יש כאן מישהי שעשתה זירוז?

ענתש

New member
גם אני עשיתי זירוז...בערך.

לפני כן אספר לך על דודה שלי (שהיא קצת פסיכית) שיש לה 5 בנות, אף אחת מהן לא נולדה כשהתחשק לה אלא כשהתאים לדודה שלי - בין התור במספרה למשמרת בעבודה (היא אחות והיא היתה פרסונל בתל השומר לכן הנכונות הרבה לשתף איתה פעולה) היא בחרה לכל אחת מהן תאריך לידה והגיעה לבית החולים לזירוז. תמיד היו לה לידות קלות עם הפיטוצין ולא היתה שום בעיה עם זה. אני אישית הגעתי לבית החולים עם ירידת מים בלי צירים, בעקבות סטריפינג. וזה כי ריחמו עליי בשבוע 41 אחרי שהיה לי לחץ דם גבוה החל משבוע 38 והתייצבתי במיון כל יומיים בערך. קיבלתי פיטוצין ואני חייבת לציין שלא הרגשתי שונה מכל יולדת אחרת. קיבלתי גם אפידורל (זה הזמן להמלצה חמה מאד מאד על בית חולים מאיר - שלא היה מישהו אחד שנכנס לחדר הלידה שלי שהיה פחות ממדהים ! כאלו נחמדים ומסבירי פנים ומוכנים לזרום עם כל מה שביקשתי אפילו אם זה אפידורל בפתיחה של 0.5... ברוב בתי החולים בארץ לא נותנים מתחת לפתיחה של 4). במיוחד לנושא ההנקה - מה שאת צריכה זה מספר טלפון של יועצת הנקה טובה בהישג יד ובעיקר גישה לפורום הנקה המדהים של תפוז - מעבר לזה שיש שם תשובה לכל שאלה, יש שם גם נשים מדהימות מכל רחבי הארץ שרק שמחות להזדמנות לסייע. לפורום הזה יש את כל הקרדיט על העובדה שהנקתי את נגה שנתיים ושלושה חודשים למרות ההתחלה המאד, מאד מאד קשה (ומקווה גם בילדים הבאים להניק למרחקים ארוכים מאד). והנה עוד הוכחה - ילדה שנולדה בשבוע 41 ובכל זאת תחילת ההנקה איתה היתה סיוט, לא פחות. אגב, הזירוז לא האריך לי את הלידה - 13 שעות בלבד שזה לא הרבה ללידה ראשונה. מה שכן - רצוי מאד אפידורל עם זה. יצא לי האפידורל מהדב לקראת הסוף וביליתי את 3.5 השעות הלא סימפטיות ביותר בחיי. אגבף עוד המלצה על מאיר - הם הבית חולים הכי מתירני בארץ (בדוק) בנוגע לזמן הלחיצות, אם הכל תקין. הם מאפשרים שעתיים וחצי של צירי לחץ ולא שעה וחצי כמו בכל בתי החולים וזה בתנאי שהדופק תקין (ולא הכריחו אותי לשים מוניטור כל הזמן או לבחור במוניטור עוברי, בעלי עמד עם הפד של המוניטור ביד וכל כמה דקות תפקידו היה למצוא את הדופק על הבטן שלי ולוודא שתקין). הם נותנים לך שעתיים וחצי לפני שהם מציעים לידה מכשירנית וזה יתרון ענק לדעתי (אני מתה מפחת מואקום או מלקחיים). לדעתי אין בזה רע בכלל.

Tנקר בל

New member
למה בערך? נשמע ממש כמו זירוז

הסיפור על דודה שלך - שכנע אותי D-: האמת היא שאני גם עשיתי קצת זירוז. הלידה השניה שלי לא התקדמה מספיק מהר, לטעמם של הרופאים שהיו זקוקים לחדר הלידה עבור נשים אחרות
אבל כבר הייתי בלידה, עם אפידורל, והזירוז לא נועד "ליצור" לידה. לידה עם פיטוצין ובלי אפידורל נראית לי סיוט...

