יעדים ומדדים?

BooDo

New member
יעדים ומדדים?

לאחרונה, פיתחתי מערכת שבאה לשפר מצב קיים. ברצוני לדעת באופן כללי כיצד להוסיף מדור של יעדים ומדדים שלאחר המצב הקיים, כיצד זה מתבצע? באיזה מבנה וכו'... אני מעוניין לבצע זאת בצורה המקצועית ביותר! תודה מראש

עידו פ

New member
הדבר הראשון שצריך בשביל להגדיר

יעדים ומדדים זה להבין בעצם מה המערכת שלך באה לשפר. לאחר שאתה יודע מה היא אמורה לשפר, אתה אמור לנסות לכמת את השיפור (כי מדדים חייבים להיות כמותיים). לגבי יעדים, זה לרוב אמור להיות ברור כשמתחילים את שלב היזום של המערכת. יעדים הם לרוב בהגדרה כללית ("שיפור ככה וככה", "ייעול הטיפול בככה וככה") ואמורים לנבוע מהבעיות במצב הקיים (הבעיות אותן אתה בא לפתור). תיעוד מדדים ויעדים מתבצע בהתאם לנוהל לפיו אתה מתעד את הפרויקט (אני מכיר את נוהל מפת"ח בו קיים פרק יעדים וסעיפי משנה של מדדים, אם תרצה אוכל לבדוק אם יש תיאור של הפרק באינטרנט). מה שחשוב מבחינת המדדים זה : 1. להיות מסוגל לכמת את המדד - מדד שאינו ניתן לכימות אינו ראוי להמדד. בכימות אני מתכוון לכימות מספרי ולא יחסי ("הכמות תגדל / תקטן" אינו מדד להבדיל מ-"הכמות תגדל ב-30% תוך חודשיים מהפעלת המערכת" שזה כן מדד) 2. המדד צריך להאמד מספר חודשים לאחר התחלת השימוש במערכת - מדדים שנאמדים בטווח קצר מדי לאחר התחלת המערכת (ימים / שבועות) אינם משקפים את המצב ובאותו אופן, מדדים שנאמדים רחוק מדי (שנים) אחרי הכנסת המערכת כוללים תופעות לוואי של המדד ושל מדדים אחרים

למעלה