יצאה לאירוע בחו"ל תוך כדי הליך.

מצב
הנושא נעול.

שלום רב,

אני ישראלי עם בת זוג מהולנד שכרגע נמצאים בהליך של ידועים בציבור במשרד הפנים.
אחרי מספר מפגשים להארכת הויזה שלה, נקבעה לנו פגישה לפתיחת תיק והיא כרגע עם ויזה של B2 כבר כמעט שנה.
לאמא שלה יש חתונה בחו"ל כמה ימים לפני הפגישה לקביעת מעמד ואנחנו מאוד רוצים לטוס לכמה ימים לאירוע הזה ונאמר לנו במשרד הפנים שלמרות שיש לה בדרכון חותמת של ויזה שתקפה על סוף אוגוסט ייתכן כי ביקורת גבולות לא ירשו לה להיכנס חזרה לארץ.
הם המליצו לא לקחת את הסיכון ולחכות עד לפגישה ואז נוכל לצאת מהארץ לאירועים וכו..
השאלה שלנו האם באמת ייתכן דבר כזה שלמרות שיש לה ויזה B2 עד סוף אוגוסט ואנחנו בתהליך כרגע עם הוכחות ממשרד הפנים, לא יתנו לה להיכנס חזרה לארץ למרות שאנחנו טסים במפורש לחתונה של אמה ?

יהושע פקס

New member
כניסה ויציאה מישראל במהלך פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים

שלום רב,

אני ישראלי עם בת זוג מהולנד שכרגע נמצאים בהליך של ידועים בציבור במשרד הפנים.
אחרי מספר מפגשים להארכת הויזה שלה, נקבעה לנו פגישה לפתיחת תיק והיא כרגע עם ויזה של B2 כבר כמעט שנה.
לאמא שלה יש חתונה בחו"ל כמה ימים לפני הפגישה לקביעת מעמד ואנחנו מאוד רוצים לטוס לכמה ימים לאירוע הזה ונאמר לנו במשרד הפנים שלמרות שיש לה בדרכון חותמת של ויזה שתקפה על סוף אוגוסט ייתכן כי ביקורת גבולות לא ירשו לה להיכנס חזרה לארץ.
הם המליצו לא לקחת את הסיכון ולחכות עד לפגישה ואז נוכל לצאת מהארץ לאירועים וכו..
השאלה שלנו האם באמת ייתכן דבר כזה שלמרות שיש לה ויזה B2 עד סוף אוגוסט ואנחנו בתהליך כרגע עם הוכחות ממשרד הפנים, לא יתנו לה להיכנס חזרה לארץ למרות שאנחנו טסים במפורש לחתונה של אמה ?
כניסה ויציאה מישראל במהלך פתיחת תיק חיים משותפים במשרד הפנים
שלום אבי,
ויזת תייר מסוג B2 פג תוקף ברגע שיוצאים את גבולות ישראל. לכן, למרות שהויזה תקפה עד אוגוסט אין לזה משמעות כי ברגע שזוגתך תרצה לחזור היא תצטרך לקבל ויזה חדשה.
בכל אופן מומלץ להקשיב למה שפקידי משרד הפנים אמרו, כי בהחלט קיים חשש שלא תאושר כניסתה חזרה לארץ.
אני ממליץ לבקש אינטר ויזה / מולטי אנטרי, אשר מאפשרת יציאה וכניסה חזרה.
מתי החתונה?
האם אנחנו כעורכי דין יכולים לסייע מבחינת משפטית, האם יהיה לנו מספיק זמן לטפל בזה.
אני אשמח לסייע לך אם תחליטו להתקדם או אם תתקלו בבעיות.
יהושע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה