתגובות הקודמות דחייה של הורים ביולוגיים באה לרוב מחוסר הרצון לקחת אחריות על הילדים ש ל ה ם ההורים חיים בסוג של מציאות אלטרנטיבית מתוך כאב והכחשה אולי אפילו כעס כשהם יודעים שהם חייבים להתמודד עם הילדים שלהם כשלשני הצדדים יש חשיבות לעניין כשהבעיה מסתבכת אם יש אחים ואחיות ובני משפחה ביולוגיים אחרים ואחרות כי גם הם צריכים להיות בקשר עם אחיהם או אחותם שמעולם לא הכירו או נכד או בן דוד או אחיין אבל אמון עלאק בהורים אחים בן או בת ( אם מדובר למשל בסבתא וסבא אם בחיים)מסבך אותם ומשאיר אותם תקועים באמצע לכן שוב הורים כאלה צריכים לקבל הדרכה באיך לקחת את האחריות הזו בצורה נכונה רק זה יעזור לשני הצדדים והמשפחה המורחבת להתקדם קדימה

KallaGLP

New member
הכל תירוצים, תירוצים, תירוצים...

תירוצים, תירוצים, תירוצים...
קודם אמרת שאין דבר כזה הורה ביולוגי שמוותר מיזמתו על הילד שלו.
עובדה שיש.
אין הורה שלא רוצה את הילד שלו בחזרה.
אין הורה שלא אוהב את הילד שלו ולא מוכן לעשות הכול למענו.
עובדה שיש.
אחת האמהוות הביולוגיות באחד הקישורים שצירפתי אפילו איחלה לבת שלה למות.
כן, אני מסכימה - הורים לא אמורים לוותר על הילדים שלהם מלכתחילה, והם גם לא אמורים להיות עד כדי כך אנוכיים שאחר כך הם אפילו מסרבים לפגוש אותם כדי לאפשר להם לסגור מעגל. אבל עובדה שזה קורה, ושום ניסיון להכחיש ולתרץ לא ישנה את העובדה הבסיסית הזאת.

RonspotNL

New member
לרוב הורה לא מוותר מרצונו על ילד

1)זה לחץ ואיומים של העמותות השרות למען ההורים המאמצים והמשפחה המורחבת
2)הורים ביולוגיים מתקשים ליצור קשר עם הילדים שלהם בגלל שמסירת ילד היא טראומה אני מבין שהבנת הנקרא היא לא הצד החזק שלך גם שיעורי בית בנושא את לא יכולה לעשות? כל ההורים רוצים את ילדיהם בחזרה אבל הבעיה היא שבגלל שהטראומה לאורך השנים לא מטופלת ולא עזרו או עוזרים להורים להתרפות איכשהוא ולהבין שעליהם לקחת אחריות יום אחד אכן יש הורים ביולוגיים שמתוך הכאב וההכחשה לא רוצים להתמודד עם הילדים למרות שזו הדרך היחידה שלהם לפתור את הבעיה שלהם הורים ביולוגיים מתוך הטראומה הזו אכן לפעמים לא רוצים שילדיהם יחיו כי ההורים האלה לא יודעים איך להתמודד איתם ועם האחריות מולם שוב את מראה בורות שאני לא יודע אפילו איך להגיב לה מכיוון שאת אם מאמצת ואם ביולוגית את אמורה להבין דברים כאלה בסיסיים אני לא יודע איך אם מאמצת כמוך שרדה שנים ארוכות בגידול ילדה מאומצת מבלי לדעת דברים בסיסיים שכאלה כמו שאמרתי זה יותר ויותר מדאיג אותי לראות את זה כאן

KallaGLP

New member
זה חסר טעם, גם כשתראה שחור תגיד שזה לבן.

