יצא לי לשמוע היום את השיר קלגרו

יניבל1

New member
יצא לי לשמוע היום את השיר קלגרו

וממש נדהמתי , גאוני למדי , אני בטוח שכל האלבום החדש יהיה ברמתו אגב מי בכלל שר ת'שיר הזה? אני מניח שפישוף , אלא אם זה זמר חיצוני שהתארח (אולי רוגל?)

mulon1984

New member
בעיקרון זה התפקיד של גברון לשיר

ונראה לי שגם כאן המקרה.

יניבל1

New member
את "בגונגל בבנגקוק" למשל שר אוריון

הווא גם שר איזה בית ב"חדווה" ואת "התחבטות" אני חושב שפישוף שר

היית בתותחנים...? ../images/Emo13.gif

את כל השירים שציינת שר אסף גברון (ב"התחבטות" רם אוריון עושה קולות רקע, לדעתי, אבל השירה היא של גברון). ובדיסק החדש "חרוסלמה" הוא על תקן השיר הנושא את שם האלבום הקודם.

יניבל1

New member
חחחחחחחחחח וואלה?

חרוסלמיה = ירושלים? שנים אני מתחבט בשאלה מה זה לעזזל חרוסמליה מאיזה שפה זה?

יניבל1

New member
נשמע מגניב

אגב איך קולטיםדרך שיר שזה על ירושלים? (כאילו זה אל שנאי עמרער על כך, סתם מעניין אותי איך אפשר להגיע לזה) כי אני מצאתי גם פרשנויות אלטרנטיביות לפירוש של השיר אני בטוח שאוריון ואלפר לא אמרו את זה בעצמם כי הם כאילו מתכחשים להשתייכותם להרכב

mulon1984

New member
רם הודה בכך בחצי פה

הוא לרוב אומר "חרוסלמה" במקום "ירושלים" כשהוא שולח מיילים לרשימת תפוצה, או בהופעות. צ'מע, מאה אחוז, חרוסלמה=ירושלים. בדוק. אתה מכיר עוד מישהי שהיא הכוס של עם הספר?

יניבל1

New member
אחותך?

סתם סתם סתם
תודה על ההסבר

ובהומאז' לשיעורי ספרות מלפני מאה שנה

חוץ מהשם והאווירה הכללית של השיר, יש הרבה רפרנסים לירושלים, למשל: "כבר לא מחכה לשנה הבאה, חרוסלמה - הגעתי" - מתכתב עם הביטוי "לשנה הבאה בירושלים" (איך אני חולה על ה"מתכתב עם" שנהיה פופולארי עכשיו). "חרוסלמה בידי" - הר הבית בידינו. "מתבוססת בדמך" - אם רוצים ללכת ממש רחוק אז זה מיחזקאל בומבה של נביא - אחד מנאומי התוכחה המופלאים שם (לא זה מ"ספרות זולה", אחד אחר). אם רוצים ללכת קרוב, או בכלל לא ללכת - אפשר להגיד שזה רלוונטי גם לחיים בזמננו. "חרוסלמה איך שכחת אותי" - מזכיר את "אם אשכחך ירושלים" רק בהפוכה (ואפשר לחלופין שוב לתת קפיצה ליחזקאל, שם אלוהים מתעצבן על זה שירושלים שכחה אותו). לא צריך להרחיב על הר רטוב, חרוב, אבנים ורבנים. יש לי השערות לגבי שועלים אבל אני מתפדחת לכתוב אותן פה, נראה לי שהתפדחתי מספיק להיום. חבל שהמורה יונה לא קוראת כאן, אולי היתה מתחרטת על ציון המגן שנתנה לי

dsol

New member
איפה שמעת ?_../images/Emo189.gif

אני ממש לא פותח רדיו ושאר דברים ככה שאני לא מעודכן במיוחד מה יצא כבר ומה לא..

יניבל1

New member
חחחח אתה מנהל הפורום לא?

ואפשר להוריד ת'שיר המאתר שלהם לא זוכר ת'שם, אבל מראים לך שם איזה שיר זה

dsol

New member
אז לא שמעת אל "קלגרו" שמעת את "זה"_../images/Emo189.gif

שני שירים שונים.... "קלגרו" זה שם האלבום וגם שיר בפני עצמו ו"זה" הוא השיר ששוחרר לרדיו ונמצא להורדה באתר

יניבל1

New member
לא נראה לי שהם מקפידים ממש על הסעיף הזה יותר

אני לא זוכר בדיוק את שם השיר שהורדתי אבל אני כן זוכר שכשעיינתי ברשימת השירים לא היה שם שיר בשם "ירושלים"

mulon1984

New member
מקפידים ועוד איך מקפידים

חרוסלמה היא ירושלים. וכל קוד נכתב בדם של אורגני קסיו!!!

למעלה