ימים די קשים

exprexs

Member
עוברים עליי ימים קשים
אני מוגדר כבעל הפרעת אישיות גבולית.
אני עובד במשרה חלקית, כ 3 משמרות בשבוע ( בקושי ) ומתקיים בעיקר מקצבת ביטוח לאומי.
אני מתמודד עם המון קשיים ברקע הכללי, קשיים שנסבים בין היתר גם על גזירות הקורונה.
אמא שלי בת 76, מאושפזת בבית אבות לא רחוק ממקום מגוריי. אני לעתים פוגש אותה, אבל המפגשים איתה מאוד קשים לי מפני שהם קצרים מדי, אחת לשבוע בלבד ( בקושי ), והם בצריף פלסטיק מחוץ למבנה הבית אבות עצמו.
במפגשים עצמם עליי לשמור על ריחוק 2 מטרים מאמא, ולחבוש מסיכה.
במפגש האחרון שלי עם אמא, התרגזתי עליה וקיללתי אותה בקול רם.
עובדת שעברה שם שמעה אותי ולטענתה גם הקליטה אותי.
מאז, קיבלתי פניות שונות מהבית אבות שקוראות לי להגיע למפגש צוות של הבית אבות כדי ליצור "מתווה" למפגשים הבאים שלי עם אמא.
פניתי אליהם בתשובה וציינתי שהמפגשים שם הם כה גרועים וכה קשים עבורי, שאני מעדיף לקבל את הדין מיד ושלא לבקר את אמא יותר והכל ללא שום פגישה.
הם פנו אליי גם בכתב וציינו שם שהם שולחים העתקים גם לאפוטרופסית של אמא, וגם לעו"ס של מחלקת הקשישים בעירייה של העיר בה נמצא אותו בית אבות.
יתכן ששתי המכותבות האחרונות פועלות או תפעלנה כדי להוציא נגדי צו הרחקה זמני או קבוע.

קשה לי מאוד...
אני גם כל הזמן סופג רק ניהול מנשים / בחורות. כך בכל פינה אפשרית של חיי.
כמעט ואין לי אף גבר חבר בחיים, בטח שלא גבר שמנהל אותי.
זה קשה... למעשה כל חיי אני מוקף אך ורק בידי נשים ונכים ( או שניהם יחדיו ).
אני מאוד מתוסכל.

המפגשים עם אמא קשים לי, מפני שאני תלוי בתחב"צ ועליי להתייצב שם בזמן. עליי להמתין שהצוות יוריד אותה למטה.
אסור לי להיכנס פנימה כדי לשבת, אלא רק כדי למדוד חום ולחתום על הצהרת בריאות.
המפגשים עצמם הם כאמור במן צריף פלסטיק.
בקיץ, המפגשים היו במן סוכה.
בחודשים האחרונים, המפגשים הם בצריף פלסטיק.
אמא שלי כל הזמן מבקשת ממני שאוציא אותה החוצה, שאנשק אותה, שאקום ממקומי ושאעשה איזו פעולה בשבילה והיא לפעמים מרגיזה אותי.
במפגש האחרון, הגעתי באיחור של 20 דקות בערך, והייתי מאוד עצבני.

החלק שמפחיד אותי בצו הרחקה, זה שאולי גם יאסרו עליי לטלפן לאמא.
זה יהיה לי ממש קשה.

נערך לאחרונה ב:

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
היי,
נשמע מהדברים שכתבת עד כמה חשוב לך להיפגש עם אמא, אני בטוחה שהמפגשים איתך חשובים גם לה. היא רוצה שתביע כלפיה חיבה, תתקרב, תחבק ותטייל איתה ולא מבינה למה זה לא מתרחש. התנאים שתארת אכן מאוד מקשים על המפגש: צריף פלסטיק, צריך להודיע מראש כדי שיורידו אותה לצריף הזה, אסור לך להיכנס ויש לכם מסכות על הפנים. זה לא המפגש ששניכם יכולים להרגיש בו בנוח וזה לא קשור אליך וגם לא אליה- זה קשור לקורונה ולצורך להגן עליה ועל כל אוכלוסיית המוסד בו היא נמצאת.
במקום לחזור ממפגש עם אמא מלא אנרגיות וכוחות אתה חוזר עצבני ומתוסכל, אפשר בהחלט להבין את זה וגם את החשש מפני צו הרחקה.
אבל אולי אמא כבר קיבלה חיסון ראשון ושני? אולי גם אתה כבר התחסנת ובקרוב אפשר יהיה להיפגש בתנאים פחות נוקשים?
אולי הפתרון שניסו להגיע אליו איתך הוא מתווה קבוע, נוהל למפגשים האלה שיקל עליך וגם עליהם, נסה לא לשלול מתווה כזה, הכללים החדשים יכולים לתת לך ביטחון ולהעניק לך את המשך הקשר עם אמא, נסה לא לשלול את זה.
ברור הפחד מהתוכניות שלהם אבל לא שמעת מה התוכניות וישר נבהלת וחשבת שיוציאו צו הרחקה. אולי הם רוצים לארגן מפגשים עם אדם נוסף בצריף הפלסטיק שיתווך לאמא ולך את המציאות ויאפשר קשר פחות מתסכל מצד שניכם.
מגיע לך להמשיך ולהיפגש עם אמא וזה גם מגיע לה, נשמע מדבריך שהיא ממש זקוקה לך ומתגעגעת אליך.
אני שולחת לך חיבוק מרחוק.
נשמח לשמוע ממך עדכונים, לילה טוב,
מתנדבת סה"ר

