יצירת קשרים עסקיים

engedan

New member
יצירת קשרים עסקיים

הי שלום שמי מורן, סטודנטית למשפטים שנה שלישית. אני אאלץ לחזור על עצמי את שורות אלו כתבתי בפורות ליזמות וניהול עסק אך נראה לי שמקום זה מתאים יותר. לימודיי המשפטים העשירו אותי במידה רבה ותרמו רבות ליכולת הניתוח שלי. הבעיה היחידה שמקוננת בי זה זמן מה הוא שמשפטים אינו התחום בו ארצה לעסוק בעתיד (בכל מקרה לא בעתיד הרחוק). התכנון שלי הוא להיות אשת עסקים מצליחה- אך קשה לי כרגע לראות כיצד אני מיישמת את תוכניתי כאשר חבל לי לעזוב באמצע את לימודיי. בנתיים אני מנסה ללמוד דרך ספרים ודרך מאמרים באנטרנט על השקעות ועסקים, אך עדיין נראה לי שזה לא מספיק. בקשתי מופנית לאדם בעל רצון טוב אשר יהיה מוכן להשקיע מזמנו ומנסיונו כדי להדריך אותי. אני בעלת מוטיבציה גבוהה מאוד ובעלת ראש גדול ומוכנה להשקיע את זמני ומרצי על מנת ללמוד. אני מאוד אשמח להשתלב בעסק אשר ילמד אותי מיומנויות כאלה או אחרות בתחום העסקי. אציין כי הנני בעלת נסיון בתחום המכירות וכן בתחום שירות הלקוחות כמו כן הנני בעלת מעלות נוספות שלא ארחיב כאן עליהן... אני מודה לכל מי שהגיע עד לשלב זה של מכתבי ואודה אף יותר למי שיסכים לתרום לי מידיעותיו. אשמח לקבל כל עצה למייל שלי [email protected]

engedan

New member
המשך

אין לי ספק שזהו התחום בו ארצה לעסוק במרבית שנותיי. התחלתי ללמוד בגיל 21 משפטים בשל לחץ של הוריי- אז לא ידעתי כלל במה ארצה לעסוק, לכן נכנעתי ללחץ והתחלתי ללמוד. לימודיי המשפטים העשירו אותי ואין בי צער על לימודיי אלו, הצער היחיד הוא שלא התחלתי קודם ללמוד תחום ההשקעות והעסקים ואח"כ הייתי לומדת תחומים נוספים המעשירים את הידע כגון משפטים או כל תחום מעניין אחר. בכל אופן אני די מפחדת לעזוב הכל עכשיו באמצע ולהתחיל משום מקום, לכן אני מנסה לשלב, כך שבזמני הפנוי אני לומדת ומתעניינת בתחום העסקי. אני יודעת שבלא נסיון מעשי יהיה לי קשה מאוד להתקדם בתחום זה לכן אני מבקשת הדרכה מבעל נסיון. כפי שציינתי- אני בעלת רצון עז וראש גדול. אני מאוד חרוצה, כאשר אני נמצאת במקום מסויים אני נותנת את המקסימום. אם קיים אדם שמוכן להעניק לי מידיעותיו בטוחני כי הוא לא יתחרט וכי עזרתו תניב פירות...