זה מה שקורה כשנורא רוצים להאמין במשהו, ממש בכל מחיר. ברור שרק מיעוט של ההורים הביולוגיים מוותרים מרצון על ילדיהם וגם לא רוצים אותם חזרה (עובדה שמרבית הילדים חיים עם הוריהם הביולוגיים), אבל הם קיימים, ולילדים האלה צריך פתרון. האישה במאמר הראשון כתבה במפורש שהיא מראש רצתה למסור לאימוץ. מילא אילו הייתה רוצה לשמור את הילדה, אך כולם היו מפעילים עליה לחץ לוותר והייתה נשברת. אך היא בעצמה במפורש אומרת ללא כל סנטימנט שמבחינתה ההריון היה טעות שהיא רוצה לשכוח, שהיא ידעה מראש שהיא רוצה למסור לאימוץ, היא לא עשתה כל מאמץ לראות את הילדה אחרי שנולדה ומבחינתה היא הייתה ונשארה זרה לגמרי, והיא לא מבינה למה ובאיזו זכות היא מציקה לה. לא מאחלים לילדה שלך מוות, גם לא מתוך כאב והכחשה, כמו שאימא אחרת בקישורים האלה עשתה. אפשר להגיד שהיא לא מוכנה לדבר, אפשר לבקש שלא תתקשר יותר, אפשר לנתק את השיחה, אפשר להחליף מספר טולפון כדי למנוע קשר. זה אולי לא נחמד, אבל לפחות זה לא שפל ואכזרי עד כדי כך. אפילו לאדם זר אדם נורמלי לא יאחל דבר כזה. לאחל לילדה שהיא עצמה הביאה לעולם שתמות זה כבר מפלצתי, לא אנושי, ברור שהאישה הזאת או לא נורמלית או חסרת רגשות, ובכל מקרה בשום צורה לא כשירה להיות אימא של הילדה הזאת. הבת שלה מבינה את זה, רק אתה מסרב להאמין כי אתה יודע יותר טוב מכולם. אתה תצדיק הכול, אפילו מעשה רצח, בשם התירוץ ש"ההורה לא יכול להתמודד" כי כל ההורים הביולוגיים ללא יוצא מן הכלל הם אנשים טובים ואוהבים. לעומת זאת, כל המאמצים הם בני אדם רעים ולכן אחריהם אתה רודף, מעליל ומלכלך בלי לברר פרטים אפילו. אתה זה שחי בלה לה לנד, ואין לך לא רק הבנת הנקרא, אלא אפילו הבנה בסיסית מה טבעו של העולם ומה טבעם של בני אדם. מבחינתך הכול שחור או לבן, כל האנשים מקבוצה מסוימת הם אותו הדבר, או צדיקים או רשעים, אתה לא מסוגל להבין גוונים והבדלים בני בני אדם אינדיבידואליים. כל ההורים הביולוגיים מבחינתך אותו הדבר, כל ההורים המאמצים אותו הדבר, כל הילדים שאומצו אותו הדבר. בנית לעצמך עולם הזוי, מעוות ומוקצן, ועכשיו אתה רוצה שאנחנו גם נחיה בעולם שלך. לא, רון היקר, אנחנו נמשיך לחיות בעולם האמיתי, שבו, עם כל הצער, לא תמיד הדברים מתנהלים על פי האידיאלים שלך ולפעמים אנשים, כולל הורים ביולוגיים, לא פועלים כפי שהיו אמורים לפעול, קורה שהם לא אנשים טובים או לא אנשים שפויים או לא אנשים שמוכנים להיות הורים. הם מיעוט קטן ביחס להורים ביולוגיים רגילים וטובים, אבל הם קיימים (בדיוק כמו שבקרב רוב של אנשים נורמליים וטובים יש גם מיעוט של רוצחים, אנסים, גנבים וכו'), ולא משנה איזה פנטזיות אוטופיות יש לך בראש וגורמות לך לחיות בהכחשה.
בקיצור, חבל על הזמן, מי שרוצה לטמון את הראש בחול - אף אחד אחר לא יצליח להוציא אותו. אפשר לעזור רק למי שרוצה להיעזר. מי שרוצה לחיות בהכחשה- שיהיה לו לבריאות, זו הבעיה שלו בלבד.

RonspotNL

New member
אני רואה את העובדות כמו שהן

באימוץ (וזו בדיוק הבורות שלך) זה לא עניין של אמונה מרבית הילדים חיים עם הוריהם הביולוגיים כי הם לא חלשים מספיק בשביל השרות למען ההורים המאמצים או העמותות השונות שאפשר לסחוט אותם לאיים עליהם ולהפחיד אותם ולקחת מהם את ילדיהם (לרוב מדובר באנשים צעירים)הרבה פעמים זה מלווה בעזרת המשפחות המורחבות במאמר הראשון האישה אמרה שרצתה לעשות הפלה אבל הייתה כבר בשבוע 21 ואני לא קונה את זה שלא שמה לב לשינויים בגוף שלה במשך תקופה כזו שהיא ארוכה יחסית אבל שוב לבלבל עובדות זה קל ולא לשכוח בטח שהורה שכזה לא יעשה מאמץ לראות את הילדה תגידי את אמיתית או שעושה את עצמך? אולי את מתחזה? אני יותר ויותר חושב שאין סיכוי שאת שייכת לעולם האימוץ או שבכלל יש לך ילדים כי הרי אם הייתה רואה אותה מאוד ייתכן שהייתה נקשרת אליה ומשנה את דעתה אז היא ניסתה בכל כוחה להימנע מזה אני לא מבין איך כאם מאמצת או כאם ביולוגית אין לך את ההבנה המינימלית הזו ? או את הרגש ההורי הזה ?אין סיכוי שאת אמא בכלל כי כשאדם במצבה כמו הורה ביולוגי שנמצא בטראומה של אובדן שכזה ( זה נכון גם למאומצים אגב ) כמו שאמרתי בתגובות הקודמות שלי אין את הידע איך להתמודד עם הכאב הטראומה או עם הילד הביולוגי( לפעמים אחת הסיבות שהרבה מאומצים פותחים תיק בגילאים מאוחרים זו בדיוק הסיבה הזו) הרבה מההורים רוצים לשכוח את הכאב והאובדן ולאבד באופן מסויים את הרגשות האלה ואכן הפרדה בין אם ואב והילדים שלהם היא לא אנושית בכלל ומשפיעה על כולם ואת זה את לא מבינה שוב מדהים איך ששרדת שנים בגידול ילדה מאומצת (אם אכן את אם מאמצת ושוב אני די בספק)ללא כל מידע מינימלי שכזה ולכן אני בספק שאת אם מאמצת
לא אתפלא אם את מישהי אולי מהשירות או סתם מתחזה כי באימוץ אין אפור זה הכל שחור ולבן ההשלכות הן לכל החיים האובדן של שני הצדדים זה לכל החיים הזהות השם של הילד הקשרים בין הצדדים ההיסטוריה של הילד אין אמצע כאן אין כאן אפשרות של אפור מאומץ לא מפסיק להיות מאומץ זה לכל החיים ההשלכות הן מוחלטות ושוב לכל החיים(וגם אם נפגשים ומנסים לשקם את הקשר זה תהליך קשה ולוקח זמן ארוך עד שזה אולי מתייצב אם בכלל) ולכן אין הבדל בין מאומץ למאומץ הדבר היחיד שהוא שונה אצל מאומצים זו דרך ההתמודדות עם הטראומה והאובדן חלק מתכחשים לה ומנסים לשמוח בחלקם כי עם זה גדלו (עם השקרים והשטיפות מח )חלק מתמודדים עם המציאות חלק יוצאים מההכחשה בגילאים מאוחרים יותר וחלק יצאו ממנה כבר כל אחד ואחת נמצאים בשלב אחר בעניין הזה אבל כולם חווים את אותם הדברים את אותה הטראומה ואותו האובדן אני לא מכיר את כל המאמצים אז אני לא יכול להגיד שכולם רעים אבל כולם מהווים חלק מהבעיה כל ההורים הביולוגים הם חלק מהילדים הביולוגיים ש ל ה ם הילדים האלה לעולם לא יהיו של ההורים המאמצים הם של ההורים הביולוגיים ותמיד יהיו ואתם צריכים להפנים את זה אין קשר לרוצחים אנסים גנבים וכו לעניין כי אלה עבירות על החוק מי שחי בהכחשה הם אנשים כמוך כמו שאמרתי לאורך כל הדיון אין לך כל מושג באימוץ ככל שהזמן עובר בדיון הזה אני מאוד בספק שיש לך ילדים מאומצים או ילדים בכלל אחרת היית מבינה דברים מינימליים שכאלה

