יעוץ חינוכי והתנהגותי להפרעת קשב

zivadina

New member
יעוץ חינוכי והתנהגותי להפרעת קשב

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
אתם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו

דובשני15

New member
מחפשת המלצות לחיזוק לימודי שפה וקריאה

הבן שלי מסיים כיתה ב', יודע לקרוא מדוייק אבל לא שוטף ובאופן כללי שונא לקרוא ונמנע משיעורי בית הקשורים בקריאה וכתיבה במחברת. הוא ממש מתנגד לכל תרגול בנושא. מטופל בריטלין . אני מחפשת קבוצה של חיזוק כישורי קריאה , לא שיעורים פרטיים של הוראה מתקנת כי הוא לא ישתף פעולה. הוא זקוק ללימוד קבוצתי דרך משחקים ואתגרים. יש אולי המלצות מה לחפש? אנחנו מאיזור המרכז.

zivadina

New member
פעילויות שיגרמו לילד לתרגל באהבה את מיומנויות הקריאה

אם נתחיל בתחום המסורתי, אפשר לעשות מנוי על חוברת לילדים, אפילו קומיקס, או להשתתף בפעילויות חוויתיות מסביב לספרים שמתקיימות בספריות הציבוריות.

אפשר להפליג הלאה, לכל פעילות שמצריכה כישורי קריאה, אם דרך ספר ואם דרך חוברת, אם דרך קלפים או משחקי קופסה, ואם דרך משחק מחשב ליחיד או לקבוצה.

(הבן שלי הגיע לרמת 5 יחידות אנגלית בבגרות בגלל אהבת משחקי מחשב ולא כי הכין שעורי בית באנגלית.)

העיקר זה למצוא את התחום שיגרום לו להתאהב בו ואגב כך לתרגל שוב ושוב את מיומנויות הקריאה.

amirbara

New member
קשיים חברתיים

בני מאובחן ומטופל אך לצערי ישנם בעיות קשות בקישורים חברתיים.
בזמן הכדור הילד רגיש מידי ומסתגר. נעלב במהירות , אוהב להציק לילדים ונראה כי מתקשה ליצור איתם קשר.

ללא הכדור ממש בלתי ניתן לשליטה, כל הזמן רץ וצוחק וגם כאשר הוא אחד על אחד עם חבר הוא מאוד קשה. לדוגמה חייב לנסות לגעת, לנשק, פתאום החבר לא מעניין אותו , בוכה כאשר מפסיד במשחק. וכו וכו.

ממש אשמח לכיוון לאיזה סוג עזרה אני צריך לפנות.

תודה רבה

למעלה