ישראל מול ארה"ב!!!

shalvale

New member
ישראל מול ארה"ב!!!

ובכן, לאחר מחקר קטן, גיליתי שבארה"ב הרבה הרבה יותר פשוט להוציא רשיון על יאכטה. לדוגמא, אם אני מעוניינת ברשיון בסיסי להשטת יאכטה קטנה, עלי לעבור קורס בן 5 ימים בלבד, בעלות ממוצעת של 400 $. אין עלי לעבור בדיקות רפואיות וקורס עזרה ראשונה, אין עלי לעבור קורס ניווט. אם מעוניינים להתקדם לספינות גדולות יותר, לוקחים קורס נוסף, עד שמגיעים לרמה הרצוינה. חבל שבארץ אין שיטה כזו. לא כל מי שרוצה ללמוד שייט מעוניין לשוט לחו"ל, יש כאלו שרק מעוניינים בשיט רגוע קצר בסופי שבוע מול חופי הארץ, וההשקעה (הכספית וגם ההשקעה בזמן) מאוד מרתיעה. למישהו יש הסבר לשיטה הנהוגה בארץ?

lizard

New member
נדמה לי ששם

הרשיון המקסימאלי הוא ל17 מטר. אגב, גם בארץ יש סוגים שונים של רשיונות. למעשה עד 7 מטר ו50 כ"ס מנוע את לא צריכה רשיון כלל. מיכה

shalvale

New member
וואלה??

האם ידוע לך היכן אני יכולה למצוא מידע מפורט על סוגי הרשיונות השונים? (אם זה באינטרנט - זה יהיה נהדר...) תודה על התגובה המהירה.

lizard

New member
את יכולה להכנס לאתר

תחבורה נט, הוא נמצא בקישורי פורום. שם, במנהל הספנות והנמלים תבחרי בכלי שייט קטנים. צריך להיות שם PDF עם כל סוגי הרשיונות. חוץ מזה, יש כמה חנויות שמוכרות יכטות שלטענתן לא צריך רשיון אליהן. ואם זכרוני אינו מטעני, הכוונה לסירות מתחת ל7 מטר ו50 כ"ס מנוע. מיכה

shalvale

New member
נכון, נ כנסתי כבר לאתר

והורדתי את ה- PDF, אך לצערי לא הצלחתי לראות כלום. יוצא לי דף ריק (עם כל מיני הודעות שקופצות שיש תקלה). אם מישהו הצליח להוריד, אשמח אם ישלח לי.

G@T

New member
אנסה לשלוח לך../images/Emo26.gif

בעקרון צריך אקרובט בשביל לקרוא את הקובץ הזה-אבל בטח כבר ידעת
בתיה

shalvale

New member
תודה רבה בתיה

כפי שכתבתי לך באימייל, לצערי שוב לא הצלחתי לקרוא. אכן יש לי אקרובט, אך אני מקבלת דף ריק. בתיה, לגבי מה שכתבת - דבר ראשון תודה על התגובה המפורטת. ברור שארצה לדעת שעברתי הכשרה מקצועית לפני שאני לוקחת אחריות להשיט ספינה. אך אם בארה"ב מאפשרים לעשות זאת לאחר קורס צפוף של 5 ימים, אני בטוחה שגם כאן אפשר היה לעשות זאת. אני סומכת על האמריקאים שהם מעבירים את כל ההנחיות הדרושות בקורס. יתכן וגם כאן בארץ אפשר היה להעביר קורס המגביל את השיט על מספר קילומטרים קטן מהחוף, והקורס היה מאפשר "טעימה ראשונה" בהשטת ספינות.[ מי שהיה מעוניין להרחיב את הידע (ואת הטווח), היה עובר את הקורס המלא המוצע כיום.