KallaGLP

New member
אתה חוזר על עצמך כמו תקליט שבור, תוך התעלמות מוחלטת מעובדות.

אבל לפחות יש גם חלק מבדר. היום אני מהשירות. מי יודע? מחר אולי אהיה מהק.ג.ב. ומחרתיים מדאעש (אם כי דווקא נדמה לי שהפנאטיות שלך היא יותר מה שהם מחפשים).
כבר הבנתי שאצלך הכול שחור ולבן (או סתם שחור), הרי אמרתי לך את זה בעצמי, אז אין צורך לחזור על זה שוב או להסביר לי את זה. לא מקנאה בך בכלל, אך לצערי לא יכולה לעזור. רק קח בחשבון שזה ממש לא יעזור לך להמציא שאם אצלך הכול שחור, אצל כולם הכול שחור. אתה בטח יודע את מי מנחמת צרת רבים.

RonspotNL

New member
כרגיל הזלזול

את זו שמתעלמת מעובדות לא אני כי באימוץ הכל שחור ולבן אין מאומץ או מאומצת שהופכים ללא מאומצים מחר וביום שלאחרי הם פתאום שוב מאומצים זה לא עובד ככה ולכן זה שחור ולבן אין קשר למה שאני חושב או לא זו עובדה ולפי התגובות שלך את לא נשמעת כמישהי שמתעניינת בעובדות הקשורות בבת שלך ובכלל בנושא ולכן אני בספק אם את אם מאמצת כי אם כן מצבך חמור בהרבה יותר

KallaGLP

New member

RonspotNL

New member
זהו? אין כל התייחסות לעובדות?

נו ההכחשות לא יעזרו לך מתישהוא תצטרכי כמו כל הורה מאמץ אחר ואחרת להתמודד עם העובדות כשזה יקרה את (והורים אחרים שקוראים כאן)תחשבי על הדברים שלי על הזלזול שלך ותביני שטעית ושיכולת להפנים אני בהחלט מקווה שתביני ותפנימי רק מקווה בשבילך שזה לא יהיה מאוחר מדיי

RonspotNL

New member
אם לא ממני

הנה קישור שאולי יעזור לך ולאנשים כמוך להבין טיפה בנושא ולנסות להתמודד עם המציאות כמו שהיא הנה הרצאה שהיא חובה לך ולאנשים כמוך ולא רק קחי שעה מזמנך לפחות פעמיים בשביל להבין אותה [URL]https://www.youtube.com/watch?v=Y3pX4C-mtiI&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3DYKaH_BnKRJ-KqBKH0_mkv_qbyl5hIG5SaPxyrIx3jd_0tufWRPL-ZoU[/URL] בקרוב תהיה ממנו הרצאה נוספת שתוקלט גם כן

KallaGLP

New member
נו, הוא אומר בדיוק את מה שאמרתי כל הזמן, ולא מחדש דבר.

