יש לי כתמי עובש בתקרה בחדש שינה, חדר פנימי עם חלון החוצה.

m1955

New member
כתבי העובש צמודים לקיר הפנימי ומתפשט בשורות ישרות (מוזר).
עד שבעלת הדירה תפתור את הבעיה, שמתי לב שעל דלת הארון שלי מופיע כתמי עובש.
איך אני יכולה לטפל בזה כדי שהבגדים שלי לא יפגעו. תודה
בתמונה רואים את כתבי העובש על התקרה וארון הבגדים. עובש14.10.2020.jpg

רשר

Well-known member
מנהל
כתבי העובש צמודים לקיר הפנימי ומתפשט בשורות ישרות (מוזר).
עד שבעלת הדירה תפתור את הבעיה, שמתי לב שעל דלת הארון שלי מופיע כתמי עובש.
איך אני יכולה לטפל בזה כדי שהבגדים שלי לא יפגעו. תודה
בתמונה רואים את כתבי העובש על התקרה וארון הבגדים. צפה בקובץ המצורף 5145
בתקרה להתיז מסיר עובש תוך הגנה על הארון ועיני המתיז,
על הארון מספיק לנגב עם אותו החומר אך מדולל מאוד (להתיז לכלי ולדלל לחצי עם מים)

m1955

New member
בתקרה להתיז מסיר עובש תוך הגנה על הארון ועיני המתיז,
על הארון מספיק לנגב עם אותו החומר אך מדולל מאוד (להתיז לכלי ולדלל לחצי עם מים)
אתה מתכוון למסיר עובד שקונים בסופר? או מה אתה ממליץ?
להוציא את הבגדים לפני הטיפול בארון?
לא צריך לחפש נזילת מים סומיה אצל השכן מלמעלה ?
תודה

m1955

New member
התחלתי לפנות את הארון וראיתי שיש כמה בגדים עם מעט עובש. בכביסה רגילה זה יעלם?
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
התחלתי לפנות את הארון וראיתי שיש כמה בגדים עם מעט עובש. בכביסה רגילה זה יעלם?
תודה
כן, חומר מהסופר של כל החברות זהה - אקונומיקה ללא ריח,
לבגדים כביסה רגילה אפשר להקדים עם מסיר כתמים או טבילה באקונומיקה מאוד מאוד מדוללת,
נראה שיתכן והעובש צומח על לחות וחוסר איורור,

m1955

New member
כן, חומר מהסופר של כל החברות זהה - אקונומיקה ללא ריח,
לבגדים כביסה רגילה אפשר להקדים עם מסיר כתמים או טבילה באקונומיקה מאוד מאוד מדוללת,
נראה שיתכן והעובש צומח על לחות וחוסר איורור,
אנסה את המלצתך בארון. מנקים רק פעם אחת? איך אדע שהעובש נעלם?
אחרי כמה זמן אפשר להחזיר אתה בגדים לארון?
והטיפול בתקרה, כמה פעמים להתיז? עד שהכתם נעלם? צריך לצבוע?
בזמן הטיפול, אפשר לישון בחדר? לאיזה בעל מקצוע לפנות אם אני לא יכולה לעשות את התקרה לבד?
תודה על התגובות ועל הסבלנות

רשר

Well-known member
מנהל
אנסה את המלצתך בארון. מנקים רק פעם אחת? איך אדע שהעובש נעלם?
אחרי כמה זמן אפשר להחזיר אתה בגדים לארון?
והטיפול בתקרה, כמה פעמים להתיז? עד שהכתם נעלם? צריך לצבוע?
בזמן הטיפול, אפשר לישון בחדר? לאיזה בעל מקצוע לפנות אם אני לא יכולה לעשות את התקרה לבד?
תודה על התגובות ועל הסבלנות
עובש שחור זה עובש מת, הרטבה במים תעורר את הנבגים שלו שלא עפו באויר (כך הגיעו מהתקרה לארון) לכן מספיק ניגוב לח עם אקונומיקה (עדיף החומר של הספרי בגלל הריח) של הארון להשמיד את הנבגים שבארון,
החזרת ציוד לארון לאחר יבוש כמה שעות (תלוי כמה נרטב וכמה חם),
בתקרה מתיזים פעם אחת וממתינים להעלמות העובש אם לא הספיק מוסיפים היכן שצריך, לא למרוח עם סמרטוט, מברשת,,, כי מורח ולא מאפשר לחומר לעבוד,
היתרון של הספרי שאין ריח ולכן אפשר לשהות בחדר מיד,
בעל מקצוע זה רק "הנדימן" שמוכר ואמין ויזכה ממך לראות את ההדרכה כאן כי לרוב נעזרים בעוזרת בית אך רובן לצערי מחפפות ברגע שלא רואים אותן "ואופס הן מרחו את העובש על כל הקיר",

