יציאה לחופשת לידה

chebis

New member
יציאה לחופשת לידה

אני יוצאת בקרוב לחופשת לידה רציתי לדעת מה עושים לגבי המשך תשלום הפנסיה בזמן חופשת לידה? הבנתי שיש אפשרות שהמעביד ימשיך להפריש ומוציאים תלוש רק על הפנסיה כל חודש, האם זה נכון וחוקי להוציא תלוש בחופשת לידה מבחינת ביטוח לאומי?
ומה קורה עם החלק שאני אמורה להפריש?
מהן האופציות להמשך תשלום הפנסיה בחודשים שלא אעבוד?

כנ"ל לגבי תשלום הבראה שכנראה יתחיל בספטמבר ויחולק ל 4 תשלומים, איך אמורים לשלם לי את זה?

גם אם יש אופציה שישלמו לי הכל (פנסיה+הבראה) כשאחזור לעבוד, אני לא כל כך מעוניינת בה כי כנראה מדובר בלפחות 8 חודשים חופשת לידה.

תודה

GoldenEyes

Well-known member
תגובה

חופשת הלידה לא פוגעת בוותק של העובד/ת במקום העבודה.
במהלך חופשת הלידה ממשיך/ה העובד/ת לצבור זכויות סוציאליות המוקנות על פי הוותק במקום העבודה, כמו דמי הבראה, חופשה שנתית, ימי מחלה ופיצויי פיטורים, כלומר צבירת הוותק לא נעצרת בגלל היציאה לחופשת לידה, והקשר המשפטי בין העובד/ת למעסיק אינו נפסק.
המעסיק חייב להמשיך להפריש את ההפרשות החודשיות לביטוח הפנסיוני של העובד גם בעת חופשת הלידה. אם הוא נהג להפריש לקופת גמל נוספת או לקרן השתלמות, עליו להמשיך ולבצע את ההפרשות הללו גם בעת חופשת הלידה.
לגבי החלק שלך שאת אמורה להפריש, תצטרכי להעביר לידי המעסיק את חלקך
וזה תנאי להמשך ההפרשות כמפורט לעיל.
מבחינת בטוח לאומי אין כל בעיה , שכן לא מוציאים לך תלוש בגין שכר עבודה , אלא רק לצורך ההפרשות הסוציאליות , ולבטוח לאומי אין קשר אליהן.
לגבי ההבראה, שוב, לבטוח לאומי אין קשר לזה וזה לא אמור לפגוע בזכויותיך ,
מה שכן, ניתן מהתשלום של ההבראה לנכות את החלק שלך בגין ההפרשות הסוציאליות במידה ולא שילמת למעסיק.

למעלה