הוא אומר שהטראומה נוצרת ברגע שהאם הביולוגית נוטשת את התינוק, שזה עוד הרבה לפני, לפעמים שנים לפני, שהוא מאומץ. הוא לא טוען בשום מקום שאין הורים ביולוגיים שנוטשים את ילדיהם, להיפך, הוא מדבר על ויתור ונטישה מפורשות. הוא גם לא טוען שאימוץ לא צריך להתקיים או מציע פיתרון אחר. באמת שלא צריך לשכנע אף אחד שהורה ביולוגי אמור להיות אחראי ולא ללדת ילדים שהוא לא רוצה או לא יכול לגדל ולקחת אחריות ולגדל תינוקות שכן נולדו לו. לא צריך לשכנע אף אחד שהכי טוב ובריא לילד לגדול עם משפחתו הביולוגית, אם רק יש אפשרות כזו. ברור שכשתינוק ננטש עם לידתו הדבר יוצר טראומה נוראית, אבל היא לא קשורה אלימוץ או למאמצים, אלא לנטישה, ואין להורה מאמץ איך לבטל או למנוע את הטראומה מעברו של הילד. רק הורה ביולוגי יכול למנוע את הטראומה על ידי זה שמלכתחילה לא יוותר על ילדו בשום תנאי ולא ינטוש אותו ויהי מה. אימוץ בא במצבים שהורה ביולוגי לא מגדל את הילד, ולא משנה כמה תנסה להכחיש זאת - יש מקרים שבהם הורים ביולוגיים מוותרים על ילדיהם, ויש אף מקרים שבהם הם לא מוכנים להיפגש או להיות בקשר עם הילד שמנסה לאתר אותם כעבור שנים.
אבל לילדים שלא גדלים עם הוריהם הביולוגיים בכל מקרה צריך למצוא פתרון, כי עדיף לגדול במשפחה מאשר לגדול במוסד או לעבור ממשפה אומנת אחת לאחרת. זה שהנטישה כבר התרחשה זה נתון וזה שההורים הביולוגיים אינם מגדלים את הילד זה נתון. להורים מאמצים, שרואים את הילד לראשונה כשהוא כבר בילה שנה-שנתיים-שלוש או יותר במוסד, אין דרך להחזיר את הגלגל לאחור ולגרום לילד שחי במוסד לא לחוות את טראומת הנטישה שחוה חודשים או שנים לפני האימוץ ואת כל החסכים והבעיות שהוא צובר בגלל הנטישה הזו והחיים במוסד. כל מה שהוא יכול זה לתת לילד הרבה אהבה, ולא חסרים מקרים שיוצא גם הרבה טוב מהאהבה הזאת. שום דבר לא מושלם, ברור. שום דבר בחיים לא מושלם, וגם ילדים ביולוגיים עמוסים בטראומות ובעיות. אז עושים את המיטב בנסיבות הקיימות. ברור שלא כל ההורים המאמצים עושים את המיטב, גם ביניהם יש הורים טובים ואוהבים פחות או יותר. ברור שלא לספר לילד שהוא מאומץ זה לא בסדר, ולא לענות לו על שאלות שקשורות לאימוץ או לשורשיו הביולוגיים זה לא בסדר. אבל מרבית ההורים המאמצים כן מספרים וכן מוכנים לענות על שאלות ולסייע בכל חיפוש שהילד רוצה לעשות באשר לשורשיו. שמתי לב שהרבה מהמאומצים הממורמרים הם אלה שהוריהם המאמצים לא היו פתוחים איתם, ולא התייחסו ולא הכירו בעובדה שנגרמה להם טראומה או הציגו את האימוץ בפני הילדים כטובה שעשו להם. לעומת זאת, יש ילדים שכו הרגישו אהובים ושלמים עם עצמם למרות נקודת הפתיחה הטראומטית. ושוב, לא משנה כמה תנסה להכחיש - הם קיימים וקראתי המון עדויות שלהם וראיתי כאלה במו עיניי.
אגב, המרצה גם מדבר על כך שחלק מהבעיות של ילדים שאומצו נגרמות בשל נטייה גנטית (כי אלה היו גם הבעיות של ההורים הביולוגיים), אז בבטח ובטח זה לא באשמת המאמצים. זה אבסורד להפוך את המאמצים לרעים שבסיפור. ואגב, כל הבעיות האלה שהוא דיבר עליהן - התמכרויות, הפרעות קשב וכו' - אני רואה את זה על ימין ועל שמאל אצל ילדים שגדלים אצל הוריהם הביולוגיים. אני רואה חברים של בתי המאומצת שגדלים עם הוריהם הביולוגיים ויש להם דיכאונות ובעיות קשב ולקויות למידה ומחלות נפש כאלה ואחרות ועוד כל מיני. אני רואה מסביב ילדים עם התמכרויות, ואילו לבתי אין בעיה כזאת. לכל אדם יש בעיות כאלה ואחרות, וברור שנטישה בגיל קטן עלולה לגרום לטראומות ולבעיות לכל החיים, שלא את כולן ניתן לפתור אי פעם, ולא משנה כמה אהבה ומאמץ משקיעים. אבל הטראומות והבעיות אינן באחריות ההורים המאמצים, וגם המרצה לא אמר זאת, אלא דיבר כל הזמן על הנטישה והוויתור הראשוניים על הילד כגורמים לטראומה.
ובסופו של דבר כל אדם, מאומץ או לא, צריך להיות אחראי על גורלו. את הגלגל אי אפשר להחזיר לאחור ואי אפשר למנוע נטישה או ויתור שהתרחשו בעבר, כמו שאי אפשר למנוע עוד טראומות רבות, קשות יותר או פחות, שיש לילדים, גם ביולוגיים, מכל מיני סיבות. החיים קשים ולא צודקים וזו עובדה. אז אדם מבוגר בסופו של דבר צריך לקחת את החיים שלו והנתונים שלו ולעשות מהלימונים לימונדה כי זה מה שיש. לבכות ולפזר האשמות ולשקוע בטראומות מהעבר לא יעזור לאף אחד. גם אני חוויתי טראומות קשות, וזה אף פעם לא באמת יעלם או יפתר, אבל אני חיה איתן ומתמודדת איתן ולא מניחה להן להשתלט ולהרוס לי את החיים. בסופו של דבר, כל אחד יחיה בהתאם לאופי וליכולות ולהחלטות שהוא יקבל בחיים. חיים רק פעם אחת, ומי שבוחר לבזבז את חייו על מרירות, נקמנות וחיפוש אשמים במקומות הלא נכונים - שיבושם לו, אך זו באמת הבעיה שלו והוא היחיד שבסופו של דבר ישלם על כך את המחיר. מי שרוצה להתכחש למציאות ולעובדה שיש הורים ביולוגיים שלא יגדלו את ילדם ולא משנה מה, במקום להתמודד עם המציאות - אפשר רק לרחם עליו, אבל רק הוא יכול לעזור לעצמו באמצעות שינוי גישה.
ברור לי מראש שתפסול את כל מה שכתבתי כאן כי אתה מעדיף לחיות בהכחשה, אבל אני לא כותבת את הדברים למענך.

