יש לי בעיה מוזרה בחלונות 8. מאז שהיתה לי קריסה בגלל הכנסת כרטיס זיכרון. *עדכון בהודעה האחרונה בשרשור.

רוב הזמן נח

Well-known member
מידי פעם כשאני מכניס את הכרטיס זיכרון לחריץ המערכת קורסת עם מסך כחול.

בפעם האחרונה שזה קרה והמערכת עלתה, הופיעה בעיה מוזרה.

א. כל הזמן מופיע לי בשולחן העבודה קובץ מוסתר בשם desktop.ini.
אני רגיל שבהתקנה מחדש של מערכת ההפעלה יש כמה קבצים מוסתרים בשולחן העבודה ואז אני מוחק אותם והם לא חוזרים יותר.
אבל הקובץ הזה ממשיך לחזור אחרי המחיקה.

ב. בתיקיות שבשולחן העבודה מופיע קובץ Thumbs.db שמפריע לי להעביר אותם למקום אחר. נרשם שהקובץ פתוח ואי אפשר להעביר אותו. אז או שאני פותח תיקיה אחרת עם קובץ כזה ואחר כך מעביר את התיקיה הקודמת. (זה מה שמשחרר את הנעילה) או שאני מעביר אותה ורושם שזה ידלג על הקובץ. ואז התיקיה עוברת עם הקבצים שבתוכה, אבל נשארת התיקיה עם אותו שם שיש שם את הקובץ הזה בשולחן העבודה, שאחר כך אני צריך למחוק.

HelpSupport

Active member
אין צורך להציג קבצים נסתרים ובוודאי אין צורך למחוק אותם - הן תיווצרנה מחדש.

שנה הגדרות תצוגה - העזר בהוראות בקישור
https://is.gd/cbAalS

רוב הזמן נח

Well-known member
אין צורך להציג קבצים נסתרים ובוודאי אין צורך למחוק אותם - הן תיווצרנה מחדש.

שנה הגדרות תצוגה - העזר בהוראות בקישור
https://is.gd/cbAalS
מה קשור הגדרות תצוגה? לפני זה הייתי יכול להעביר את התיקיה עם הקובץ הזה אחרי שאישרתי. עכשיו הוא מידי פעם אומר שלא ניתן כי הקובץ בשימוש, למרות שאני מאשר.

frankthe2

Active member
אין לך שום בעיה עם הקובצים הנ"ל אלא בעיה בהבנה מה הקובצים האלה עושים ולמה הם קיימים.
קובץ desktop.ini הוא קובץ נסתר שמכיל את הפרטים וההגדרות של תיקיה כלשהיא. ניתן למחוק את הקובץ - לא מומלץ לעשות זאת. כל שינוי שתעשה במחשב הקובץ משתנה ואם מחקת אותו אז הוא יווצר מחדש כי ככה מערכת הפעלה עובדת.
כנל גם קובץ Thumbs.db שהינו קובץ שמכיל את רשימת הקבצים שבחרת להציג בתצוגת Thumbnail view כלומר תצוגה של תמונות ממוזערות. אל תשתמש בתצוגה זו - תוכל למחוק את הקובץ לפי המאמר הבא:
אם תבחר להשתמש שוב בתצוגה של תמונות ממוזערות הקובץ יווצר מחדש.
למה אתה רואה קבצים מוסתרים?

רוב הזמן נח

Well-known member
אין לך שום בעיה עם הקובצים הנ"ל אלא בעיה בהבנה מה הקובצים האלה עושים ולמה הם קיימים.
קובץ desktop.ini הוא קובץ נסתר שמכיל את הפרטים וההגדרות של תיקיה כלשהיא. ניתן למחוק את הקובץ - לא מומלץ לעשות זאת. כל שינוי שתעשה במחשב הקובץ משתנה ואם מחקת אותו אז הוא יווצר מחדש כי ככה מערכת הפעלה עובדת.
כנל גם קובץ Thumbs.db שהינו קובץ שמכיל את רשימת הקבצים שבחרת להציג בתצוגת Thumbnail view כלומר תצוגה של תמונות ממוזערות. אל תשתמש בתצוגה זו - תוכל למחוק את הקובץ לפי המאמר הבא:
כבר הסברתי שלא היו לי בעיות בנושא קודם. זה משהו שהתחיל עכשיו.

