יש כתבה (פותחת) היום במוסף 24 של ידיעות אחרונות שמדבר

יש כתבה (פותחת) היום במוסף 24 של ידיעות אחרונות שמדבר

על הסבל של עצם החיפוש (וגם על הבעיתיות שברצון להיות תמיד! מאושרים).

נראה לי מעניין ועוזר למי שיכול/ה להגיע לעיתון המודפס.

אם אמצא את זה בYnet אביא קישור, כרגע לא רואה את זה שם ולא יודע מה מדיניות העברת הכתבות שלהם מהפרינט לרשת.

זה פשוט

New member
הסבל שבחיפוש הרוחני? מה לויינט ולזה?

יהיה מעניין לקבל לינק. תודה :)

זה פשוט

New member
אם היו מראיינים אותי לויינט על זה, ככה הייתי עונה

החיפוש הרוחני מקורו באמונה שיש מישהו שצריך/רוצה להתעורר מעצמו ואין דבר דבילי יותר מזה, שלא לאמר מטומטם, מטופש ואידיוטי, פרדון מיי פרנצ'. אני למשל העברתי כמה שנים בהם התעמקתי בנושא החשוב הזה (הכי חשוב, אני מוכנה להתערב!) רק כדי לגלות שהחיפוש היה מיותר לגמרי ואולי אפילו גרם לנזק, להתמכרות. כמו לפתח סכרת, למשל. הרגשתי חובה או משיכה לקרוא כל מורה, כל ספר, מהודו עד קליפורניה פינת הממלכה המאוחדת, מהרבה שנים לפני הספירה ועד היום הזה ממש, 14.8.2019. אם התעורר היום מישהו מהחיפוש אחר עצמו (כלומר מעצמו), אני בטח אשמע/אקרא על זה, ובששון. התשוקה שלי לקרוא ולכתוב על הנושא של הזהות האמיתית של האדם, מי שהוא באמת באמת, היא תשוקה בוערת. הרבה פחות בוער לי לזנוח את החיפוש כי אז זה אומר שאצטרך לממש את מה שלמדתי ולזה דרוש אומץ אמיתי אמיתי, כמו של לוחם שמוכן להקריב הכל כדי להציל את משפחתו מרעב או גרטה הילדה משוודיה שמוכנה לעשות הכל כדי לצעוק ושכולם יקשיבו שכדור הארץ שלנו בסכנה מוחלטת כבר בדור הנוכחי. לסכם ולקצר את כל המגילה הזו- מי שמחפש אחר העצמי מחזק את העצמי הדימיוני (חפשו וגלו בעצמכם שאין דבר כזה) ומפספס את העצמי האמיתי, את הרגע הזה וכל מה שקורה בו ב-א-מ-ת. מצד שני (תמיד יש שני צדדים בכל דיון), אם לא היה מחפש מהתחלה, לא היה מבין שאין מה לחפש וכך היה ניצל מבורותו וסבלו. הבחירה כולה (לא) שלכם/ן! בשורה התחתונה, לא מתחרטת על החיפוש או על שום דבר שקורה, כי זה מה שקורה. להתנגד לזה (להאשים, להתלונן, להתמרמר) זה כמו להתנגד לעצמי, ופה אנחנו חוזרים למסקנה במשפט הראשון - אין דבר יותר אידיוטי מזה.
באהבה ובסוטול קל, אני.

זה פשוט

New member
האם אפשר לתרגל מה שיש?

אני כבר כאן. האם אפשר או צריך לתרגל את זה? ברור שלא.
הבנה עמוקה תספיק לשחרור מהאמונה שאני שצריך לתרגל את עצמי..
הבנה של זה אינה תרגול או עשייה, זה יותר התחברות למה שאתה במילא

זה פשוט

New member
תעשה מה שאתה עושה

תן לחיים לעשות מה שהם עושים
זה גם ככה מה שקורה
הדברים נעשים מעצמם בלי מאמץ
בלי איזה אני מחשבתי שעושה אותם
זה כמו להגיד שבזכות העננים השמיים קיימים
לאגו קשה לקבל שאין לו שליטה והוא לא יכול לעשות כלום כי זה איך שהוא פועל אך זו האמת והיא מאוד משחררת
&nbsp

זה פשוט

New member
לפי מורי הדרך הישרה, כן

אם כי הם בטח יוסיפו שזה לא טעות כי אין דבר כזה ומה שקורה קורה

GM1988

Well-known member
אין דבר כזה לא לעשות כלום

ואני לא הייתי ממליץ ללכת על פי הגישה הזו כי מישהו כתב ככה, אלא לבדוק בעצמך.
מי שרוצה למצוא את האמת, לא מחפש אותה דרך השכל או דרך המילים, אלא מגיע לזה דרך האמת שיש עכשיו. כלומר, אם ברגע הזה אתה חושב / מרגיש משהו - לך עם זה. תמדוט, תחקור, תשאל ותגיע לאמת שהיא האמת שלך.

וכן, יש מה לעשות.

זה פשוט

New member
תברר מי עושה ותקבל תשובה שהיא חסרת מילים

הכל תודעה והכל נעשה בתוכה
גם המחשבה המוטעית על ישות שעושה
&nbsp

GM1988

Well-known member
אני לא אעשה את זה כי זה סתם משחקי מילים ושכל

וזה לא נותן שום דבר פרט לרצון לא לגעת בדבר האמיתי.
מי שרוצה לעבור דרך האשליה לא מז*** בשכל.

זה פשוט

New member
התשובה לשאלה מי מ**** בשכל תעצור את ז*** השכל

כל עוד אנו כותבים כאן, זה לא יקרה. אז לפחות תהנה מזה

&nbsp

זה פשוט

New member
הפוסט שלך הוא חלק מאותו ז*** שכל שאתה יוצא נגדו

אתה חייב לראות את זה

GM1988

Well-known member
אני לא רואה את זה כי זה לא נכון

וכי אני יודע מאיזה מקום אני כותב, ומה אני יודע על מה שאני כותב.
השאלה מה את יודעת על מה שאת כותבת פרט למושגים ולמילים. וכמה זה עוזר לך.

זה פשוט

New member
שאלה טובה

היום כשאני כותבת פוסטים זה כבר אחרי שבחנתי את דבריהם של המורים שקראתי וגיליתי שהם צודקים. כלומר חוויתי את האמת שעומדת מאחורי דבריהם ומאחורי מסקנותי האישיות. מדובר על פעמים שבהן הייתי בתודעה מוחלטת או כמעט מוחלטת (משניות עד כמה שעות כאמור) עד ששוב המחשבות חזרו ושוב דבקתי בהן ולא בתודעה שלהן. לכן אני חוזרת לכתוב על זה כי זה יותר קל. זה לא עוזר לי, זה עוזר לאגו הרוחני שלי. אני לפחות נהנית מזה :)
&nbsp

GM1988

Well-known member
מכיר את זה

הייתי ככה לפני כמה שנים, עד שרגע אחד שינה לי את כל זה, והבנתי שמה שאני מחפש לא נמצא בלמידת המושגים והמילים כשאין את המרכיב המעשי האישי שלי.
אחכ היו עוד כמה רגעים שהראו לי מה חסר, אבל גם נתנו לי להבין שאני בדרך למה שאני מחפש, והיום הכל אחלה.

למעלה