RonspotNL

New member
לא בדיוק

הטראומה נוצרת בשלבים קודם מההפרדה אחר כך מהאימוץ אבל זו טראומה לכל דבר ולמשך כל השרשור התכחשת לעובדה הזו וזילזלת בה הורה ביולוגי שוב לא מוותר על ילדיו מרצון זו עבודה של המשפחה המורחבת והעמותות בשילוב או בנפרד כשבעיקר עובדות העמותות והשרות על אנשים צעירים שאפשר לעבוד עליהם לרמות אותם לאיים עליהם ולקחת את ילדיהם כמו שאמרתי במהלך השרשור גם הורה ביולוגי עובר טראומה וכשאין טיפול בהורה הביולוגי במשך השנים והוא משמש רק כאמצעי לרווח לעמותות ולמטרה בשרות למען ההורים המאמצים (שלא חושב על הילדים אלא רק על ההורים המאמצים לכן הוא גם מנסה להרוס פעם אחר פעם קשרים מחודשים בין משפחות ביולוגיות וילדים מאומצים) להורה יותר ויותר קשה להתמודד עם הילד/ה או האחריות שבאה עם זה למרות ששוב זו הדרך היחידה שלו או שלה להתרפא חלקית כמו גם הילדים המאומצים
ילדים צריכים לגדול במשפחתם הביולוגית נ ק ו ד ה תעשיית האימוץ צריכה להיגמר והדבר היחיד שצריך להישאר זה אימוץ רק עם סיבה אמיתית כמו מוות ומחלה סופנית וכולנו יודעים שלרוב זה פשוט לא המקרה כל ילד מאומץ אגב יהיה ממורמר באיזהשהוא שלב כי הוא או היא משלם/ת מחיר כבד לכל חייו או חייה גם אם חי או חיה באשלייה שהוריו /ה המאמצים אהבו אותו אותה (מה שלא נכון בכלל הורה מאמץ פשוט רוצה להיות מוכר כהורה הוא אוהב את עצמו ועצמו בלבד) והוא או היא שלמים ( מה שלא אפשרי בכלל כי באימוץ לוקחים ממך את הכל ושלמות אמיתית במצב של מאומצים לא קיימת בכלל רק בזמן פתיחת התיק אנחנו יכולים להשלים חלקים מסויימים בעצמינו אבל לא יותר מזה ) המאמצים הם הרעים בסיפור כי הם חלק מהבעיה לא הפתרון כשהתמכרויות הפרעות קשב וכו הם לא בהכרח הבעיות האמיתיות לפעמים אלה פשוט בעיות נלוות כי ההתמודדות לא תמיד פשוטה זה שלבתך אין את הבעיה של ההתמכרות או הפרעת קשב זה לא אומר שהיא לא בבעיה עם כל זה ....
מה גם שאת חייבת להבין שכל מאומץ מתמודד אחרת עם כל זה חלק מנסים להדחיק חלק מנסים לברוח (ההתמכרויות הן חלק מתהליך הבריחה) חלק מנסים לקבל תשומת לב חלק מנסים לדבר על זה חלק לא וזה לא נושא שקל לדבר עליו כל אחד ואחת לוקחים את העניין לכיוון אחר אבל כל המאומצים מתמודדים עם אותם הדברים ושוב ילדים ביולוגיים לא מתמודדים עם חבילה נוספת בחייהם לכל החיים הם לא פאזל לכל חייהם זה סיפור אחר לחלוטין הבעיות שלהם שונות ולרוב זמניות יותר גם אם יש להם בעיות עם התמכרויות דכאונות וכו המצב שלהם " קל " יותר לידיעתך ילד מאומץ לא בחר להיות רחוק מהורים האחים והאחיות שלו ומשפחתו הביולוגית בחרו את זה בשבילו וההשלכות והמחיר הם לכל החיים את חייבת להפנים את זה גם השירות למען ההורים המאמצים העמותות המרוויחות הון על אימוץ צריכות להבין את זה ילד מאומץ חי עם ההשלכות ללא כל בחירה את הגלגל אי אפשר להחזיר אחריות אבל גם העמותות וגם השירות למען ההורים המאמצים צריכים לקחת גם על הילדים המאומצים וההורים הביולוגים השרות למען ההורים המאמצים והעמותות צריכות לקחת ולא לחשוב בלעדית רק על ההורה המאמץ שלא יכול לקיים יחסי מין עם בן הזוג שלו או שלה ולהביא ילדים בעצמו או עצמה מבלי לתת לאחרים לשלם את המחיר על זה לכל החיים... וגם ההורה הביולוגי וגם הילד מאומץ משלמים את המחיר בשביל שאתם תוכרו כהורים את חווית טראומות קשות אולי את זה רק את יודעת אבל לא לקחו אותך מכל מה שאת ושלך יש הבדל את הכרת את הורייך משפחתך האחים והאחיות שלך ההסטוריה שלך נשארת עם שמך זה לא המקרה עם הילד המאומץ כשלרוב הילדים נלקחים מהורים ש כ ן יכולים לטפל בילדיהם זו בדיוק הבעיה כאן שאת שוב מסרבת להפנים כמו כל הורה מאמץ בהכחשה ...