exprexs

Member
אמא שלי כבר קיבלה את מנת החיסון הראשונה. זה גם היה חלק מהעניינים שהרגיזו אותי, מפני שאני מאמין שהחיסון הזה מסב יותר נזק מתועלת. לא משנה...
מכל מקום, אמא כבר קיבלה את החיסון הראשון, אבל גזירות הקורונה בתוקף יותר מאי פעם.
באופן אישי- אני לא מאמין אפילו לרגע שהמצב שקדם לקורונה יחזור. לא מאמין שהנורמאליות תחזור, גם לא בהנחה שלא אקבל שום צו הרחקה.
בנוסף- אני מתנגד לחיסון בעצמי, מפני ש... כבר ציינתי בעצם.
חיסון שאיננו מקנה שום חסינות בכלל...
איזה ייאוש.

היום התפללתי לאלוהים בקול רם כפי שאני עושה לעתים, ואמרתי לו ( בקול ) שייקח אותי, כך מיד. ממש כעת.
יתכן שהוא לא נעתר. מפני שאני עדיין כאן.
אני חושב שמוות פתאומי שיבוא כך במפתיע, ומבלי שאני תורם לו בכלל, זה יכול להיות קלאסי בשבילי. זה קורה כל הזמן מסביב, רק לא לי.

אמא שלי כבר קיבלה את מנת החיסון הראשונה. זה גם היה חלק מהעניינים שהרגיזו אותי, מפני שאני מאמין שהחיסון הזה מסב יותר נזק מתועלת. לא משנה...
מכל מקום, אמא כבר קיבלה את החיסון הראשון, אבל גזירות הקורונה בתוקף יותר מאי פעם.
באופן אישי- אני לא מאמין אפילו לרגע שהמצב שקדם לקורונה יחזור. לא מאמין שהנורמאליות תחזור, גם לא בהנחה שלא אקבל שום צו הרחקה.
בנוסף- אני מתנגד לחיסון בעצמי, מפני ש... כבר ציינתי בעצם.
חיסון שאיננו מקנה שום חסינות בכלל...
איזה ייאוש.

היום התפללתי לאלוהים בקול רם כפי שאני עושה לעתים, ואמרתי לו ( בקול ) שייקח אותי, כך מיד. ממש כעת.
יתכן שהוא לא נעתר. מפני שאני עדיין כאן.
אני חושב שמוות פתאומי שיבוא כך במפתיע, ומבלי שאני תורם לו בכלל, זה יכול להיות קלאסי בשבילי. זה קורה כל הזמן מסביב, רק לא לי.

השאלה האם החיסון מסב יותר נזק מתועלת הינה שאלה מדעית ולא שאלה של אמונה.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
התקווה שברגע שכל בית האבות יתחסן יהיו יותר גמישים בנושא ביקורים וטיולים בחוץ, גם אם כולם ימשיכו להסתובב עם המסכות.
אתה מוזמן לשוחח עם אחד המתנדבים שלנו גם בצ'אט "אחד על אחד": https://sahar.org.il/help
אולי תוכלו לנהל שיחות (אתה ואימך) בטלפון או בעזרת מצלמה באופן חופשי יותר שלא דורש נסיעה שלך בתחבורה ציבורית וללא לחץ מהתנאים הפיזיים של המפגש עד שהמצב עם הקורונה ירגע. אני כותבת לך גם מסר פרטי.
שולחת חיבוק, המשך לעדכן.
מתנדבת סה"ר

למעלה