יצחק רבין-סליחה!

איפה ראית שפיירס הודה בטעות שלו לגבי אוסלו?

מוזר שלא שמעתי על כך...
&nbsp
וכנראה לא רק אני...

lavifighter

New member
זכרתי שזה רשמי, מתברר שזה ויקיליקס, תחליט כמה זה אמין

הוא גם הודה שההתנתקות בצורה שהוא בוצעה הייתה טעות.
http://www.mako.co.il/news-world/international/Article-437452164799c21004.htm
&nbsp
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3673750,00.html
&nbsp
אני מאמין שאין טעם לדיון לגבי הציונות של שמעון פרס-מדובר באחד מגדולי מנהיגי ישראל. אין לי מושג מה עבר לו בראש עם הסכמי אוסלו והשריטה שלו אליהם אבל אני לא חושב שצריך לפקפק בכוונות הטובות שלו(ושל רבין). זאת בניגוד לחלק מהשמאל בימינו שאין לו קשר לציונות וחלקו גם מצהיר על כך במפורש.
&nbsp

הקישור שהבאת לא מספק הוכחה לטענתך

"סערה נוספת בעקבות חשיפת "ויקיליקס": מ מסמך נוסף שנחשף באתר האינטרנט, עולה כי נשיא המדינה שמעון פרס הודה בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הסכמי אוסלו התבססו על הנחות שגויות. זאת, על בסיס תמלול שיחה שקיים נתניהו, אז יו"ר האופוזיציה, עם חבר הקונגרס האמריקני גארי אקרמן.
&nbsp
"נתניהו ציין כי פרס הודה בפניו שהסכמי אוסלו התבססו על הנחה כלכלית שגויה", נכתב בין היתר במסמך שנחשף. באותה השיחה, כינה נתניהו את מפלגת קדימה "מפלגה מזוייפת", ואת ראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד אולמרט "טיפש"."
&nbsp
גם אם נאמין לשקרניהו על מה שפיירס אמר לו, כביכול - זה כמו ש'לא קראתי את התנ"ך, אבל את הסרט סיפרו לי' - הרי אין בדברים האלה שום הודאה בטעות, אלא רק "שהסכמי אוסלו התבססו על הנחה כלכלית שגויה".
&nbsp
לפי הידוע לי הוא דבק עד היום בהסכמי אוסלו ומעולם לא הודה בטעויותיו.
&nbsp
כל זה בלי להיכנס לדיון על מקומו של פיירס בתולדות המדינה.

דיברגנט חדש

Well-known member

אני מעריך מאוד את שמעון פרס ואת תרומתו למען המדינה למרות ריצת העמוק שלו.
&nbsp
עוד דבר, אם לא עושים לא טועים ושמעון פרס הוא איש של עשייה.

marabo

Well-known member
אני לא קונה את הסיפורים האלה

הוא לא עמד לבטל את הסכמי אוסלו, הוא נאבק עליהם בצפרניים.
והרצח עצמו - כמו שכבר כתבתי כאן, אין לי דעה לגביו כי אני מרגיש שיש יותר מדי דברים לא ברורים סביב מה שסיפרו לציבור והגרסה הרשמית היא בלוף. אין לי יכולת להביע דעה על משהו שאין לי לגביו את כל העובדות לאשורן.

יחד עם זה צריך להוקיע את הרצח ללא תנאי, ולא כמו המקקי-קקטוס

שמתנגד לרצח רבין רק 'מסיבה פראקטית (?) גרידא'. בתנאים 'פרקטיים' אחרים המטומטם הזה היה אולי תומך.
&nbsp
מה שמראה שדפוקים בשכל ופסיכים יש גם ב'ימין' ולא רק ב'שמאל'.

marabo

Well-known member
מצטער, אני לא חלק מהחגיגה הזו

עד ששלטונות המדינה לא יספרו לציבור בדיוק מה היה שם אני יושב על הגדר.

אין ויכוח על כך שרה"מ נרצח. מקקי לא מתנגד בעיקרון לרצח רה"מ

אלא רק מסיבות טקטיות במיקרה הספציפי של רבין "הייתי אז נגד הרצח השפל מסיבה פרקטית גרידא".
&nbsp
מסיבות פרקטיות במיקרה אחר - למשל, אם זה היה משרת אותו פוליטית - הוא כנראה היה תומך ברצח.
&nbsp
מי באמת רצח את רבין ולאיזה צורך בדיוק - אנחנו באמת לא יודעים, ופה אני מסכים איתך.

