ימי מנוחה ביוון

moshavnikit

New member
ימי מנוחה ביוון

היי,

אני יודעת שיוונים נוטים לנוח כל השבוע
, אבל איזה יום הוא באמת היום מנוחה שלהם?
כלומר, אם תכננתי לנסוע לוולוס לרחובות השופינג המרכזיים ביום ראשון - זה רע, נכון? הכל יהיה סגור?
ושבת בסלוניקי, מה קורה שם? מתי סוגרים הכל?

וולוס וסלוניקי - יש שווקים? יש שוק פשפשים?

תודה רבה וסופ"ש נעים

היוונים עובדים קשה כל השבוע בעונת התיירות, ומגיע להם לנוח.

יום המנוחה השבועי הוא כמובן יום ראשון, מכאן שעסקים מתחילים להיסגר כבר ביום שבת בצהריים.
יש עסקים שנפתחים רק ביום שני בצהרים.
משרדים סגורים גם בימי שבת.
מי שעוסק בתיירות פעיל כל השבוע בעונה, בהחלט כמעט מסביב לשעון. יש להם זמן לנוח מחוץ לעונה.

ככלל שעות הפעילות של החנויות: ימים ב-ד-ש 0900-1400 , ג-ה-ו 0800-1400 1700-2000.

moshavnikit

New member
אני חולקת על דעתך בנוגע ל"עובדים קשה"

תודה רבה על התשובה המפורטת!

אספרסו2

New member
מוסר עבודה ירוד

ללא הזרמת הכספים ממדינות אירופה שבהן עובדים
ולא רק הולכים לעבודה,יוון היתה מתמוטטת מזמן.

moshavnikit

New member
בכרתים עדיין לא הייתי, יכול להיות שאתה צודק

זו תהיה הפעם הרביעית שלי ביוון.
&nbsp
במדינה שרוב ההכנסות שלה מגיעות מתיירות ושהמצב הכלכלי בה כל כך קשה, צריך לפתוח את החנויות מהבוקר עד הערב. לדעתי.. לפחות בעונה.

אני חוקר את כרתים 26 שנים וכתבתי שני ספרים

התיירות בסנטוריני היא 95% מהפרנסה ועוד 5% תומכי תיירות.
בכרתים הפרנסה מתחלקת 50% תיירות, 30% חקלאות 20% תעשיה. (זה הממוצע - בשים לב שבקיץ אחוזי התיירות עולים ואחוזי החקלאות יורדים, ומחוץ לעונה, להיפך).
העונה היא מאמצע מאי עד סוף אוקטובר (6 חדשים) ורמת השירות שם, הלואי עלינו , למרות שחלק נכבד מהעובדים בתיירות הם בכלל מהעורף החקלאי שמחוץ לעונה מטפל במשקים שלהם.

לאונידס

Active member
יוונים עובדים קשה, הרבה יותר שעות מהגרמנים (למשל)

ובעשרות אחוזים.
בניגוד למה שמופץ ברשת הם גם בממוצע יוצאים לפנסיה בגיל מבוגר יותר מגרמנים.
&nbsp
הם פשוט סובלים מתחלואים דומים לאלו של ישראל.
הרבה מאוד שחיתות שדרכה זולג המון כסף.
מקושרים שיוצאים לפנסיה מוקדמת. למשל ספרית יוצאת לפנסיה בגיל 50 כי זה נחשב מקצוע מסוכן.
חוסר יעילות בעיקר במשרות מקושרות ציבוריות
המון הון שחור והתחמקות מתשלום מיסים, חוסר אכיפה מול קבוצות חזקות מקושרות או סתם אלימות.
נשמע מוכר?
&nbsp
כשמסתכלים על יוון אפשר להבין כמה היה יכול להיות טוב כאן אם המדינה היתה מנוהלת אחרת.
ליוונים ש בחירות, אני חושב שהיום.
לנו עוד חודשיים.
מעניין איזה עם יהיה מספיק חכם לעשות משהו לטובת עצמו.

אספרסו2

New member
מוסר עבודה ירוד

מוביל לחוסר אפקטיביות,בדומה לישראל ,בזה אתה צודק.

לאונידס

Active member
צודק, אני לא לוקח אחריות על הדברים שלך, רק על שלי

אפילו אם ממש, אבל ממש תרצה ותבקש ותגער ותכעס ותלכלך, אין מצב שאני לוקח אחריות על ההצהרות שלך.

moshavnikit

New member
מסכימה שיש שם המון שחיתות שגונבת כסף מהאזרחים

אבל בנוסף לזה הם פדלאות, בישראל לדוג' עובדים הרבה יותר שעות.