ענתש

New member
בערך כי זה התחיל בירידת מים

זה לא שהגעתי בלי שום התפתחות וביקשתי זירוז אלקטיבי, כמו דודה שלי.

happy

New member
למרות שאני רק בשבוע 21 מלא

אני יודעת שמשבוע 38 אני מפעילה אמבוש על הרופא שלי לתת לי זרוז וליילד אותי. אני רואה שאני שונה מרוב הבנות פה אני אפילו מוכנה ללדת בניתוח קיסרי בשבוע 38 (אפילו אם לא יהיה שום צורך). אני ממש מקווה שאני לא אצטרך למשוך את ההריון מעבר לשבוע 38. המטרה היחידה העומדת מול עיני היא להחזיק בידים תינוקת בריאה עם מינימום סיבוכים. אני יודעת שמשבוע 38 התינוקת כבר יכולה לחיות בחוץ בלי שום בעיה אז אני ממש ממש מקווה שאני אלד עד אז. אם לא טבעי אז עם זירוז או אפילו קיסרי. גם לגבי ההנקה אני שונה לחלוטין מהדיעה של רוב הבנות אני ממש לא בטוחה שאני אניק את התינוקת. אני לא רואה שום פסול בלתת בקבוק (אני, אחותי, בעלי כל הילדים של אחותי קיבלו בקבוק והם מושלמים). אני לא יודעת על שום נזק שיש מזירוז אך אני בטוחה שבשבועות מתקדמים יותר אני אעשה מחקר מקיף בנושא ואז יהיה לי יותר ידע. כרגע אני ממש בטוחה שאני אלחץ על הרופא שלי לילד אותי בשבוע 38 (אם זה לא יקרה באופן טבעי)

Tנקר בל

New member
HAPPY

שאלתי היום את הרופא שלי, והוא אמר לי שלזירוז אין שום השפעה לטווח ארוך. אני כבר השתכנעתי בעקבות כל התגובות כאן, ובעקבות הדברים שלו, שאני עושה זירוז. לי הנקה מאוד חשובה, אבל אני חושבת שהעמדה שלך לגיטימית לחלוטין.

happy

New member
Tנקר בל../images/Emo140.gif

תודה על מה שרשמת לי בקשר להנקה. לפעמים אני ממש מרגישה לא נוח להגיד את מה שאני חושבת על ההנקה כי אנשים פותחים עלי עיניים וישר מתחילים להרצות לי על כמה שהנקה היא טובה. תודה שנתת לי להרגיש נוח להביע את דעתי.

ענתש

New member
אפשר להגן על כבודינו האבוד ?

אנשים, כאנשים תמיד מתערבים. לא רק בנוגע לאם את מניקה או לא מניקה (ותאמיני לי שבתור מניקה ילדה בת שנתיים את מקבלת לא פחות הערות מעליבות שנכנסות לך לחזיה). אבל חייבת להגיד משהו על פורום הנקה פה בתפוז - לדעתי הוא פורום ממש חובה לכל אמא עתידית. תמיד כולן מתעסקות (ובצדק) בהשגת מידע על איך לטפל בתינוק ואיך יהיה אחרי ושוכחות שאנחנו כבר לא חיות בחברה שיבטית ולא רואות נשים מניקות בסביבתינו ולכן שכחנו איך עושים את זה. בהנקה, בהצלחת ההנקה, ידע הוא המון, המון המון כוח. גם מי שלא רוצה להניק - כדאי שתקרא ותעשה בחירה מושכלת. רק שתמיד מתעצבנים עלינו - למה אנחנו כל כך פנאטיות ? אנחנו לא פנאטיות. אנחנו כועסות על מערכת בריאות שלא מעודדת הנקה, שהיא אכן המזון הטוב ביותר לתינוק. אנחנו כועסות על הנקות שמתחרבות ונגמרות כי אין ממי לקבל עזרה בחינם וגם מי שכבר מוכנה לשלם אף פעם לא מופנית למקום הנכון. ואנחנו כועסות בעצם על אותו דבר שעליו כועסת הנשים הלא מניקות - רגשות האשמה שנוטעת בכולן מערכת הבריאות. הייתי מעדיפה יועצות הנקה בחינם בכל בתי החולים וטיפות החלב, למי שמעוניינת. אבל לפתח רגשות אשמה אצל נשים ולקוות זה מה שיגרום להן להניק - זה יותר זול למערכת הבריאות. מי שבוחרת, מרצון ובמודע לא להניק - אין לי שום בעיה איתה. בחירה לגיטימית לגמרי שזכותה של כל אחת לעשות. בחירה כמו שאני בוחרת לתת לבת שלי קוקה קולה או לשים אבקת מרק באוכל. לא תמיד בוחרים בטוב ביותר - עלות מול תועלת, מאמץ מול רווח. הלב כואב לי על מי שרוצה ולא מצליחה כי היא נתקלה באחות טיפת חלב הלא נכונה.... ועל זה, על מיגור הבורות, אני תמיד נאבקת.