marabo

Well-known member
אסור ליפול בפח הזה של הגינויים

אנשי סמאל תמיד מצפים שאנשי ימין "מתונים" כביכול יגנו מעשים של אנשי ימין אחרים.
האם ראית פעם אנשי סמאל "מתונים" מגנים מעשים של אנשי סמאל קיצוניים יותר? האם שמעת פעם סמאלני "מתון" מגנה את הסמאלנים המפגינים בבלעין שם הוציאו עיין לחייל או כל מעשה סמאלני קיצוני אחר?
הם כמובן לא עושים זאת, ולמה?
יש כאן דבר שאנשי ימין לא מבינים, אפילו כאשר אתה מגנה מעשה של משהו אתה בעצם יוצר איזו קונטציה בינך לבינו, שניכם כאילו מאותה הבית ומאותה המשפחה. לא סתם מראייני הסמאל הערמומיים בתשקורת תמיד ישאלו מרואיין מהימין האם הוא מגנה מעשה של ימיני "קיצוני" כזה או אחר וזה תמיד יפול בפח, הם רוצים שתווצר אצל המאזין או הקורא הקונטציה שהמרואיין מהימין ה"מתון" הוא מאותה משפחה של הימני ה"קיצוני".
לעולם, אבל לעולם לא תראה סמאלני "מתון" מגנה מעשה של סמאלני "קיצוני".
צריך ללמוד מהם את כשרון ההתעלמות, אם סמאלני קיצוני עשה מעשה קיצוני הם פשוט יתעלמו, משל אין להם שום קשר עם האיש והמעשה ולכן הם פטורים מהבעת דעה.
לכן לא תשמע ממני שום דעה על רצח רבין ובוודאי ובוודאי כל עוד אנחנו כלל לא יודעים מה היה שם באמת.

evglev1

Well-known member
מנהל
אז אתה מאמין ללפיד שהוא לא שמאל?

כי הוא גינה את האפסים משוברים שתיקה.

marabo

Well-known member
לפיד באמת לא כזה חכם

וכך הוא באמת יצר איזושהי קונטציה בתת מודע של הציבור שהוא והם באיזשהו מקום מאותה משפחה במחנה הסמאל.

אני לא קשרתי את רצח רבין ל'ימין' ולא גיניתי 'אנשי ימין'

גם לא טענתי ש'איש ימין' ביצע את הרצח. להיפך, פרסמתי לא פעם שהעובדות הידועות מערערות את הגרסה הרשמית ומצביעות על רוצח/ים אחר/ים ולא על יגאל עמיר.
&nbsp
אבל 'איש ימין' שלא מתייצב חד-משמעית וללא תנאי נגד הרצח ומביע במשתמע הסכמה לרצוח ראש ממשלה מ'סיבות פרקטיות' כאלה או אחרות, כמו שעושה הקקטוס המקקי הדפוק, מספק תחמושת לאוייב השמאלני וגורם נזק עצום לימין.
&nbsp
אין פה שום חכמות ומקום להתחכמויות על מה עושים או לא עושים השמאלנים.

marabo

Well-known member
אני חולק עליך

זו בדיוק המלכודת עלי אני מדבר, כל עוד לא שוחררה האמת על מה שהיה כאן הרצח מבחינתי הוא כמו רצח של נשיא זיבבואה הצפונית ולא מחייב כל התיחסות מצידי.
כל עוד מרחפת לה הגרסה הרשמית שכולנו יודעים שהיא בלוף ברמה כזאת או אחרת והסמאל חוגג עליה אני לא אספק לו את התענוג לקשור אותי לזה.

אז זהו שלא, רצח רבין זה לא כמו רצח 'נשיא זיבבואה הצפונית'

ולו בשל העובדה שהוא נוגע בכ"א מאיתנו.

marabo

Well-known member
ברמה הפרקטית זה לא שינה לי ומכאן ההשוואה

הוא לא היה מי שבחרתי בו, הוא לא ממש אהב אותי ואת הציבור שלי ומעשיו היו נגדי (לפחות לפי תפיסת עולמי). אחרי שהוא הלך קיבלנו את ממשיכו תואמו פרס כראש הממשלה. כך שברמה הפרקטית הרצח לא שינה לי דבר.
אם אני אמור להצטער, לגנות וכו'? לשאלה הזו אוכל לענות רק אחרי שאדע מה היה שם.
כדי לסבר את האוזן על מה אני מדבר בוא נצייר ציור דמיוני שהוא היה אנס סידרתי אלים והוא נירצח על ידי אחת מקורבנותיו בשעת המעשה. האם במקרה כזה אני אמור לגנות או להצטער על הרצח?
כאמור, אין לי מושג מה היה שם ולכן אין לי שום יכולת להביע דעה בעניין.

evglev1

Well-known member
מנהל
אבל אתה יכול להבטיח שאם היית יודע שרצח רבין

יחזיר את הגן עדן שהיה בתקופת שמיר ושלושת הכדורים האלה באמת יכולים להחזיר את ההיסטוריה של המדינה שלוש שנים אחורה, האם למרות האפשרות לחזור לגן עדן של 1992 היית מתנגד לרצח כי רצח הוא רצח גם אם הרצח היה באמת שם סוף לפיגועי התאבדות ולמסירת שטחי מולדת? שאלה היפוטטית אני יודע.

אמת,הייתי מתנגד גם אם הייתי יודע שרצח רבין יביא את מלך המשיח

לא במיקרה כתוב בעשרת הדברות שלנו 'לא תרצח', ולא כתוב שם 'לא תרצח רק אם זה לא כדאי' או כשזה לא יהיה פרקטי למקקי-קקטוס.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

למעלה