יש כתבה (פותחת) היום במוסף 24 של ידיעות אחרונות שמדבר

זה פשוט

New member
על הדגה והאוקיאנוס שמעת?

דגה אחת חיפשה דגים גורואים שיגידו לה איך למצוא את האוקינוס
היו כמה דגים שאמרו לה למנטר לשאול מי אני להתרכז בעין שלישית, לעשות טקסים וכו'
היא היתה מאוד מבולבלת. אם חשבה והאמינה שצריך לעשות או להיות מישהו מאוד מיוחד כדי להגיע לאוקינוס. ואם מישהו מגיע זה רק בחסד אלוהים.
&nbsp
אבל אז בא דג חכם וצנוע ואמר לדגה
אל תשתגעי, אל תהיי טיפשה, את נמצאת כבר עכשיו באוקיינוס, כל מה שאת רואה מסביב זה האוקיינוס, זה לא רחוק, זה קרוב, לכן אינך יכולה לראות אותו משום שכדי לראות משהו צריך מרחק. זה מסביבך, זה בתוכך, את עצמך גל באוקינוס הזה, חלק ממנו. ..
&nbsp
לכן אי אפשר לתרגל וגם לא צריך.
להיות עצמך זה מספיק
&nbsp

סינבד

New member
זו בדיוק הבעיה של המורים

הם אומרים (ובצדק לדעתי) שהמהות היא בהוויה ולא בעשיה, ואז מיד הם מתחילים לספר לך מה אתה צריך לעשות

אם תוכל (בעזרת מדיטאציה) להתבונן אל המקום שבו אתה נמצא מבחינה רגשית. ללא קשר למה שאתה עושה או לא עושה, אזי אני חושב שמתחילה להפתח לך ההבנה מה לעשות, או לא לעשות. כי מה שבאמת מוביל אותנו בחיים זה עולם הרגש, לא עולם ההבנה, הבעיה שאף אחד אף פעם לא מלמד אותנו "לעבוד" עם עולם הרגש שלנו. אבל זה הסוד.

זה פשוט

New member
אין טעם לחפש ולתרגל אבל בשביל להבין זאת חשוב לחפש ולתרגל :)

זה הפרדוקס שדובר, מדובר וידובר פה עליו רבות
&nbsp
לגבי זה שהרגש מורה לנו על הכיוון יותר משכל, התכוונת לאינטואיציה, נכון?

סינבד

New member
לא התכוונתי לאינטואיציה

התכוונתי לרגשות כפי שאנחנו חוויים אותם: אהבה, כעס, תסכול, שמחה וכל כיוצא באלו. בחלק גדול מדי מהזמן אנחנו לא מודעים לרגשות האלו שמתרוצצים בקרבנו ונותנים לימים, לשעות ולרגעים את הצבע שלהם.
&nbsp
אינטואיציה, אם אני מבין נכון, מכוונת לתת לנו איזו שהיא אינדיקציה לגבי דרך הפעולה "הנכונה" בסיטואציה שעומדת להתרגש עלינו. אלא שהתעסקות במה שעומד להתרגש עלינו מסיטה אותנו מההוויה ביש של הרגע הזה, שהוא כמו שדובר פה כל כך הרבה פעמים, הדבר היחיד שיש ו/או אי פעם יהיה לנו. רק הרגע הזה.

מסכים איתך סינבד לגמרי (תסלח לי 'זה פשוט' על הבגידה) פשוט

לפעמים 'שוכח' את זה בגלל זה שאלתי.
&nbsp
השאלה היא (וכאן אני חוזר להודעה הראשונה שלי בפורום) אז מה כן לעשות (לא בכדי להגיע להארה פשוט הכל (לפחות אצלי) הפך להבל הבלים, כולם מתעסקים בזוטות, בידור הוא בטח לא חלופה (שלא לדבר על הסחת דעת {פייס מהסלולר}) אז מה כן, רק לנשום את טבע הבודהא שבתוכנו ומה?
&nbsp
לתשובה הזה טרם הגעתי (זה לא ששוב 'שכחתי').

סינבד

New member
תראה... בגדול כן.

רק לנשום את טבע הדברים עמוק פנימה.
&nbsp
תאר לך שהיית מקבל ליום הולדת טלסקופ ענק שאיתו אתה יכול להתבונן לכל מקום ביקום ולראות את כל המתרחש בו בפרטי פרטים. האם גם אז הכל היה הבל הבלים בעיניך? אם היית עונה שכן הייתי מאיץ בך להתבונן שוב.
&nbsp
באחת המדיטציות שאני עושה בימים אלו אני "מסלק" את העור מעלי ונותן לגוף להתפשט אל האין סוף ולהפוך לחלק בלתי נפרד מהיקום. בתוך כך היקם הופך חלק בלתי נפרד ממני.
&nbsp
תנסה את זה -שווה ביותר
.

זה פשוט

New member
יוצא מטריקס 4 בקרוב, אולי זה ישמח אותך

אצלי מוסיקה טובה זה הפיק-מי-אפ האולטימטיבי.
נסה את Tame impala , יש להם מוסיקה טרנסנדטנלית..
&nbsp
הכי טוב זה להתעורר מהאמונה שהכל הבל הבלים,
או שיש בכלל מישהו שצריך פיק-מי-אפ ..
לזה התכוונת ב"בגידה"?

&nbsp
איך נושמים את טבע הבודהא שבתוכנו?
&nbsp

GM1988

Well-known member
אם עדיין יש לך את השאלה מה הלאה

זה אומר שעדיין לא הכל הבל הבלים, ועדיין אתה מחפש משהו.

יניב חלילי/ חייכו אכלתם אותה כותב על המוח המאושר/ דין ברנט

&nbsp
&nbsp
&nbsp
רצ"ב תמונה של הכתבה

למעלה