רוב הזמן נח

Well-known member
מומלץ להציג קבצים כאלה. הבעיה לא בקובץ. לפני זה הייתי מאשר והקובץ Thumbs.db היה עובר כל פעם בלי בעיות. עכשיו מידי פעם זה לא מאשר לי להעביר אותו ורושם שהקובץ בשימוש.

זאת הבעיה.

לגבי קובץ desktop.ini בשולחן העבודה. בעבר הייתי מוחק אותו והוא היה נשאר מחוק. עכשיו אני מוחק אותו והוא כל הזמן נוצר מחדש. זאת הבעיה.

רוב הזמן נח

Well-known member
הינה צילום מסך של הבעיה.

צילום מסך (49712).png

בעבר אחרי אישור הקובץ תמיד היה עובר בלי בעיות. עכשיו הוא נותן לי את חלון השגיאה. אחרי כמה שניות או כשאני פותח תיקיה אחרת עם קובץ כזה, הקובץ משתחרר ואפשר להעביר אותו.

רוב הזמן נח

Well-known member
הינה צילום מסך של הבעיה.

צפה בקובץ המצורף 53417

בעבר אחרי אישור הקובץ תמיד היה עובר בלי בעיות. עכשיו הוא נותן לי את חלון השגיאה. אחרי כמה שניות או כשאני פותח תיקיה אחרת עם קובץ כזה, הקובץ משתחרר ואפשר להעביר אותו.
ולפעמים החלון השני סתם רושם שהקובץ פתוח באקספלורר / בשימוש, ובגלל זה אי אפשר להעביר אותו. למרות שהוא לא פתוח שם. ושוב, אחרי כמה שניות או בפתיחה של תיקיה אחרת, התיקיה הראשונה משתחררת ואפשר להעביר אותה עם הקובץ הזה.

רוב הזמן נח

Well-known member
יש פתרון זמני שמונע את הבעיות. אני מוצא את הרגע שהקובץ Thumbs.db שבתיקיה לא נעול. אני מוחק אותו ואני שם בתיקיה עוד תיקיה עם אותו שם. עכשיו המקום תפוס והקובץ הרגיל Thumbs.db לא יכול להיווצר שם. וככה אפשר להזיז את התיקיה ממקום למקום בלי בעיות. לא שמתי לב שזה משפיע על משהו שקשור להצגת התמונות שבתיקיה. גם לא על התצוגה המקדימה שלהם.

חחח...

צילום מסך (49818).png

ברגע שיש תיקיה עם אותו שם ואותה סיומת, לא יכול להיווצר שם הקובץ עם השם הזה.
ואז זה מונע את הבעיה להעביר את התיקיה משולחן העבודה או אל שולחן העבודה.

נערך לאחרונה ב:

רוב הזמן נח

Well-known member
אגב, סתם לידע כללי, שמתי לב שקובץ ה- desktop.ini זה קובץ שנותן שם בעברית לתיקיה.
ראיתי שהוא נמצא בכל מיני תיקיות שבתיקית היוזר.

לדוגמה, אם מוחקים אותו או מזיזים אותו מיקום בתיקיה שכתובה בעברית, אז שמה משתנה לאנגלית. אם מחזירים אותו, השם של התיקיה חוזר לעברית.

רוב הזמן נח

Well-known member
אני רואה שאף אחד לא מבין בבעיה. בנתיים זה לא כל כך מפריע. התיקיה משתחררת אחרי זמן מה, או אחרי שפותחים תיקיה שיש שם גם קיבצי תמונות עם הקובץ הזה.

בכל מקרה, בטבעי בחלונות 8 אין את הבעיה הזאת. זה התחיל אחרי שהמערכת עלתה מחדש אחרי קריסה.
ומאז לא היו לי עוד קריסות כאלה.

רוב הזמן נח

Well-known member
עדכון.

היה לי את הבעיה עד פסח. בפסח התקנתי את החלונות מחדש והבאג נעלם.

לא הצלחתי להבין איך לתקן אותו, אבל הצלחתי להסדר איתו זמן מה, עד שנפתרתי ממנו בהתקנה מחדש של מערכת ההפעלה.

• Like
Reactions: NLO
למעלה