יש כאלה שהולכים לסיורים בחדרי לידה.

ממה מיה

New member
יש כאלה שהולכים לסיורים בחדרי לידה.

ויש כאלה שבודקים אותם מקרוב... אז אחרי העלילות שלי בעין כרם וההתרשמות החיובית שציינתי כאן, החלו לפתע אתמול בערב צירים. בתחילה התעלמתי אבל כשראיתי מחזוריות של כל 5-7 דק' ועוצמות שלא הכרתי קודם, ולאור צוואר הרחם הקצר שלי החלטנו שצריך לפנות לחדר לידה. מאחר ובעין כרם הפגייה לא מתאימה לפגים בשבוע 31 תהינו לאן כדאי. שכנה לנו יעצה לפנות לבילנסון וכך עשינו. אז נתנו לי עירוי (למרות שאני בד"כ ילדה טובה ושותה הרבה) והצירים פחתו, צוואר הרחם עדין סגור וללא התקצרות נוספת כך ששוחררתי עם המלצה למעקב יחידה להריון בסיכון גבוה. נראה לי שעדיף שאמשיך מעקב כאן במודיעין במרפאה של בריאות האשה שם יש מוניטור, אולטראסאונד, רופא ואחיות מאשר לנסוע פעמיים בשבוע עד פ"ת, מה שלא מקל על הרחם הפעיל שלי... מה דעתכן ?

מיכל @

New member
בהחלט../images/Emo45.gif

ככה אני עשיתי. נסיעות מגבירות צירים וכדאי להימנע מהן כמה שאפשר. אני הייתי בשמירה ומעקב סיכון משבוע 24 במרפאה של קופת חולים, שם עשו לי את כל הבדיקות והמוניטורים. בפעמים שהתוצאות לא היו טובות, נשלחתי למיון.

luna10

New member
מעקב מוניטור

יש במודיעין מוניטור תאומים ? באיזה קופ"ח את ? אני במאוחדת ואין להם כאן מוניטור כפול . פעם-פעמיים בשבוע אני מיטזזת לרחובות או לאיכילוב וזה ממש סיוט כי קשה לי כבר לנהוג כ"כ רחוק.

ממה מיה

New member
אני במכבי, מודיעין

יש במרכז לבריאות האשה בקאנטרי סנטר. תבדקי אולי יש להם איזה הסדר עם המאוחדת ? מה שחבל שאין בט.ר.מ מוניטור ואולטרסאונד, זה היה מונע נסיעות ליליות לבתי חולים...

rsharon

New member
יש אולטראסאונד בטרם...

אבל צריך לקבוע תור, לא במיידי... באמת צריך מרכז בריאות לאישה שישרת כמו שצריך את כל חברות הקופות. ללאומית יש בירושלים ובבני ברק, אז העדפתי כבר לנסוע לתה"ש. אולי נשכנע את הרשויות? זה ממש טרטור לנסוע מחוץ לעיר, במיוחד במצבנו... ד"א אני מתלבטת לגבי מוניטור ביתי - בקופ"ח לאומית אפשר לשכור בעלות חודשית של 45 ש"ח דרך הביטוח המשלים. אבל הרופאים ששאלתי אותם לא הראו התלהבות רבה. שמתי בקישור משהו שמצאתי על זה...

ממה מיה

New member
השאלה אם יש כזה לתאומים

הסבירו לי שיש חשיבות למדוד בו זמנת את שניהם כדי למנוע מצב בו מודדים פעמיים את אותו אחד. זה לא פשט לנטר שניים, אצלי תמיד אחד בורח באמצע וגם בעט באחיו/אחותו ומזיז גם אותו. השאלה אם רואים היחלשויות דופק בניור ביתי אם הן תוצאה של התזוזות או באמת מצוקת עובר. מסיבה זו מעדיפה אחות מנוסה שתבצע את הבדיקה. אגב, אני הולכת להעלות את שאלת מרכז לבריאות האשה בפורום מודיעין

rsharon

New member
אני בספק רב...

