ישראלים מקופחים בשירות המדינה

ישראלים מקופחים בשירות המדינה

העובדה שנושא דרכון כפול הוא יועץ לרמטכ"ל ובכיר במשרד הבטחון מסכנת את הישראלים. מדובר בתת אלוף ליפל, אבנגליסט על פי דתו.

lironk25

New member
אבל אתה לא יכול לחוקק חוק

שמחייב את עובדי המדינה להיות בעלי דרכון ישראלי בלבד - זה אנטי דמוקרטי. אתה לא חושב?

lironk25

New member
לדעתך זו דרישה הוגנת?

לדעתי זה לא ממש הוגן לבקש משר או מאדם אחר לוותר על הדרכון השני שלו. אני לא מצליחה להבין את ההגיון שמאחורי דרישה שכזו.. מה ההגיון לדעתך?

maormp

New member
הגולםמפראג הוא דמות ידועה

בפורומי האקטואליה בתפוז, מגיח כל כמה שבועות מפריח לאויר כמה קונספירציות משעשעות ונעלם, פינה הומוריסטית בעליל. לגבי עובדי מדינה שנאלצים לותר על אזרחות אחרת, זה מאוד מקובל בהרבה מדינות, זה סך הכל תקן.

lironk25

New member
היית מוכן לבטל על אזרחות אחרת

אם היית עובד מדינה?

maormp

New member
צריך להגדיר תקנים סבירים

ממורה לא צריך לדרוש לותר על אזרחות שנייה מאיש שירות החוץ או מעל דרגה מסוימת בכוחות הביטחון צריך.

lironk25

New member
אני לא חושבת שצריך,לדעתי הנאמנות שלך

למדינה לא נמדדת בהחזקת או אי החזקת דרכון...

maormp

New member
יש טעם לפגם בכך שאיש שירות החוץ

או נושא דרגה בכירה בכוחות הביטחון מחזיק אזרחות של מדינה אחרת. בחיים לא הייתי מצביע לפוליטיקאי אם הייתי יודע שיש לו אזרחות של מדינה אחרת, למה הוא צריך את זה בכלל?

צביקון

New member
קשה לי להבין את הדרישה הזו.

ניתן, כמובן, לדרוש דרישות "מצמצמות" (ובמנהל הציבורי עושים זאת לא מעט..), למשל, לדרוש מאיש ציבור שידבר עברית ברמת שפת אם, או שיחיה דרך קבע בישראל וכיו"ב, אך נראה לי פסול לדרוש מאיש ציבור לוותר על אזרחותו. מעניין מה קורה, לגבי דידך, אם הוא מתפטר או מפוטר בסופו של יום... יש טעם לפגם אם איש ציבור בכיר עושה כן, אך האיש הספציפי (למרות שהנושא הוא כללי הרבה יותר) איננו פוליטיקאי. אגב, הפוליטיקאים העולים שלנו, החדשים כמו גם הוותיקים, ויתרו על אזרחותם האחרת? יש לא מעט כאלו.. מעניין לבדוק מה לשון החוק בנושא.

TaL53

New member
הפוליטיקאים העולים שלנו

ויתרו על אזרחותם כי היא נשללה מהם, לכן לבוא אליהם בטענות בזמן שלכול כפר שמריהו ורמת אביב ג' יש אזרחות כפולה זה קצת קפיצה מעל הפופיק. שרנסקי, אידה נודל ורבים אחרים ישבו שנים בכלא כדי שתהיה להם רק אזרות אחת- ישראלית והם גם לא מנסים להוציא אזרחות נוספת גם אם מגיע להם. אז קצת כבוד בבקשה.

maormp

New member
בוא נתחיל מהסוף

נשיא מדינת ישראל ראוי שיהיה עם אזרחות של מדינה אחרת? עכשיו תתחיל לרדת, היכן הגבול? פה כבר יש מחלוקת

למעלה