זירוז

לפני 9 חודשים מאושרים ילדתי את אור שלי לאחר 3 ניסיונות כושלים וכואבים מאוד. מהפחד שמשהו השתבש ובהמלצת הרופא המטפל החלטתי לעבור ניתוח קיסרי למרות שלא היתה סיבה רפואית נוגעת להריון הנוכחי. נכון היום שאחרי הוא קשה, אבל לא ויתרתי ואור היה איתי כבר מאותו יום. (אחרי הלידה הוא היה בהשגחה בגלל קשיים בנשימה) דאגתי שביום הראשון יהיה איתי בן משפחה סביב השעון וככה עברנו את היום הקשה. למחרת היה קל יותר וביום השלישי כבר התהלכתי ואפילו הלכתי לשילב לקנות לו כל מיני מתנות (שילב בבלינסון). לאחר האובדנים הקשים שלי הפנטזיה שלי היתה לידה טבעית ללא זירוזים, אבל חשבתי קודם כל על ביטחון התינוק שלי ושכל מה שאני רוצה זה לראות אותו בחוץ במינימום סיכונים. ולגבי זירוז בהפסקת ההריון קיבלתי זירוז והתהליך נמשך כמעט יומיים ככה שזה לא תמיד מזרז העיקר שיהיה בהצלחה ורק בשורות טובות אני מאמינה שאחרי כל מה שכל אחת מאיתנו עברה בסוף מגיע האור !!! שלומית

Tנקר בל

New member
תודה שלומית

כל כך טוב לקרוא סיפורים אופטימיים שהסתיימו בטוב. אני מעריכה את הנכונות שלך לעשות ניתוח קיסרי למען ילדך, למרות שאני לא שוקלת לעשות ניתוח אלקטיבי (אם לא יתעורר משהו חדש). השיקול שלך שעדיף בטחון התינוק על פני לידה טבעית הוא מאוד נכון ומשכנע. מבחינתי הרצון ללידה טבעית, הוא שכל כך חשוב לי שיהיה לתינוקת שלי הכי טוב שרק אפשר, אחרי כל מה שעברתי. אני בטוחה שהנסיכה תפונק עד אימה. אבל את צודקת - עדיף קודם להבטיח את שלומה ואח"כ, לידה שאולי תהיה לה נעימה יותר, אבל עלולה להיות גם מסוכנת יותר.