KallaGLP

New member
זו ממש לא חוכמה גדולה לשים לי קישור כי לטענתך הוא אומר

דברים נכונים ואחר כך לטעון את ההפך ממה שנאמר בקישור הזה עצמו כי אתה לא מסוגל להודות באמת ולהסתכל למציאות בעיניים - שיש הורים ביולוגיים שבשום אופן אינם רוצים לגדל את פרי בטנם ונוטשים אותם. נכון, יש כאלה שהוריהם או מישהו אחר לחץ עליהם וזה ממש לא בסדר ולא צריך לקרות, אבל אם הורה באמת אוהב את ילדו הוא צריך להילחם עליו. ואם בחר שלא להילחם - אין הרבה מה לעשות. הוא את ההחלטה שלו קיבל ומסר את הילד. אבל במקרים רבים אין שום לחץ. הבאתי קישור על אימא שמספרת ללא שום בושה שמלכתחילה התכוונה לוותר על הילד מבלי שמישהו לחץ (וזאת אף על פי שנשארה עם אבי הילד) כי במחינתה ההריון היה טעות והיא לא הרגישה שום רצון אפילו להחזיק בילד וליצור איזשהו קשר מינימלי איתו, ואחר כך גם לא רצתה להיות בשום קשר לאחר שהילד בגר וחיפש אותה. אבל אתה פשוט מתעלם ממה שהאימא הזאת עצמה כותבת כי זה לא מתאים לאמונות ולאג'נדה שלך. אתה מסנן רק את מה שנוח לך לקרוא ומתעלם או מסלף את כל היתר. אבל אנחנו, שלא כמוך, חיים בעולם האמיתי ולא בעולם פנטזיה, ולכן עלינו לא תצליח לעבוד.
ושוב, ברוסיה אין שירות למען הילד, הכול מבולבל אצלך בראש, פוטין בכלל לא רוצה שיהיה אימוץ (ועובדה שסגר את האימוץ לרוב מדינות העולם) כי זה לא טוב לתדמית של רוסיה, שם מציעים כסף להורים הביולוגיים ולמאמצים מקומיים שיקחו את הילדים הביתה, והם לא מוכנים לעשות זאת אפילו בתשלום. הילדים האלה חיים שנים בבית הילדים ורובם לא מאומצים לעולם ופשוט נזרקים לרחוב - אבל מבחינתך עדיף שימותו ממנת יתר או מעבודה בזנות מאשר שיחיו במשפחה שתדאג לכל הצרכים שאפשרי מבחינה אנושית לדאוג להם. צורת החשיבה שלך היא מפלצתית, לא אנושית כלל ואכזרית ביותר. אל תדבר איתי על אהבה כי אין לך מושג מה פירוש המילה.
אכן, רואים שאתה "מומחה" גדול לאהבה. אם אפשר לאהוב רק מי שביולוגית קשור אליך, לא תיתכן בכלל אהבה מחוץ למשפחה הביולוגית. לא תיתכן זוגיות, לא תיתכן אהבה בין חברים. אפילו כלבים מבינים באהבה יותר ממך ויודעים לבטא אותה כלפי מי שאפילו לא אותו סוג של יצור כמוהם. רק אתה אטום ומוגבל רגשית וחוזר על המנטרה המופרכת וההזויה שאפשר לאהוב רק מי שיש קשר ביולוגי אליו. אם ככה אתה מרגיש, אפשר רק לרחם עליך.
לי יש סבא אהוב שנישא לסבתא שלי אחרי שהסבא הביולוגי שלי נהרג במלחמה, והוא תמיד היה ונשאר הכי סבא שלי שבעולם, הסבא האהוב עליי מכל הסבים והסבתות. אתה יכול להגיד לי 300 פעם שאין בינינו קשר גנטי ולכן לא ייתכן שאוהב אותו אהבת נפש (והוא אותי - תמיד היה אומר שאני נכדתו האהובה, אף על פי שהיו לו עוד שני נכדים ביולוגיים שנולדו מאוחר יותר, וקיבלתי ממנו יותר אהבה ותשומת לב מכל יתר המשפחה גם יחד). אתה לא תקבע לי את מי אני אוהבת, אני מרגישה זאת לבד מצוין ללא עזרתך, תודה. זה פשוט מגוחך ברמות על כאלה שאין אפילו מה להגיד על זה. אתה לא תקבע עבור אנשים אחרים אם ואת מי הם אוהבים. זה שאתה מבחינתך מסוגל לאהוב רק את מי שיש לו קשר גנטי אליך, זה אומנם מעורר רחמים, אך לא אומר כלום על אחרים.
וכל השטויות שכתבת על יחסי מין ואי יכולת להביא ילדים - בטח לא תופס לגביי, שאני ילדתי 3 ילדים ביולוגיים. וזה לא גורם לי לאהוב את בתי המאומצת טיפה פחות מאשר אותם. מי אתה בכלל שתקבע לי את מי אני אוהבת ואת מי לא? אני לא מנסה לקבוע לך, זה עניינך, אז אל תנסה לקבוע לי. היומרנו שלך פשוט בלתי נתפסת ואין מצב שמישהו בכלל יהיה מסוגל להתייחס אליה ברצינות. אני בטוחה שאם תגיד למרצה הזה שלך שאתה לא מאמינה שאפשר לאהוב מישהו ללא קשר ביולוגי אליך, הוא יצחק לך בפנים.
מי שמסרב פה להפנים פעם אחר פעם זה אתה - אין לאף אחד מההורים המאמצים עניין או כוונה לקחת ילדים שהוריהם הביולוגיים רוצים ומסוגלים לטפל בהם. מי שמאמץ מרוסיה מאמץ ילדים שמבלים שנים במוסד מבלי שההורה הביולוגי אפילו מרים טלפון לשאול מה שלומם. מצידך, הילדים האלה יכולים להמשיך להירקב בבתי החולים ובבתי הילדים. אני מציעה לך - סע ותראה מקרוב את הילדים האלה, אולי זה יעורר בך קצת רחמים, אם כי אתה מגיב בצורה כל כך אטומה שאני מאוד בספק.
ומה אתה בכלל מבין בטראומות של אחרים? כאלה שמתעללים בהם במשך שנים או מזניחים אותם, או פוגעים בהם מינית או כאלה שחולים במחלות קשות או מאבדים אדם יקר בגלל מחלות או פשעים, כאלה שנולדו לתוך מלחמה והיו חולים מרוב שלא היה להם מה לאכול, כאלה שנשכחו ברכב רותח מחום או שסוממו מגיל קטן. אם נראה לך שאלה לא טראומות נוראיות לכל החיים, ורק הטראומה של האימוץ נחשבת - אתה פשוט לא מבין על מה אתה מדבר. כל טראומה היא אישית וייחודית, כמו שכל אדם הוא יחיד ומיוחד, אבל רוב האנשים לומדים לחיות עם הטראומה ולמרות הטראומה ולעשות לימונדה מהלימונים שהחיים חילקו להם. מצער מאוד שאתה לא, וברור שיש עוד כמוך, אבל ממש לא כולם.
אפילו המרצה שקישרת אליו, שבפירוש יש לו אג'נדה, לא טוען את כל הדברים ההזויים והמופרכים שאתה טוען. הוא אומר במפורש ובבירור: הנטישה הראשונית של האם הביולוגית היא זאת שיוצרת טראומה אצל הילד. נקודה. היא עוזבת והוכלת והילד נשאר לבד. זו עובדה. הילד נשאר לבד, ללא הורים. זאת עובדה. בין אם לאם הביולוגית קשה לעזוב או שהיא ששה להיפטר מהילד - ברגע שהיא מחליטה לעזוב יש נטישה וטראומה וזה כבר לא משנה מבחינת התוצאה איך הרגישה כשעשתה זאת. ואם לא יהיה אימוץ - ברוב המקרים הילד גם יישאר לבד ויהיה יתום. וזה גם מה שקורה בפועל לילדים רבים. זו עובדה, ולא משנה כמה תנסה להכחיש אותה. אתה בעצמך לא מבין את הדברים בקישור שאתה מביא ומכחיש אפילו רגשות אנושיים בסיסיים. צר לי על הנכות הרגשית שלך, זה כל מה שאני יכולה להגיד. .

