יש כאן סטודנטים לקולנוע?

Angel 2005

New member
יש כאן סטודנטים לקולנוע?

או כאלה שתכוונים ללמוד בעתיד?

kush kush

New member
אני בשנה האחרונה במגמה,

ולא יודעת לאן מועידות פניי...

s h s h

New member
אני אולי

אני עכשיו לומדת במגמת קולנוע ויכול להיות שאני אלמד תסריטאות באוניברסיטה עוד 3 וחצי שנים, אבל עד אז אלוהים גדול

חשבתי ללמוד שם אך נסגרתי על אונ'

תל אביב ייתכן שבסוף השנה הבאה , לאחר הצבא:)

ouri y

New member
מצטרף לשרשור, ואם כך-

אז גם לפורום. אז אפתחי בברכות על הפורום החדש, כבר זמן מה שאני מחפש פורום שכזה. ואמשיך עם נושא השירשור, הבנתי שאני נמשך לתחום הקולנוע יחסית בתקופה האחרונה ( עניין של מס' חודשים). אני מגשש את צעדי הראשונים בתחום, כאשר השאיפה היא דווקא ללמוד בחו"ל. ישנם אינספור שאלות שיכולתי להמטיר מעליכם, אך אתחיל בכמה ממוקדות: * לאלו מכם שלומדים קולנוע במוסד אקדמי - איך זה עובד? האם הבחירה היא בין תסריטאות/בימוי/משחק/הפקה וכו'? כיצד ומתי הפנמתם אם הנכם חפצים לעבוד מאחורי המצלמה או שמא מלפניה? אם תוכלו לפרט בקצרה את תוכן הקורסים שלכם ודרישות הקבלה למוסד הספציפי בו אתם לומדים. ( אם יש כאן כאלו הלומדים\למדו בחו"ל וכוונתי למדינות דוברות אנגלית זה יהיה מצוין) * לקרוא אני אוהב והרבה, ומגיל צעיר התחלתי גם לכתוב ( תחילת- אמצע היסודי) את רוב שנותי בתיכון העברתי ללא כתיבה, הצורך תמיד היה קיים. "המוזה" התרוצצה בראש פעם אחר פעם ומשפטים, חיבורים, דיאלוגים, שירים, תבניות סיפורת , תמלילים, סצנות רעיונות ותחושות התרוצצו במוחי בדיוק מושלם, אך לא באו לידי ביטוי בכתב. פעמים מעטות, מעטות מדי, מצאתי את פורקני בכתיבה. עכשיו אני מנסה להשיב את שאבד, אך המלים, על כל תוארן והדרן, זעירות מהכיל את כל שהצטבר במהלך השנים. אני חושב שאני זקוק למסגרת לימודית או עזר של מנוסים ממני על מנת לנתב את היכולות לתוצאה שיש בה ממש. עקב הנסיון לחזור ולכתוב ובנוסף לעובדה שבחרתי לי את תחום הקולנוע, אשמח אם מישהו יוכל להסביר\לתת קישור לבור שכמותי מה מייחד כתיבת תסריט בניגוד לכתיבת סיפור? אשמח לתשובות

רונה444

New member
-

כתיבת תסריט זה - "המלכה מתה וכעבור שנה גם המלך מת" וכתיבת סיפור זה - " המלכה מתה וכעבור שנה המלך מת ממחלה" אני בכלל לומדת בתיכון עדיין ...בי"א אבל לפני יומיים הייתי בסיור בקאמרה אובסקורה וזה ציטוט מפי המורה שמלמדת שם תסריטאות. :)

lollapalooza

New member
אני אענה ../images/Emo13.gif

כי מסתבר שאני הסטודנטית לקולנוע כאן.
אוקיי, אז אני מקדימה ואומרת שמה שאני אומרת כאן, רלוונטי לגבי אוניברסיטת ת"א, ששם אני לומדת, ואין לי מושג מה קורה במקומות אחרים. אז ככה- בשנה הראשונה (אני בשנה א' עכשיו) יש לרוב קורסים עיוניים- תולדות הקולנוע, מבע קולנועי, תיאוריות וכו'. בנוסף לזה יש קורסים מעשיים, כמו צילום, עריכה, הפקת אולפן וסרט וידאו (שזה בעקרון, תרגילים קצרים לפי נושאים) לקראת סוף השנה יש ועדה שמחליטה, לפי הסרטים שעשו הסטודנטים, לאיזה מגמה הולך כל אחד. יש 3 מגמות- הפקה, תסריטאות (שאליה הכי קשה להתקבל, מתקבלים רק כ- 20 סטודנטים) ועיונית, כשבעיונית זה רק ללמוד ולא לעשות קולנוע (לפחות לא במסגרת השיעורים) ובהפקה יש עשייה, כשכל אחד מתמחה בתחום אחר- צילום, הפקה, בימוי, עריכה וכו'. ואז ב- 3 השנים הבאות הוא לומד במגמה שאליה הוא התקבל. דרישות הקבלה הן לא גבוהות במיוחד... אני לא זוכרת ממש מה הן היו, אבל אם יש לך בגרות ופסיכומטרי נורמליים, לא צריכה להיות בעיה. ומתי החלטתי שאני רוצה לעסוק בקולנוע
כשלמדתי במגמה בתיכון.

ganooov

New member
אולי אלמד צילום/בימוי קולנוע,

אחרי הצבא, ככה זה נראה כרגע. אולי בכלל לא אלמד ואלך ישר
.

למעלה