tlingit

New member
ללומדים ושואלים הידד ../images/Emo45.gif../images/Emo13.gif

ראשית, אם הגעת עד שנה שלישית במשפטים, ממש חבל לזרוק את ההישג הבכלל לא מבוטל הזה – להיפך
סיימי את הלימודים ונצלי את שארית הזמן ללמוד ולהתמחות באחד התחומים שציינת שמרתקים אותך ויוכלו להועיל לך בעתיד – תחומים עסקיים, חברות, פיננסים, השקעות, מיזוגים, וכדומה (אני לא זוכרת כרגע את שמותיהם בז'רגון המשפטי, אבל את בוודאי תדעי או תוכלי למצא). תואר כזה יוכל להועיל לך מאד בעתיד. ורק כדוגמה (ואני אוהבת דוגמאות שמסתכלות למעלה ורחוק ככל האפשר
): למינוי הנחשק של דח"צ, כלומר דירקטור חיצוני בחברה ציבורית (אלה שנקראות בע"מ) נדרש "תואר בתחום רלוונטי" – כך שתחומים כמו משפטים, כספים וכדומה יכולים להועיל מאד. יש תחומים רבים בהם תואר רלוונטי במשפטים יכול להועיל לך מאד (וגם ייראה מכובד בקורות החיים שלך, גם זה חשוב ומועיל). לימודי משפטים אינם חייבים בהכרח להסתיים בעבודה בעריכת דין או משפטנות וכדומה. ואל תשכחי שבאופק קיים גם התואר השני, שיכול להיות בתחומים אחרים שמעניינים אותך כפי שציינת.
תוך כדי העבודה על סיום התואר, בציונים ראויים ותוך צבירת מקסימום הידע שיוכל לעזור לך בעתיד, שווה לך לשבת עם עצמך ולהתחיל לבדוק איך את רוצה שהעתיד שלך ייראה. השקיעי זמן ומחשבה רצינית בנושא, (כאמור, יש לך זמן עד סיום הלימודים, וזה תהליך שאת יכולה לבצע במקביל ללימודים) ונסי לצייר לעצמך תמונה מפורטת ביותר של עתידך. לפעמים קשה לעשות זאת לבד, ולכן אפשר לפנות להדרכה, תלוי באיזה סגנון את מעדיפה לעבוד: את יכולה לנסות להיעזר בפורום השנה שלי בתפוז, שמציע תוכנית מודרכת יפה מאד לעבודה עצמית בדיוק בנושא של בירור והגעה למטרות שלך, את יכולה להיעזר במאמן/מאמנת אישי/ת, את יכולה לפנות לסדנאות מוצלחות לא פחות כמו "החלום שלי" שמפעילות מתודות דומות ומעניינות מאד – בקיצור, לפני שאת מחפשת רעיונות ושמות של מקצועות, שווה לך להשקיע זמן לברר עם עצמך לאן את רוצה להגיע. יהיה לך יותר קל ויעיל להגיע לשם.

תקראי שוב את מה שאת אומרת

אני רוצה להיות אשת עסקים. אני רוצה שמישהו יקח אותי "תחת חסותו" וילמד אותי את עובדות החיים כדי שבבוא היום אוכל לפרוש כנפים, ולעזוב אותו עם הקשרים שהוא בנה לי... הנכס היחידי (לא העיקרי, היחידי) בעולם העסקים הוא הקשרים שלנו. מה תתני בתמורה לכזה אדם/ עסק?

engedan

New member
קראתי. אולי אני מעט ילדותית

אולי אני מעט ילדותית אך זה נובע מחוסר נסיון. אין לי כוונה לעזובו עם הקשרים שהוא בנה לי- ניתן להגיד שקיים חשש כזה כלפי כל שכיר אשר תפקידו לנהל את הקשרים של החברה. אני בטוחה שאדם זה לא יתחרט, כיוון שאני אדם חרוץ מאוד עם ראש גדול ורצון להצליח יש לי נסיון במכירות ובשירות ואין לי ספק שניתן למצוא בכישוריי שימוש. חוץ מזה -אני לעולם לא אשכח את עזרתו.

Iris1234

New member
המלצה

תסיימי את הלימודים שלך ותנסי להתקבל לתפקיד כמו מזכירה / עוזרת מנכ"ל

sportv1

New member
המלצה אחרת לגמרי!!!

עושה רושם ממכתבך שאת עדיין צעירה מאוד ואולי אכן חסרת ניסיון עסקי. מנגד לא הייתי מעניש אותך בלהיות מזכירה או עוזרת מנכ"ל, למרות שלפעמים אפשר דרך הכנת קפה, הקלדת מסמכים והעברת שיחות טלפון להגיע גם לתובנות עסקיות וליצור קשרים. כן הייתי ממליץ לנצל את האמבציה שלך לפתיחת עסק יזמי קטן. יכול לחשוב איתך ביחד על תריסר רעיונות בודקת התכנות שלאחד או שניים ומריצה אותו בהכי קטן בעולם תוך רתימת כל יכולותיי השיווקיות והמכירותיות. זה לא משנה מה זה את יכולה לחבור לדודה שעושה פסטות או עוגות מדהימות ולשווק עצמך בשכונה או איזור מסוים את יכולה להתחיל ולהקים אתר אינטרנט עם רעיון עסקי מקורי של מוצר או שירות וכן פעם או פעמיים זה ייכשל או לא ימריא אבל כשתתפסי תנופה תתחילי להשקיע ממש כסף תעזרי במשפחה או משקיעים אחרים ותמריאי לעולם העסרקים לבד לבד זה לא קל זה אבל אפשרי רעיונות נוספים בפרטי

למעלה