RonspotNL

New member
בואי נתחיל מעובדות בסיסיות

הדברים שאני אומר הן עובדות הן לא טענה ש ל י אם הורה ביולוגי לא רוצה לגדל ילדים שייקח אמצעי מניעה וייקח אחריות כשהוא מקיים יחסי מין עם אחרות ואחרים כי מה לעשות ילדים זו אחריות הורה שהוא אדם צעיר כשככל העולם לוחץ עליו אם אלה העמותות (כמו זו ששילמת לה הון כסף בשביל ילדה של אדם אחר )אם זו המשפחה המורחבת ( לפעמים כי הם מתעבים פשוט את הבן או בת הזוג ורוצים להרוס את מערכת היחסים )הבחורה בקישור לא מביאה כאן סיפור הגיוני כי שבוע 21 זה כבר תינוק לכל דבר אין סיכוי שלא הרגישה שום שינוי בגופה ואם לא רצתה להיכנס להיריון היה צריכה להשתמש באמצעי מניעה נקודה כשהיא נשארה עם האב אז אין סיכוי שהיא לא חושבת על הילדה שלה כל הזמן התירוצים האלה לא עובדים עליי מבחינתי הורה צריך לקחת אחריות על ילדיו נ ק ו דה בזה זה מתחיל ובזה זה נגמר אין דבר כזה הורים ביולוגיים לא מוכנים לקחת את ילדיהם הביתה וכשחוטפים ילדים ולוקחים את הילדים במרמה אי אפשר להחזיר אותם לביתם כי עניין החטיפות או המרמה יתגלה כשזה עוזר להוציא מאנשים כמוך חמלה עלאק לילדים האלה אהבה לרוב את לא יכולה לקנות כשאת באימוץ כן עושה את זה ומנסה לקנות אהבה כשאת לא יודעת אם הילד המאומץ שקנית יאהב אותך ואת אותו או אותה ואם שטיפות המח והשקרים יעבדו עליו או עליה סבא שנהרג במלחמה זה דבר אחד אובדן משפחה שלמה אובדן היסטוריה אובדן של שם זהות אובדן של אחים ואחיות וקשרים עם בני משפחה כשהם עוד חיים בריאים ושלמים זה דבר אחר לחלוטין ואת זה את עדיין לא מבינה את ילדת 3 ילדים ביולוגיים ?יופי מצויין אז למה היית צריכה לקחת ילדה של מישהו אחר ולתת לה לשלם את המחיר לכל חייה? הרי היא לעולם לא תהיה כמו ילדייך הביולוגיים לעולם לא תהיה עם אותו הדנא שלך ושלהם ואותם הקשרים שיש להם איתך גם אם את אוהבת אותה (ואני בספק)היא לעולם לא תהיה אחת מהם איך הורה ירים טלפון אם אם איננו יודע היכן ילדיו אם נחטפו זה מדהים לראות עד כמה את תמימה בנושא הזה אבל את בדיוק סוג הקהל המתאים לשרות למען ההורים המאמצים והעמותות ללא טיפת ידע ותמימות יש המון ילדים שההורים המאמצים התעללו בהם וזניחו אותם ו או האימוץ כשל כי אי אפשר היה לעבוד על המאומצים עם שקרים אז את יכולה להמשיך בתעמולת העמותות והשרות האמת היא יותר קשה המרצה ששמתי את הקישור שלו הוא אדם מקצועי שמטפל בין השאר במאומצים ככה שיש לו ידע וניסיון בתחום ההפרדה הראשונית היא הטראומה הראשונית אבל האימוץ היא טראומה נוספת כי לרוב תינוק וילד זקוק להוריו הביולוגיים בתקופה הראשונה בחייו כשאימוץ מביא איתו הרבה דברים שגורמים לו לזעזוע כמו ריחות אחרים אנשים אחרים תרבות אחרת (גם משפחתית ) ועוד תראי את ההרצאה שוב אם לא יהיה אימוץ הורים יצטרכו לחשוב טוב טוב על סקס ועל אחריות ויצטרכו לעשות ילדים כשיהיו מוכנים לכך או שיעשו הפלה בזמן שוב אין כל סיבה שילד ישלם מחיר לכל חייו את זו שפשוט מסרבת להבין דברים כל כך בסיסיים אגב לידיעתך אימוץ היא נכות לכל דבר כשהרבה חווים אכן נכות רגשית(כשלמזלי אני ללא הבעיה הזו כי אני יותר חזק אולי נפשית )הנה עוד משהו שאין לך כל ידע בו בכל העניין של אימוץ אני לפחות רואה את הדברים כמו שהם מה שאת מסרבת לעשות לאורך כל השרשור אני בהחלט מרחם על הילדים שלך אלה הביולוגיים חייבים להתמודד עם העובדה שאת אימם למזלה אולי של הילדה המאומצת היא שאת לא אימה בכלל כי אם היתה לך טיפה הבנה אולי רק אולי היית מבינה את בתך הרבה יותר ולצערי זה לא המקרה בכלל