G@T

New member
אין בעד מה../images/Emo45.gif

אולי כדי שתנסי להתקין את האקרובט מחדש-לפעמים היא נוטה להשתבש. בכל אופן מדובר בסיליבוס בין משהו כמו 37-40 עמודים עם המון חומר הנוגע לקוסים ורשיונות. אם את רוצה חומר ספציפי מתוך הקובץ תודיעי לי ואני אשלח לך. בעניין הקורס בארה"ב-לא בדקתי ולכן אני גם לא ממש יודעת מה לומדים שם ואם זה מספיק או לא-יכול להיות שכן, אני לא פוסלת לחלוטין כל עוד אני לא יודעת בוודאות. בתיה

lizard

New member
יש PDF

שמכיל רק את סוגי הרשיונות ולא את הסילבוסים (שאגב ממש מסבירים לאיזה חומר להתכונן) כולה דף אחד, די ממצא. וכמו שציינתי מקודם, אפשר לשוט על יכטונת שלעד 7 מטר ללא רשיון. מיכה

G@T

New member
לא הסבר מלומד אבל....

שיטת הלימוד בארץ ערוכה לדעתי באופן מאד ממצא ויעיל. החומר הנלמד בקורסים העיונים, מאפשר לך להכיר ולהבין את נושאי הימאות והניווט וכל מה שכרוך בהם, בצורה טובה ביותר. הקורה המעשי, בכל אופן בבית הספר שאני למדתי, פשוט מצויין ומכין אותך-באמת לקראת ה"חיים" האמיתיים" בים. אז נכון, אין כמו בעל נסיון ונסיון בים, כמו בהרבה דברים אחרים, שווה זהב. אבל אם אין בסיס טוב, שום נסיון לא ילמד אותך להיות ימיאם טובה, היודעת ומעריכה את ה החוקים וההליכים המקובלים. אני יודעת שהקורס בארץ עולה המון, אבל הכל עניין של גישה. השאלה מה את רוצה לקבל בעצם, מה את רוצה לדעת? ועד כמה חשוב לך להיות מקצועית ולדעת להשיט יאכטה כמו שצריך. אני לא בעד קיצורי דרך, אלא אם כן יש מישהו שמוכן להדריך אותך אישית והוא בעל נסיון רב בתחום. תאמיניי לי-ניווט-כמה שזה נשמע ארכאי-חשוב לא פחות מהכרת כלי השיט מפרשנות וכ"ו. כיווני החיים תלויים לנו על הGPS אבל ללא שכזה, בגלל סיבות שונות ומשונות, החל מהאמריקאים שמחליטים לשבש מכל מיני סיבות את קליטת הלווינים שלהם ועד GPS שנופל למים או אז מגיעה שעתה של המפה.....
איך תקראי מפה ללא קורס ניווט? בתיה

G@T

New member
תוספת קטנטונת../images/Emo13.gif

כלי שייט בעקרון, אפילו אם את מעוניינת רק בשייט חופי(למרות שמהר מאד לדעתי תרצי עוד ועוד...קפריסין...יוון...טורקיה )מהווה אחריות גדולה. על עצמך, על אנשי צוות ועל הכלי עצמו שמן הסתם עולה הרבה מאד כסף. אני חושבת שתרגישי טוב יותר עם עצמך אם תדעי שעשית הכל על מנת לאפשר לעצמך שייט טוב ובטוח. בהצלחה. בתיה

עקרבנון

New member
הפטור מרשיון בארץ זה עד 6 כ"ס!!!

עמ"נ להעמיד דברים על דיוקם הפטור מרשיון משיט בישראל הוא רק לכלי שייט עד 6 כוחות סוס בלבד!!!!!! ולא 50 או כל מספר אחר שנכתב לעיל

atlantis

New member
אמנם הפטור הוא עד 6 כ"ס אבל....

אין סיבה שלא תעשה רשיון סירה מהירה ( כ 1000 ש"ח ) ולהשיט את המיני יאכטה שלא צריך לה רשיון סקיפר עם מנוע יותר חזק.

lizard

New member
תפוז גם רעיון ../images/Emo13.gif

(ולא וואלה גם רעיון על מנת שלא ליצור פרסומת סמויה לוואלה
)

arik2000

New member
ישראל

הסיבה היא מאוד פשוטה או יותר נכון יש שתים הראשונה כסף והשניה שאנחנו היהודים חושבים שאנחנו חושבים שאנחנו חכמים יותר מכל הגויים.

למעלה