אני, פעמיים, אבל זה היה "לפני

הספירה"...כלומר, בהריונות הראשונים, אי אז בעידן התמימות. גם עידן התמימות לא היה תמים כל כך ואחרי הריון שהתחיל עם צירים מוקדמים והתפתח להריון עם רעלת, ירדו לי המים בדיוק בו היו אמורים לזרז. כמובן, שאחרי 12 שבועות עם צירים מוקדמים, זה היה הרגע בו נעלמו לי הצירים. נתנו לי פיטוצין ו- 10 שעות מירידת המים הגברת הייתה בחוץ (שבוע 38 פלוס 4, 2560 גרם וינקנית מצטיינת מרגע לידתה, בין היתר בגלל הביות המלא בסורוקה). בלידה השניה (שבאה אחרי הריון כמעט נטול דרמות
) היו לי המון צירים, אבל כמעט לא הייתה פתיחה, אז הוסיפו קצת פיטוצין. זה היה לאחר שהגעתי לבית החולים עם צירים שידעתי שהם לא ממש צירי לידה, אבל הפחיד אותי שאני לא מרגישה טוב את העובר. בהתאם למסורת, גם הוא נולד בשבוע 38 פלוס 4. בלידה השלישית, שהגיעה אחרי שני אובדנים ואחרי הריון מסובך מאוד, הייתי במעקב שבועי בשל האטה בצמיחה תוך רחמית. אני זוכרת שהתלבטתי רבות האם לבקש השראת לידה או לא ומתי. למעשה, משבוע 26 היינו בהערכת מצב מתמדת איפה יותר טוב לו, בחוץ או בפנים. מצד אחד, באמת שהכי רציתי להחזיק ילד בריא בידיים ולא היה אכפת לי מאיזה חור יוציאו אותו ומה האמצעים שינקטו לצורך כך, ומצד שני..הייתה בי תחושה עמוקה מאוד שאני רוצה לידה טבעית ושחשוב לכבד את הרצון שלו לקבוע מתי לצאת. בקיצור, הייתי בהתלבטות אמיתית וביום מסויים הסתבר לי שאני גם במתח מופרע. זה היה בשבוע 38 פלוס 3, אם הייתי סוחבת עוד יום הייתי קובעת שיא אישי באורך הריון (וזה מכובד מאוד בשביל מי שהגיעה בשבוע 26 פלוס 3 ימים לבית החולים עם ירידת מים). דיברתי עם חברה שרצתה עדכוני מצב ואמרתי לה שמחר יש לי הערכת משקל ואם הוא לא עובר את ה 2500 גרם, אני חושבת שכבר עדיף לו בחוץ. זו הייתה שיחה לא קלה לי, כי במהלכה הבנתי כמה אני קרועה בין הרצון שהוא כבר יהיה בחוץ, שנוודא שהכל בסדר, לבין הרצון לחכות להחלטה שלו. רק אז קלטתי באיזה רמות של מחת וחרדה אני נמצאת (בטח תרמה לכך גם העובדה שבת שיחי הייתה אחרי לידת תינוק מת בשבוע 37 עקב הפסקת דופק). באותו ערב גררתי את האיש למחשב אל "אשף השמות" לבחור שם נוסף במקרה שהשם מן החלום בטעות לא יתאים לרך הנולד ופצחתי בקריאה של מדיטציה לפתיחת צוואר רחם (כן, יש דבר כזה). הלילה היה מוזר מאוד, התחלתי אותו בנסיון לפנות את החדה ולתת מקום לאמונה, המשכתי בחלומות נים לא נים על כך שיורדים לי המים והתעוררתי בבוקר כדי לגלות שהחלום מתגשם ואכן, המים יורדים. בשל עברי, רצו מיד לתת לי פיטוצין, ולמזלי זה התעכב בשל עומס בחדר הלידה ובשל ההמתנה שאסיים אנטיביוטיקה שהייתי צריכה לקבל. המדיטציה כנראה עבדה יפה, כי לא רק שהצלחתי בפעם הראשונה לפתוח צוואר רחם בלי פיטוצין, אלא שהגעתי מפתיחה של 3 ס"מ לפתיחה של עשרה ש"מ תוך עשר דקות וכמעט ילדתי בעמידה (מומלץ!) ובכלל לא בחדר לידה...אמיתי נולד 2500 גרם בדיוק ולמרות התחלה מסכלת הנקה ביותר (אשפוז שלו במשך 8 ימים, נפילות סוכר שלדעת הצוות הרפואי מהוות אינדיקציה למתן תוסף מזון ושאר מריעין בישין, התעקשנו על הנקה וזה הולך מצויין
) האמת, אין לי מושג איך הייתי עוברת את היום הזה לולא ילדתי. אני מניחה שלאור הערכת המשקל היינו מחליטים לזרז בו ביום, ואני יודעת שאם הרופא לא היה יוזם את זה, הייתי מתעקשת על זה, כי מעבר לקושי שלי הייתה לי הרגשה פנימית עזה שהילד הזה כבר צריך להיות בחוץ. יחד עם זה, ברור לי שהייתי מתקשה להשלים עם התחושה שהלידה יזומה ולא במועדה. בסופו של דבר, בסדר העדיפויות האישי שלי, הקושי שלי לא נחשב (מבחינת עוצמת צירים וכו') קשה עם זה שזו לידה פחות רכה עבור התינוק, אבל אין ספק, שזה פחות חשוב מחייו. קיסרי נראה לי גם מאיים בשל הקושי הרב יותר בהתחלה והריחוק הפיזי שגוזרים עליך חלק מבתי החולים. אז הנה, ילדתי לידה הכי טבעית שיש ו...הפרידו אותנו לשמונה ימים וצלחנו את זה. מסקנה? 'צטערת, אין לי...טוב, נו, אחרי שקשקשתי כה הרבה, אני חושבת שזו לא החלטה שאפשר באמת לקחת בשבוע 20-28, כשהמועד מתקרב אפשר לעשות תוכניות פעולה שונות. מעשית, כל מי שאני מכירה עם עבר מיילדותי קשה במיוחד, כולל הפסקות דופק בשבועות מתקדמים, בחרה בעצה אחת עם רופאה בקיסרי סביב שבוע 36-37. נסי לשכנע אותה בטוב (הרבה סקס משבוע 35...) ואם לא, פני לאופציות פחות אטרקטיביות.

ענתש

New member
../images/Emo24.gif את תמיד כותבת כל כך יפה

וזה היה ממשסיפור מתח (מזל שידעתי את הסוף...). רק הערה - כתבת את השם שלו. בדרך כלל את כותבת "מופלטה" כי אני מניחה שאת לא רוצה לחשוף את השמות האמיתיים.. אז רק מעירה את תשומת ליבך.

זה בגלל ששמו מופיע בסיפור הלידה

אחרת קשה להבין אותו. אבל את צודקת, בפורומים אחרים אני לא מציינת את שמו וכאן רק לעיתים רחוקות. בכל זאת, לכאן יש לי יחס מיוחד. תודה

למעלה