אבל גם בקופ"ח לאומית עושים לי לפי התור כי אין להם מוניטור תאומים... תעדכני אותי לגבי פורום מודיעין... כמו כן, אפשר לנסות לגייס את העיתונות המקומית... בזמנו עשיתי את זה לגבי זיהום האוויר...

rsharon

New member
טוב, אז יש מוניטור תאומים בלאומית

עשיתי הבוקר ומסתבר שיש להם רכש חדש של מוניטור תאומים.... דיווח הערכות משקל מאולטראסאונד בבוקר (שבוע 32+6) - 2 ק"ג ו-2.260 ק"ג. משקלים יפים לכל הדיעות, לא פלא שכבד לי ויש צירים (גם במוניטור הבוקר...)

rsharon

New member
נראה לי שאנחנו יותר מדי דומות../images/Emo8.gif

נקודות הדמיון: - תאומים - שבוע דומה (אני מתקדמת יותר 32+6) - מודיעין - צירים מוקדמים גם אני "חווה" צירים מוקדמים כל יום-יומיים מאז שוחררתי מיחידת ההי ריסק.... בשבת כל היום... אתמול בערב... לגבי העירוי - זה לא רק עניין של נוזלים, אלא גם מלחים. גם אני התחלתי מעקב ביחידה להריון בסיכון גבוה בתל השומר. אחרי ביקור של פעם אחת במרפאה בה שרפנו כמה שעות טובות ודי התעצבנו. וכל זה עוד אחרי שבילינו לילה קודם במיון בגלל הצירים. וכל מה שעשינו היה לפתוח עוד כרטיס מעקב הריון, למדוד לחץ דם ומשקל ושתן. הרופאה בדקה ידנית את צוואר הרחם ולמדה את ההסטוריה הקצרה. ובמילא יש לי גם תור שבועי לרופא בקופה (לאומית). הבעייה היא שללאומית אין מרכז בריאות האישה במודיעין. אז אולטראסאונד עושים בטרם ומוניטור בקופה (כפול זמן כי זה לא תאומים). שמחה לבשר שבדיקת החלבון בשתן שעשיתי יצאה טובה לעומת התוצאות הגבוליות שהיו לי לפני כן. גם בדיקות לחץ הדם העצמאיות שאני עושה הן טובות ולא קצת גבוהות כמו שהיו לי לפני כן. ממליצה לקחת בהשאלה מיד שרה מד לחץ דם (יש במודיעין באתר הקראוונים). לגבי המשך מעקב ביחידה להריון בסיכון גבוה בתל השומר - אני מסכימה שרק הטלטולים עד לשם ואני כבר לא נוהגת בעצמי וצריכה לבקש ממישהו שיקח אותי, זה בעצמו יכול לגרום לצירים... אז החלטתי שאני הולכת להיות קצת בוטה ולשאול את הרופאה במרפאה מה בדיוק ההבדל במעקב שלהם והאם זה באמת רלבנטי במצבי וכו'...

ממה מיה

New member
זה בדיוק מה שאני תוהה

בסך הכל מדובר בביצוע בדיקות טכניות. כך שרק אם יש בעייה כדאי לפנות לבית החולים. הנסיעות האלו מעייפות וגם כל ההמתנה.. כאן בבריאות האשה אני מגיעה פעמיים בשבוע למוניטור ואלטראסאונד. יש לי מכשיר לחץ דם בבית אבל אני כמעט לא בודקת, הלחץ דם שלי נמוך מאד (90/60) כך שלפחות מהפאן הזה אין לי דאגות. מצחיק אותי המעקב אצל האחיות - לחץ דם ומשקל - שני הדברים האחרונים שמטרידים אותי באופן אישי - את שניהם אני יכולה למדוד בבית ובשניהם הבעייה שלי היא מהכוון ההפוך - עליתי עד כה רק 2.5 ק"ג והל"ד נמוך.. אגב הצירים אובחנו יותר כפעילות רחמית (למרות עוצמתם)כי לא גרמו להתקצרות צוואר הרחם או פתיחתו (מעבר להתקצרו שכבר יש לי). אצלי המעקב הצמוד בגלל תפקודי הכבד (קולסטזיס) וגם קצת בגלל הסכרת.. את מתכוונת ללדת בתה"ש ?

עינת אר

New member
איך לא נפגשנו שם?

גם אני ביליתי שם את היום עם צירים סדירים ללא שום פעילות של צוואר הרחם. סה"כ התרשמתי לטובה מהצוות ומהיחס
תרגישי טוב!

ממה מיה

New member
טוב אני ביליתי את הלילה..

דר' בן שטרית היה תורן והיה מקצועי ביותר. רק בדיקת אורך צוואר הרחם ששה אופן ידני היתה כואבת באופן שלא נתקלתי בעבר

כן, גם אני בחנתי מקרוב

חדרי הלידה של רמב"ם באמת מרשימים וגם הצוות נהדר. עברתי 6 משמרות ובחנתי את כולן
. גם אני הייתי מעדיפה מעקב במרפאה קרובה לבית ולא ביחידה להריון בסיכון במרחק חצי שעה נסיעה. לצערי, בזכרון אין לי איפה לעשות את המעקב ולכן אני ממשיכה אצל הרופא בחדרה. (אבל נמנעת מלנסוע למרפאה בחיפה)

למעלה