m1955

New member
עובש שחור זה עובש מת, הרטבה במים תעורר את הנבגים שלו שלא עפו באויר (כך הגיעו מהתקרה לארון) לכן מספיק ניגוב לח עם אקונומיקה (עדיף החומר של הספרי בגלל הריח) של הארון להשמיד את הנבגים שבארון,
בתקרה מתיזים פעם אחת וממתינים להעלמות העובש אם לא הספיק מוסיפים היכן שצריך, לא למרוח עם סמרטוט, מברשת,,, כי מורח ולא מאפשר לחומר לעבוד,
בעל מקצוע זה רק "הנדימן" שמוכר ואמין ויזכה ממך לראות את ההדרכה כאן כי לרוב נעזרים בעוזרת בית אך רובן לצערי מחפפות ברגע שלא רואים אותן "ואופס הן מרחו את העובש על כל הקיר",
אני מודה לך על ההסבר הסבלני. לא מובן מאליו. מקוה שאצליח במשימה. תודה והרבה בריאות.

m1955

New member
קניתי את הספריי ובהוראות כתוב להתיז, לחכות 4 דקות, לנגב עם מטלית לחה ולשטוף במים. ככה לעשות? תודה

gb228

Active member
תוספות:
יש מוצר לספיגת לחות, בכל טמבוריה, זה כלי פלסטי שממלאים בו גרגירים סופגי לחות. אחת לתקופה מחליפים את הגרגירים. זה יכול להיות יעיל למניעת העובש בתוך הארון עצמו כל עוד לא נפתרת בעיית הלחות - יש לי בבבית חלל אחסון לא מאוורר שגובל בקיר חיצוני שכנראה מעבה לחות ומאז שהתחלתי להשתמש בו שם זה מונע לחות ועובש על הבגדים.
חומר יעיל נגד עובש שלא מכתים ולא מריח - אלכוהול. לקנות אלכוהול 70%, לשים בקבוק ספריי (אפשר להוסיף לבקבוק סרט קטן של קליפת לימון אם כן רוצים קצת ריח) ולרסס על העובש - זה לא מסיר את הכתמים אבל הורג את העובש או הנבגים. זה מספיק זול וקל ליישום כדי לבצע גם כטיפול מונע באזורים מועדים.
מלבין (אקונומיקה) מדולל גם יעיל מאוד. בדילול של כ 1/4 כוס (60 מ"ל) בליטר מים הריח שלו קל מאוד והוא הורג את העובש. דרך אגב - לחיטוי כללי של משטחים מספיק דילול של בערך כף לליטר.

