יש לי גודש הסטרי בשד אחד, איך פותרים זאת?

יש לי גודש הסטרי בשד אחד, איך פותרים זאת?

אני מניקה כבר 4 חודשים, מניקה משני הצדדים, אין שד מועדף, שניהם באותה צורה.
בשד הזה תמיד היה לי קצת יותר (בשאיבה בכל אופן) אבל מה קרה פתאום?

גודש?

הי
אני מנסה לעזור לך מרחוק, מקווה שתעני לי,
מה את מרגישה באותו שד? האם כולו מלא ונפוח ואבן או שיש גוש או גושים מסויימים?

האם את יכולה לחשוב אם היה משהו שונה בדרך שבה ניהלת את ההנקה ביממה האחרונה או אפילו שעות אחרונות?
מישהו חולה ? את או הם?

בכל מקרה הפיתרון הוא לרוקן את השד ולעשות עיסוי.
מחכה לתשובותייך.

מרגישה גוש או גושים

והכל כרגיל מבחינת הנקה, תדירות, בריאות, אין שוני שאמור לגרום לתופעה הזו.

תשובה

אם את מרגישה גוש'/גושים כואבים בשעות מסויימות או כל הזמן, יש מצב שמדובר בחלב שנתקע או בסתימה, כלומר השד לא מתרוקן כמו שצריך או שהיה מקרה אחד
שהוא לא התרוקן טוב, למשל תינוק ישן מעבר לשעות הרגילות, "דילגת" על הנקה, היית חולה, מישהו מהם היה מצונן או ללא שום סיבה ספיציפית שאת יכולה להצביע עליה. וכו'
מה שאפשר לעשות - לחמם עם קומפרס לדקות ספורות ואחכ לעשות עיסוי, לניק הרבה הרבה (ואם לא מניקה אז לשאוב) לעשות עיסוי במקלחת לכיוון הפטמה, לעסות את השד תוך כדי הנקה כדי למולל את הגוש ולגרום לו להתפרק.
אם זה לא עובר, ויש גם אדמומיות, או אם את מרגישה רע, תחושת שפעת, כדאי גם ללכת לרופא,
באופן כללי זה אמור להסתדר תוך כמה ימים.
את גם מוזמנת לפנות אליי בפרטי ונדבר ואסביר לך מה לעשות. ייתכן שזה יהיה פשוט יותר.

האם זה כבר כמה ימים ולא עובר?

זה בתקופות

עד כדי כך שקבעתי תור לרופא ויום לפני התור הנקתי כל היום מהשד הזה בלי הפסקה ואז הוא התרוקן ושב למצב נורמלי.
עכשיו שוב זה קרה, ניסיתי לשאוב ולא יוצא כלום ואני מרגישה גושים. אני מנסה לעשות "מסז'ים", להשפריץ במקלחת אבל זה לא ככ עוזר, אלא רק אם אני מצמידה אותם לינוק שיוציאו הכל.
אם אני מניקה מהשד הזה יותר (בשביל לרוקן) אז אני לא בעצם גם "דופקת" את עצמי, כי אני מעודדת ייצור בשד הזה ובשני לא?

האם בצד הזה יש יותר חלב מן ההתחלה?

ברוב הפעמים יש הבדלים בין הצדדים. האם אצלך הצד הזה שבעייתי עכשיו, מניב יותר?
הייתי מציעה לךלהניק מהשד ולפרק את הגושים את מצטברים, אך לא להזניח את הצד השני. פשוט לרוקן.
אני מנסה להבין מה קרה לאחרונה שהחלב נתקע... את משלבת תמ"ל או שואבת?

למעלה