לאונידס

Active member
לפי נתוני ה OECD הם מאוד חרוצים

http://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=ANHRS
תסתכלי בטבלה הרשמית, הנתונים הם שעות עבודה שנתיות לעובד, הרבה יותר מאשר במדינות אחרות - כולל מדינת העבדים ישראל.
&nbsp
יווני זכאי ל 23 ימי חופשה בשנה, בריטי 28, גרמני 30.נדבר על צרפתי? במדינת העבדים אכן זכאים לפחות מחצי (גדל עם הותק).
&nbsp
לפי נתוני היורוסטט ב 2005 גיל הפרישה הממוצע לפנסיה ביוון היה 61.7 לא מצאתי נתונים נתונים עדכניים יותר אבל מאז המשבר העלו את גיל הפרישה, הממוצע האירופי הוא 60.9.
&nbsp
יש לך נתונים אחרים?
&nbsp
ליוונים נמאס ממצב בו ארגון הרופאים העולמי מחלק חבילות מזון באתונה והחליפו את השלטון. לא יודע אם התוצאה תהיה טובה או רעה אבל החליפו.
במדינת העבדים חלוקת חבילות מזון כבר מזמן הפכה לנורמה וכל הסימנים שהפדלאות אפילו לא יטרחו להחליף את השלטון.
כך שעדיף שנביט קודם על עצמנו לפני שנחרוץ משפט על אחרים - ורצוי בעזרת נתונים ולא תדמית.

moshavnikit

New member
אני לא הולכת לעשות עכשיו עבודת דוקטורט

אבל אני גם לא מסתמכת על תדמית, אני מדברת על מראה עיניים. מה שראיתי בעצמי ביוון.
&nbsp
3 פעמים בשבוע חנויות פתוחות רק בבוקר, בשלושה האחרים עושים הפסקת צהריים של 3 שעות. בשיא העונה, במדינה שמתפרנסת מתיירות. אותו הדבר פחות או יותר קורה גם בספרד ושתי המדינות האלה הן חלק ממדינות ה PIGS. אותי אישית זה ממש לא מפתיע.

לאונידס

Active member
לפי מראה עיניים במדינת ישראל אין תחבורה ציבורית ב 20% מהזמן

בכלל. לגמרי.
לפי מראה עיניים של תייר הנוחת בנתב"ג כשכבר יש תחבורה ציבורית ישראל לא רוצה את הכרת העולם בירושלים כבירתה ואולי בעיני עצמה, תנסי לבדוק איך וכמה זמן ייקח לתייר להגיע עם מזוודה לנניח למלון במדרחוב בן יהודה בירושלים.
אגב תבדקי בשער יפו בכניסה לירושלים איזה מידע יכול לקבל תייר שמגיע לטייל בירושלים ביום שישי ובטח בשבת. כנראה שלפי מראה עיניים ישראל מעוניינת שפלשתינאים יהיו אחראים על ההסברה הישראלית לתייר, לא יהודים.
&nbsp
אין לי בעיה אם את מתכוונת לקבוע את דעתך בלי לתת לעובדות להפריע לך גם אם אני מביא אותן שחור על גבי פורום, זכותך.
אני מקווה שלא מפריע לך שאני שמתי לב שיווני עובד יותר מ 2000 שעות בשנה לעומת גרמני שעובד 1600, יווני יוצא לפנסיה מבוגר יותר מגרמני וליווני יש פחות ימי חופשה בשנה.
שביוון כמו בישראל הבעיה היא שחיתות שלטונית, טייקונים וקבוצות אוכלוסייה מקושרות שאליהם זורמים המשאבים ולא החריצות של האזרחים סוג ב'- סתם אנשים שעובדים קשה וממלאים חובותיהם כמו תשלום מיסים.

moshavnikit

New member
מה אפשר לעשות 5 שעות בשדה התעופה באתונה?

האם 5 שעות זה מספיק זמן בשביל לקחת את הרכבת/אוטובוס ולטייל קצת מחוץ לשדה או לפחות לאכול ארוחת בוקר? (זה 5 שעות המתנה לטיסה לסלוניקי.. כמה זמן לפני הטיסה צריך להיות בשדה בשביל טיסה בתוך יוון?)
&nbsp

YHS

New member
יש לי רעיון

ב-5 שעות אפשר להגיע לסלוניקי.....

לא מספיק הזמן לכלום

בהנחה שלא צריך לעסוק במזוודות אותן תקבלו בסאלוניקי , ההמתנה לאוטובוס או תחתית והנסיעה לאתונה , משהו כמו שעה-שעה וחצי.
הדרך חזרה פחות או יותר אותו דבר (תלוי בזמינות התחבורה) מה שמשאיר שעה לחפש מקום ולאכול ארוחת בוקר קצת בלחץ
כי זה מפני שזמן הגעה לפני הטיסה יכול להיות חצי שעה או שעה, ותנועה בתוך שדה התעופה עד הגעה לשער המתאים (טיסות פנימיות לרוב זה משערים בקומת הקרקע כיוון שהתנועה למטוס היא באוטובוס) , הנמצא לרוב בצד הצפוני של הטרמינל.

אפשר את ארוחת הבוקר לאכול באחת המסעדות בשדה התעופה (כריכיה, מזון מהיר, שירות עצמי לפי בחירה, בהגשה) ואחר כך לטוס בנחת. או להביא כריכים ושתיה מהבית.

מה בינתיים ? אפשר להיכנס לאינטרנט חינם, יש עמדות לטסים. אפשר להתחבר לעמדות הטעינה ולטעון את מכשיר הטלפון, אפשר לשמוע מוזיקה וכו.

למעלה