KallaGLP

New member
סלח לי, אך לפעמים אני תוהה לגבי היכולת שלך להבין

את מה שכותבים לך. אתה מנסה לשכנע אותי שהורים ביולוגיים צריכים לקחת אחריות על ילדיהם או להשתמש באמצעי מניעה? למה, אני הורה ביולוגי שנטש את ילדיו? למה, יש בינינו ויכוח בעניין הזה? לך תעביר את המסר שלך להורים ביולוגיים שנוטשים את ילדיהם, זה שתכתוב לי איך לדעתך הם אמורים לנהוג ממש לא יעזור בכלום, כי אני לא זאת שנוטשת את הילדים שלי ואותי לא צריך לשכנע כי אני כבר משוכנעת שילדים אסור לנטוש. בבקשה, במקום לבזבז זמן בפורום כדי לשכנע הורים מאמצים שהורים ביולוגיים לא צריכים לנטוש את ילדיהם, צא לשליחות, אתר נשים או זוגות בהריון שמתכוונים למסור את ילדיהם לאימוץ ושכנע אותם שאסור לעשות זאת. כך באמת תביא תועלת לאנושות, פה בפורום הדיבורים האלה לחלוטין לא רלוונטיים כי אף אחד פה הוא לא נוטש ילדים.
ועוד - כמה אטימות צריך כדי לא להבין שאני לא אימצתי ילדה שגדלה אצל הורה ביולוגי, אני אימצתי ילדה שלא היה לה כל קשר עם האם הביולוגית שלה מיום הלידה והעבירה את חייה במוסד. אז לשיטתך, אילו הייתי משאירה אותה במוסד החיים שלה היו טובים יותר? בחיי שצריך להיות אטום לגמרי בשביל לטעון שטויות כאלה.
אתה גם לא צריך להסביר לי שאין לבתי את הדנא שלי, בחיי שאני יודעת זאת. לי זה לא משנה בכלל ולגביה - רק היא תחליט, ובטח לא אתה תחליט במקומה. בינתיים היא לפחות לא חיה במוסד, ומבחינתי זה בפני עצמו כבר מספיק בשביל לדעת שמצבה בהווה טוב יותר בכל מקרה ממה שהיה אילולא הייתי מוציאה אותה משם. כל היתר אלה סתם קשקושים הזויים של אדם שאין לו משג מה זה לבלות ולו יום אחד במוסד, או שסתם לא אכפת לו מכלום חוץ מהאג'נדה שלו.
אגיד לך בפעם האלף שגם אם תנסה לקבוע לי בפעם האלף את מי אני אוהבת/יכולה לאהוב/צריכה לאהוב ואת מי לא - אתה רק תצחיק אותי, אז חבל על המאמץ. מה לעשות שאתה כל כך שקוע בעצמך שאתה לא מסוגל אפילו להרים את הראש ולהבחין כמה מגוחך אתה נשמע - זו בטח לא הבעיה שלי.
שוב אותם קשקושים על חטיפות? זה כבר ממש מרדים. אמרתי לך, מבחינתי עד שלא תביא הוכחה שבתי נחטפה, זה לא יותר מבלה בלה בלה, תקליט שבור שחוזר על עצמו בהילוך סרק.
וילדיי, לא הביולוגיים ולא המאומצת, בטח לא אומללים כמו מי שמטיף ומוציא דיבה על אחרים בפורומים, יש להם חיים פעילים ומלאים, והם לא שקועים בניסיונות קטנוניים, עלובים ופתטיים להתנקם ולהשחיר אנשים שבחיים לא עשו להם שום דבר רע ושהם בכלל לא מכירים כדי להרגיש יותר טוב עם עצמם.
בקיצור, עצוב שיש אנשים אומללים כל כך שמוציאים את התסכולים שלהם על אחרים, אבל מה לעשות, העולם לא מושלם.

למעלה