m1955

New member
תוספות:
יש מוצר לספיגת לחות, בכל טמבוריה, זה כלי פלסטי שממלאים בו גרגירים סופגי לחות. אחת לתקופה מחליפים את הגרגירים. זה יכול להיות יעיל למניעת העובש בתוך הארון עצמו כל עוד לא נפתרת בעיית הלחות - יש לי בבבית חלל אחסון לא מאוורר שגובל בקיר חיצוני שכנראה מעבה לחות ומאז שהתחלתי להשתמש בו שם זה מונע לחות ועובש על הבגדים.
חומר יעיל נגד עובש שלא מכתים ולא מריח - אלכוהול. לקנות אלכוהול 70%, לשים בקבוק ספריי (אפשר להוסיף לבקבוק סרט קטן של קליפת לימון אם כן רוצים קצת ריח) ולרסס על העובש - זה לא מסיר את הכתמים אבל הורג את העובש או הנבגים. זה מספיק זול וקל ליישום כדי לבצע גם כטיפול מונע באזורים מועדים.
מלבין (אקונומיקה) מדולל גם יעיל מאוד. בדילול של כ 1/4 כוס (60 מ"ל) בליטר מים הריח שלו קל מאוד והוא הורג את העובש. דרך אגב - לחיטוי כללי של משטחים מספיק דילול של בערך כף לליטר.
תודה על ההמלצה למוצר לספיגת לחות. שאלה: לארון 4 דלתות, האם צריך בכל יחידה של ארון לשים את החומר סופח לחות או מספיק אחד לכל הארון?
תודה על ההמלצות הנוספות.

חומר מומלץ להסרת עובש זה המלרוד של יעקובי. מרכיבים משקפי מגן ומרססים. אבל היות שמדובר בתקרה וזה חומר מעט תוקפני לנשימה,
אפשר לרסס על מטלית וכשהיא ספוגה, לעבור על אזורי העובש.
חומר סופח לחות לא חייבים להחליף. אפשר לחמם בשמש החמה מספר שעות והוא מאבד את הלחות שספח ומתחדש.

m1955

New member
חומר מומלץ להסרת עובש זה המלרוד של יעקובי. מרכיבים משקפי מגן ומרססים. אבל היות שמדובר בתקרה וזה חומר מעט תוקפני לנשימה,
חומר סופח לחות לא חייבים להחליף. אפשר לחמם בשמש החמה מספר שעות והוא מאבד את הלחות שספח ומתחדש.
תודה על ההמלצה.

רשר

Well-known member
מנהל
המלצתי מנסיון מאכזב לא למרוח חומר נגד עובש על קיר אלא רק להתיז,
מריחה עם מטלית מושכת ומטמיעה נבגים בצבע לפני שהחומר הספיק לחסל אותם וכך ברגע שתהיה לחות הם ינבטו,
מלרוד מצוין אך לא יותר מהמתחרים,

m1955

New member
האם אחרי שהעלמות כתם העובד, יהיה צריך לצבוע את התקרה? תודה על ההסבר הסבלני שלך.

רשר

Well-known member
מנהל
האם אחרי שהעלמות כתם העובד, יהיה צריך לצבוע את התקרה? תודה על ההסבר הסבלני שלך.
תלוי בגוון הקיר - לרוב לא צריך לעשות כלום, כולל בחדר אמבטיה שחור שהולבן וכבר 3 שנים ללא איורור תקין אין עובש בלי צבע ,

m1955

New member
קניתי את הספריי ובהוראות כתוב להתיז, לחכות 4 דקות, לנגב עם מטלית לחה ולשטוף במים. ככה לעשות?
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
קניתי את הספריי ובהוראות כתוב להתיז, לחכות 4 דקות, לנגב עם מטלית לחה ולשטוף במים. ככה לעשות?
תודה
זה נכתב עבור משטח חלק שאינו סופג כמו כיור, שיש,,, לקיר לא לנגב באף מקרה כל עוד החומר רטוב

m1955

New member
זה נכתב עבור משטח חלק שאינו סופג כמו כיור, שיש,,, לקיר לא לנגב באף מקרה כל עוד החומר רטוב
אני רוצה להודות לך. סיימתי עכשיו את הטיפול בתקרה ובארון.
התקרה נראית לבנה ללא כתמים. לגבי הארון, מקוה שמה שעשיתי יעזור.
לא הצלחתי להזיז את הארון והוא גם כמעט נוגע לתקרה כך כשאת החלק העליון והאחורי של הארון לא טופלו.
כדאי לשים בחדר ובארון חומר סופג לחות? יש לך המלצות? תודה וסוף שבוע נעים

חן 1111

Active member
הייתי בודק למה בכלל הופיע עובש. מה יש מעבר לקיר? מה יש בקומה מעל?

למעלה