ילד שלישי, כן או לא?

אושר365

New member
ילד שלישי, כן או לא?

ילד שלישי, כן או לא?
שלום,
יש לנו שני ילדים וההתלבטות לגבי ילד שלישי לא מרפה..מצד אחד רוצים עוד אחד.. מצד שני לא רוצים מהרבה סיבות..ומצד שלישי אם רוצים זה יהיה כרוך בטיפולים ולא בטוחים שיש לנו אנרגיות בשביל זה..וגם חוששים קצת מהשלכות רפואיות..ומצד רביעי הצביטה הזו בלב לא נעלמת..בייחוד כשמישהו קרוב בהריון..נשמח לשמוע תובנות..

Eco12li

New member
זו אכן התלבטות שליוותה אותי הרבה זמן

ילד שלישי, כן או לא?
שלום,
יש לנו שני ילדים וההתלבטות לגבי ילד שלישי לא מרפה..מצד אחד רוצים עוד אחד.. מצד שני לא רוצים מהרבה סיבות..ומצד שלישי אם רוצים זה יהיה כרוך בטיפולים ולא בטוחים שיש לנו אנרגיות בשביל זה..וגם חוששים קצת מהשלכות רפואיות..ומצד רביעי הצביטה הזו בלב לא נעלמת..בייחוד כשמישהו קרוב בהריון..נשמח לשמוע תובנות..
זו אכן התלבטות שליוותה אותי הרבה זמן
אני חושבת שזה תלוי בהרבה משתנים- עד כמה רוצים, עד כמה מבינים שזה משפיע על החיים, הזוגיות, והילדים שבבית עד כמה מוכנים להתמודד עם הקושי הפיזי של הטיפול והקושי הרגשי של אי ההצלחה. המוכנות הנפשי להריון בגיל מאוחר (יחסית, לפחות אצלי) והורות לתינוק בגיל הזה עם כל הקשיים לצד כל היתרונות, במקרה שלי גם ההשלכות של לידה שקטה שעברתי לפני שנה על הכוח הנפשי.
אז ישבנו ודיברנו על זה על כל מה שזה יידרוש מאיתנו כזוג, אחרי שהבנתי שרוב המחסומים הם בעיקר אצלי ושהרצון לילד שלישי גובר על כל הלבטים והמכשולים, התחלנו בטיפולים..
מה שלא תחליטו, שיהיה בהצלחה והעיקר שתהיו שלמים עם ההחלטה

א

א.נ.ג.

Guest
אנחנו גם בסרט הזה, אני יכולה להגיד לך שרוב ההתלבטות שלנו סבה סביב אם אנחנו בכלל רוצים עוד אחד או לא, בהנחה שכן הטיפולים זה לא מה שיעצור אותי, לפחות לא מראש, יכול להיות שאם נצטרך הרבה סבבים אז באיזשהו שלב נשקול מחדש. אני מעריכה שהקושי הנפשי יהיה הרבה יותר קל הפעם כי הלחץ נמוך יותר - אם לא נצליח אנחנו עדיין עם שניים מקסימים וזה המון, מה גם שכבר אין את לחצי הסביבה כמו שהיו לפני ילד ראשון.
אם את עוד צעירה, תתחילי וקחי באיזי, אם לא תני לזה צ'אנס כמה חודשים. לדעתי הצביטה שויתרנו מלכתחילה תהיה בסוף יותר גדולה מאשר אם ניסינו ולא הלך, לא?

למעלה